Dirbtiniu intelektu (DI) vadinamos mašinos, kurios naudoja sąlyginį intelektą duomenų apdorojimui ir specifinių veiksmų atlikimui.
Žinoma, iki tikrojo intelekto joms dar labai toli. Bet tokio sąlyginio DI mašinos jau sugeba mokytis ir spręsti uždavinius. Jos inkorporuojamos į technologijas, kurios naudojamos kasdieniame gyvenime. Viskas nuo mobiliųjų telefonų iki savivaldžių automobilių turi tokio DI technologijas. 10-yje svarbiausių sričių DI jau keičia mūsų pasaulį.
1) Sveikatos apsauga. Gydytojai ir chirurgai gali suklysti. DI mašinos padeda jiems parinkti naujus vaistus, atlikti sudėtingas operacijas, numatyti ligas.
2) Socialiniai tinklai. Populiariausi socialiniai tinklai Facebook ir Instagram naudoja DI atsiminti ir atpažinti jūsų veiksmus ir vizualinį turinį. Kuo daugiau jūsų sekėjų, tuo labiau DI jus vertina.
3) Klientų tarnyba. Pokalbių tarnybose DI mašinos realiu laiku gali atsakinėti į klausimus ištisą parą (24/7). Jos užprogramuotos suprasti žmonių klausimus ir atsakyti į juos.
4) Transportas. Savivaldžiai automobiliai dar tik pradeda važinėti, bet po 20 metų jų bus gausu. Jei jūs senas, aklas, invalidas ar neturite vairavimo teisių, jūs galėsite saugiai važinėti vairuojant DI. Prognozuojama, kad DI vairuos net lėktuvus!
5) Gamyba. DI robotai naikina darbo vietas pramonėje. Kam bendrovei mokėti žmonėms, kai ji gali turėti mašinas, kurioms nereikia mokėti atlyginimo? Ši tendencija vers žmones įgyti geresnį išsilavinimą ir rasti geresnį darbą. DI technologijos panaikins daugelį rankų darbo vietų.
6) Kibernetinis saugumas. Žmonėms tampant vis labiau priklausomais nuo kompiuterių versle ir perduodant jautrią informaciją, didėja grėsmė kibernetiniam saugumui. DI gali geriau užtikrinti kibernetinį saugumą.
7) Žemės ūkis. Jame darbas sunkus, todėl žmonės nori geriau dirbti įstaigose kompiuteriu. DI technologijos jau diegiamos į landšafto, drėkinimo ir derliaus nuėmimo įrangą.
8)Energija. DI technologijos padeda išgaunant ir tiekiant naftą bei dujas.
9) Programinė įranga. Sudėtingų programų kūrimas yra sunkus ir daug laiko reikalaujantis darbas. DI padeda modeliuoti naujus taikymus ir analizuoti būdus, kaip geriau padėti vartotojams, kurti greičiau ir geresnę programinę įrangą.
10) Asmens tapatybės tikrinimas. Ši technologija labai svarbi prisijungiant prie banko ir kitur. DI padeda atpažinti žmones iš pirštų atspaudų arba veido vaizdo.
Atsirandantis DI keičia pasaulį. Po 20 ar 30 metų visuomenė bus visiškai valdoma DI technologijų. Jos bus mūsų namų įrenginiuose, automobiliuose, lėktuvuose, kompiuteriuose, telefonuose, prekybos centruose ir kitur.
DI veikia internete.
Technologija prieš biologiją.Kaip žmogus nepakluso Dievui,taip ir mašinos sukils prieš jų kūrėją žmogų.
Kai kuriame universitete bus pradėti DS(dirbtinės sielos) kūrimo bandymai ir aprašyti vilčių teikiantys pirmieji eksperimentai su dirbtinėmis pelėmis, va tada…
Nesijaudinkit, žmonės vis dar sugeba pranokti „dirbtinį intelektą“ tuščiomis frazėmis. Kai viename sename universitete dėl kažkokio matricos sutrikimo rektoriumi buvo tapęs asmuo, žinomas kaip Varlius ar Autistas, jis už didelius pinigus buvo pasamdęs kažkokią pijaro firmą, kad parašytų jam „strateginį planą“. Galiu pacituoti sakinį iš to „plano“: „į sėkmę orientuoti sprendimų priėmimo modeliai strateginiame, taktiniame ir operatyviniame lygmenyse“. O juk tai buvo apie 2016 metus, kai ChatGPT dar neegzistavo.
„DI technologijos panaikins daugelį rankų darbo vietų” – kol kas didesnis pavojus „rašomojo stalo” darbams nei kokiam santechnikui Vaclovui
Šventas naivume. Vadinamasis dirbtinis intelektas iš viso nėra intelektas. Tai yra tik programa, perdėliojanti iki šiol žmonių parašytus tekstus. Tai, kad ChatGPT sėkmingai parašo riomerio (ir ne tik jo) kursinius darbus geram pažymiui, terodo, kad daugelis mokslų tėra anksčiau pasakytų frazių atrajojimas.
Anoks čia naivumas. Informatikai, dirbantys su DI, mato rimtų pavojų, kai DI gali būti panaudotas blogiems tikslams: dezinformacijai, rinkimų klastojimui, terorizmui ir kt. Siekiama sukurti DI protingesnį už žmogų. Kas tada?
obelys žydės – taip dainavo anais laikais, o dabar dainuoja apie ID. Kas pasikeitė? Tik jaunimas tų dainų tai nežino…. O rinkimus galima išmaniai klastoti ir be to ID….
DI aplamai NĖRA. Net arti, tai algoritmai sukurti beros praeito amžiaus ’60 dešimtmetį, jeigu ne anksčiau. Apie DI niekas tada net nesvaigo. O visokių chat gpt patarimai, juokina specialistus. Ne karta teko taisyti idiotiškas, brangiai kainavusias klaidas, kurias padarė visokie prisiklause „DI” patarimų. Tik reikalas tas, kad tie automatai, šneka tik tai kas naudinga kažkam, o kiek naudinga jums, čia jau kaip Dievulis duos (neduos, visai). Automatika gerai, automatizuojant rutininius, bukus darbus, gerai kur reikia gaminti aukšo tikslumo ir gaminti gaug, medicinoje „DI” pasitikėt JOKIU BŪDU NEGALIMA, tik nuodugnūs tyrimai, su svavanoriais, kaip tai buvo iki šiol. Visi šitie sintetiniai testa yra mėšlas. Jeigu ka, žmonės po šiai dienai neturi matematinio modelio, kaip pilnai ir tiksliai simuliuoti vandenį. Taip taip, vandenį, jo judėjima, visa mechanika, o čia jau svaigimas apie molėkulune organine chemija ir kad visa tai veiks vien tik susimuliavus kompiuteriu. Neveiks, tai elgtis medicinoje – tikra beprotybė ir nusikalstama. Savaeigiai automobiliai yra mėšlas, tiesiog mėšlas, autopilotas lėktuve, kur daug vietos ir santykinai paprasta aplinka, dar tinka, ant žemės, kur viskas chaotiška ir salygos pačios įvairiausios, bet pastoviai kinta, mėšlas, neveikia, pavojingas mechanizmas be priežiūros, ant kelio, pasišlykštėtina. Apie kibernetinį sauguma išvis patylėsiu, prašau neskaldyti tokių bajerių, negalima taip juoktis, prašau nejuokinkit tų kurie bent truputi tame supranta. Programų kūrimas tas pats, nors čia yra niuansai ir kažkoks automatizavimas galimas ir pageidautinas (bet tai niekaip nepakeis aukščiausio lygio specialisto, kuris turi ne tik žinias, bet neretai ir intuicija bei kūribinguma), nereti atvejai kada labai prireikus, =mogus i6spaud=ia i6 aparat8ros tai kam ji niekada nebuvo skirta, pasidom4kite demoscena, kada skalbimo mašinos valdiklį užprogramuoja taip, kad jis groja ir dar rodo kažkokį video (primityvų< stebuklų nebūna, bet suprantančiam žmogui tai labai įspudinga). Kaip soc tinkluose veikia "DI" (cenzūra) mes jau matėme, kas užsako ta "DI", to birbyne tas "DI" ir birbina. Klientų tarnyboje teko "bendrauti" su tokiu šūdu. Niekada daugiau nesinaudosiu tos bendrovės paslaugomis. Galėjo išbesdėt pora standartinių atsakymų, o toliau pirst, pirst ir problemos neišprendė, išsprendžiau pats, atsisakes šiknių paslaugų ir nuėjes pas kitus kur tokio mėšlo nėra, nuo tada viskas puiku ir aš patenkintas. Gamyba, žemės ūkis, energija, tenai automatizacija jau 50+ metų, nesuprantu apie kokį "DI" eina šnekta, nes kardinaliai tenai niekas nepasikeitė. Pagerėjo automatika, atsirado efektyvesnė kontrolė ir valdymas, bei efektyvesni išgavimo būdai. Bet apie jokį "DI" kalba net neina. Senoviniai automatizacijos algoritmai, tenai jau daug metų naudojami. Nieko bendro su "DI" tai neturi. Dėl žmonių kontrolės teisingai, skaitmeninis gulagas statomas, visų švabų, putinių, ksi ir panašių pupulių rožinė svajonė.
Nesakau, kad tokios automatinės sistemos (ne DI, atsisakau TAI vadinti DI, nes tai būtu melas), neturi ateities ar nereikalingos, tiesiog tokios šnekos pilnos reklaminio lankstinuko lygio "išminties" ir žmones kurie bent kiek supranta kas tai tokio, švelniai pasakius tokie "paprastų žmonių" postrigavimai erzina.
O Skaitytojas 100% teisus, dėl degradacijos. Ir jūs teisus, dėl dezinformacijos ir propagandos. Bet didžiausias pavojus yra tas, kad nenaudojamas organas atmiršta, tai vadinasi degradacija. Jeigu žmogaus smegenis visur pakeisite DI, tai filmas Idiokratija, jums pasirodys nekalta pasaka, nes atsibusite tikroje bezdžionių planetoje, o galbūt zooparke, kurį valdys DI.
Kartais čia atsiranda švelniai pasakius keisti straipniai.
nuo pinigų melžimo „projektams“
Žinoma, DI nėra joks intelektas, tiesiog ši sąvoka prigijo pasaulyje. Tačiau Elonas Maskas dirbtinį intelektą pavadino didžiausia mūsų egzistencine grėsme ir demonu, kurį mėgina prisikviesti mokslininkai ir technologai, kad DI žmonijai kelia didesnį pavojų už branduolinius ginklus. Vieno įtakingiausių pasaulio fizikų – Stiveno Hokingo nuomone, DI kūrimas žmoniją gali paskatinti išnykti, nes žmonės, ribojami lėtos biologinės evoliucijos negalės varžytis su DI, todėl bus išstumti.
Ekspertų priešakyje yra dirbtinio intelekto krikštatėvis Geoffrey Hintonas, kuris pernai atsistatydino iš „Google“, kad įspėtų žmoniją apie DI pavojų. Hintonas mano, kad DI netrukus bus protingesnis už žmones, ir baiminasi, kad jis išvengs mūsų kontrolės.
Jei yra žinoma, kad DI nėra joks intelektas, tai kam reikia, ir taip lansberginiame durnių laive kvailinamus žmones, dar labiau kvailinti… Už visokių „DI” visuomet buvo,yra ir bus šį „DI” eksploatuojantys, „DI” darbą prižiūrintys… žmonės, taip vadinami administratoriai, kurie visuomet bus protingesni už bet kokį jų pačių sukurtą ir eksploatuojamą „DI”… Kaip ir kiekvienu metu taip vadinami administratoriai kiekvienu metu „super puper protingą DI” gali padaryti reikiama kryptimi „protingesniu ar durnesniu”…, esant reikalu „DI” „išvesti iš proto, numarinti…”
Visi, kas tik netingi, be sustojimo mus gąsdina ir kvailina laisvoje ir nepriklausomoje žiniasklaidoje.
Taip vadinamas dirbtinis intelektas nėra joks intelektas, bet labai, labai, labai reikėjo (kad pramušti finansavimą?) taip skambiai pavadinti. Dar daugiau, jei kokią programėlę sukurs koks nors puskvailis, tai ir taip vadinamas dirbtinis intelektas bus puskvailis, jei ne daug blogiau.
Kaip tik nusipirkau knygą apie DI.
Ne knygą reikėjo pirkti, o reikėjo prašytis pas Grigą į kompaniją ir eiti pasižiūrėti mašinos-„dirbtinio intelekto naudojančios sąlyginį intelektą duomenų apdorojimui”… Pasidomėti skirtumais ar sutapimais tavo intelekto ir mašinos- „intelekto” naudojančio „sąlyginį intelektą”…
geriau jau būtum kebabą nusipirkęs
Kam kebabas geriau, o kam knyga – skonio reikalas.
Jo jo, skonio reikalas.. Paskaitęs DI knygą, pajėgsi „pasikinkyti ” Grigo „profesorinį supratimą”, vyro „aną” pavadinsi mėgstamu „plombyru..” Tavo įgytas „sąlyginis intelektas” sureaguos atitinkamai… Ir kokiam Raskevičiui tavo dėka ar ne tavo.. ” pašokoladinus savo plombyrą” laižysi jį pasigardžiuodamas, kaip dar gyvenime nesigardžiavai…
Taigi… geriau kalbėti apie elementarų etiketą, nei apie DI.
Nusipirkęs kebabą, paremi nacionalinį verslą, nusipirkęs bevertę knygą, nupjauni medelį popieriui, o po to nežinai, kur tą knygą padėti, negi vėl skaitysi ir skaitysi?
Prof. Jonas Grigas- „Dirbtiniu intelektu (DI) vadinamos mašinos, kurios naudoja sąlyginį intelektą..”
Tik šiuolaikiniai „profesoriai” gali taip „moksliškai” pakraipyti intelekto sąvoką.., kuri apibrėžia tik žmogaus smegenų savybę-gebėjimą suvokti… Žmogaus intelektas jam „pagimdęs” kalbą, kūrybinį mąstymą pasitelkus atmintį, įvertinus pasirodžiusias dar nežinomas aplinkybes , sąlygas.. yra nepasiekiamas jokiam kitam gyvam organizmui … Dirbtiniu „intelektu” vadinti mašinas, kurios naudoja savo funkcionavimui žmogaus sukurtus mažesnės ar didelės apimties algoritmus, dar vadinamus programomis, o algoritmus, programas pristatyti kaip sąlyginį, tariamą, mistinį.. „intelektą” yra tas pat, kas „moksliškai” pasakoti, kad pasaulyje ” yra dešimtys lyčių” ir kiekvienos lyties lytinis organas „turi savą mistinį intelektą”…
O po 200 ar 300? Kuo greičiau artėja ateitis, tuo ji darosi trumpesnė.
…kuo greiciau arteja ateitis,tuo arciau ******************.