Mes jau maudomės žmonių sukurtos elektromagnetinės spinduliuotės (EMS) jūroje. EMS yra jonizuojanti ir nejonizuojanti. Jonizuojančios spinduliuotės energijos kvantai, krentantys į mūsų organizmą, molekulių ryšius sutrauko panašiai, kaip akmuo, mestas į voratinklį. Nejonizuojančioji spinduliuotė molekulių ryšių netrauko, bet žaloja DNR ir ypač nervų ląsteles, silpnina imuninę sistemą, skatina smegenų auglius ir vėžį, sukelia depresiją, Alzeimerio ir daugelį kitų ligų.
Kalbant telefonu spinduliuotė įsiskverbia giliai į smegenis. Nejonizuojančios EMS jūrą kuria radarai, mobilių ryšių bazinės stotys, mobilūs telefonai ir WiFi įrenginiai. Jau dabar ant namų stogų gausu bazinių stočių antenų, o įvedus 5G, po to 6G ir t.t. ryšius, jų atsiras tūkstančiai, vos ne prie kiekvieno namo.
Kadangi bazinės stotys yra toliau nuo mūsų, tai jų EMS poveikis nežymus lyginant su mobilaus telefono spinduliuote, o arčiau bazinės stoties telefonai spinduliuoja mažiau, todėl kai kas tvirtina, kad kuo daugiau bus bazinių stočių, tuo bus geriau. Bet ar toliau esančių ir todėl silpnesnė bazinių stočių EMS tikrai nežalinga?
Naujosios Zelandijos biofizikas dr. Neilas Čeris rašo: „Nėra EMS saugios ribos. Higienos normos remiasi tik šiluminiu poveikiu, bet nešiluminis poveikis ne mažiau pavojingas. Jis ardo DNR, naikina ląsteles ir taip skatina vėžio atsiradimą. Jis padidina vėžio riziką 2-5 kartus“.
Kai kurie EMS poveikio efektai pasirodo greitai, kiti, kaip vėžys, po 3-10 metų. Įvairių šalių moksliniai, epidemiologiniai ir medicininiai įrodymai patvirtina, kad bazinių telefonų stočių spinduliuotė sukelia daugelį pavojingų sveikatai reiškinių.
Dar Vienos rezoliucija (1998), kurią pasirašė 16 pasaulio mokslininkų, teigia, kad moksliškai įrodyti silpnos EMS biologinio poveikio efektai ir būtina nustatyti saugias EMS higienos normas.
Zalcburgo rezoliucija, priimta 2000 m. atsižvelgiant į nešiluminį EMS poveikį, draudžia skleisti didesnę nei 0,1 mkW/cm2 spinduliuotę. O ką daro šalių vyriausybės?
Lietuvos Sveikatos apsaugos ministrai R. Šalaševičiūtė ir A. Veryga „saugią“ higienos normą padidino 100 kartų iki 1000 mkW/cm2. Ar nustatė, kad ji saugi?
Šimtai mokslininkų rezoliucijose teigia, kad saugi yra 10 000 kartų mažesnė norma. Ar ministrai geriau išmano už mokslininkus?
Greičiau arogantiškai demonstruoja savo neišmanymą. Pilnai ministrų laimei reiktų dar 100 kartų padidinti gyvsidabrio ir arseno vandenyje normą. Ir nevalyti nuotekų.
Vokietijos Naila miesto gydytojai 10 metų tyrė 1000 pacientų, gyvenančių arti mobiliųjų ryšių stočių antenų, ar jie patyrė didesnę vėžio riziką?
Aplinkoje nebuvo sunkiosios pramonės, aukštos įtampos linijų, elektrinių traukinių ar teršalų. Ir nustatė, kad atsiradęs vėžys buvo tris kartus dažnesnis tarp tų, kurie gyveno iki 400 m nuo bazinių stočių antenų lyginant su tais, kurie gyveno toliau.
Taip pat nustatė, kad pacientai suserga vėžiu vidutiniškai 8 metais anksčiau. Didžiausias sergamumas buvo krūties, prostatos, kasos, skrandžio, odos, plaučių ir kraujo vėžiu.
Kitą tyrimą atliko Izraelio Tel Avivo universitetas su 622 Netanya klinikos pacientais, gyvenančiais 3-7 metus netoli bazinės stoties antenos ir rezultatus palygino su 1222 kontroliniais pacientais, gyvenančiais toliau.
Žmonių, gyvenančių arčiau nei 350 m nuo bazinės stoties 622 pacientams 8 įvairios vėžio formos buvo diagnozuotos po metų. Tuo tarpu iš 1222 kontrolinių pacientų buvo tik 2 diagnozuotas vėžys. Vėžio rizika dėl bazinių stočių EMS padidėjo 4,15 kartų lyginant su kitais Izraelio gyventojais. Septyni iš aštuonių vėžio atvejų diagnozuoti moterims.
2008 m. tarptautinėje konferencijoje Švedijos profesorius Lenartas Hardelis paskelbė, jog vaikams ir paaugliams rizika susirgti smegenų vėžiu yra penkis kartus didesnė, jei jie naudoja mobilų ar belaidį telefoną.
Todėl nesidžiaukite, kai bus statomi tūkstančiai 5G, 6G ir t.t. bazinių stočių antenų po langais, kad būtų spartesnis jūsų internetas. Tūkstančiai žymių pasaulio mokslininkų ir gydytojų įvairiose šalyse protestuoja prieš 5G, 6G ir t.t. mobiliųjų ryšių kūrimą interneto spartos vardan žmonių sveikatos sąskaita.
Diekime 5G ryšius, bet nedidinkime EMS, o ji dėl interferencijos daug kur padidės tūkstančius kartų. Jei tai nesuderinama, sustokime, įsiklausykime į mokslininkų balsą.
Nesu prieš technologinę pažangą. Bet jei technologijos veikia žmonių sveikatos sąskaita, tai nėra pažanga. Gal todėl Vašingtono universiteto profesorius Martinas Polas (Martin Pall) pastebėjo: „5G yra pats kvailiausias išradimas šioje žemėje.“ Minėtų tyrimų šaltinius galima rasti www.esmogas.lt
Apie šimtų mokslininkų pasirašytas rezoliucijas, raginančias mažinti nejonizuojančią EMS, skaitykite: http://emfsafetynetwork.org/advo…/emf-and-rf-world-concerns/
Autorius yra fizikas, habilituotas fizinių mokslų daktaras, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, Vilniaus universiteto profesorius emeritas
Ačiū už straipsnį, bet gaila, kad į tai nereaguoja žmonės, nuo kurių priklauso mūsų sveikata!!! O baisiausia tai, kad tėvai nereaguoja į tai, kaip elektromagnetinė spinduliuotė pakenkia vaikams!
taigi,saulės spinduliuotė veikia dešimtis kartų stipriau nei 5g ir kažkodėl niekas apie tai nė žodžio.kam tai naudinga?
Saulės šviesos poveikis visiškai skirtingas nei mikrobangų ir jų negalima lyginti. Paskaitykite http://www.esmogas.lt
Saulės ir mikrobangų spinduliuotes negalima lyginti. Paskaitykite http://www.esmogas.lt
Lyginti saulės spindulius su mikrobangų spinduliuote negalima. Kodel- skaitykite http://www.esmogas.lt
Bravo, profesoriau. Džiaugiuosi, kad Jūs mus nuolatos mokote ir šviečiate. Tik ar mes norime šviestis ? Pagarba Jums ir sveikatos bei daugiau pan. straipsnių.
Ačiū! Kas nenori žinoti, tam kelias į Vėžio Institutą neuždraustas.