![](https://i0.wp.com/www.pozicija.org/wp-content/uploads/2024/08/Jonas-Grigas1.jpg?resize=696%2C461&ssl=1)
Sunku rasti tinkamą pusiausvyrą tarp tiesumo ir mandagumo. Tačiau elgesys, kuris laikomas nemandagiu, dažnai yra sąžiningas. Kokie nemandagūs bruožai yra nuoširdaus teisingumo požymiai?
Apėmusi tyla
Kai pokalbis užliūliuoja, daugelis pasijunta nepatogiai ir stengiasi kuo greičiau užpildyti tylą. Tačiau tyliai mėgautis draugija yra gera proga atsipalaiduoti ir apmąstyti.
Tiesioginis bendravimas
Tiesioginis bendravimas kai kuriose situacijose suvokiamas kaip grubus, tačiau jis yra naudingas abiem šalims. Jei bendraujate aiškiai ir tiesiogiai, sumažėja nesusipratimų ir leidžia aiškiai išreikšti savo mintis ir jausmus.
Kvietimų atsisakymas
Kvietimo atmetimas nedaro jūsų grubaus ir nereiškia, kad nenorite leisti laiko su asmeniu, kuris jus pakvietė. Kartais jūs tiesiog neturite laiko ar energijos praleisti renginyje, todėl tokiose situacijose visiškai tinka pasakyti „ne“.
Konstruktyvi kritika
Neprašytas patarimas yra nemandagus. Tačiau tinkamomis sąlygomis konstruktyvi kritika gali būti naudojama problemoms spręsti. Jei žinote, kad jūsų nuomonė yra laukiama, konstruktyvus patarimas nėra nieko blogo.
Pripažinti, kad trūksta žinių
„Aš nežinau“ gali būti galinga frazė. Nors kai kurie mano, kad atsakyti į klausimą šiais žodžiais yra nemandagu, iš tikrųjų tai yra sąžiningiausia pasakyti, kai ko nors nežinai.
Neapsimesti susidomėjusiu
Visi norime, kad mus išklausytų ir kad žmonėms būtų įdomu tai, ką sakome. Tačiau netikras entuziazmas tam tikroms temoms gali suteikti žmonėms klaidingą supratimą apie jūsų interesus ir ilgainiui padaryti daugiau žalos nei naudos.
Ribų nustatymas
Kai kuriose situacijose ir su kai kuriais žmonėmis savo ribų tvirtinimas gali būti suvokiamas kaip nemandagus. Tačiau ribos yra svarbios jūsų asmeniniam saugumui, todėl galite nuoširdžiai išreikšti savo pageidavimus ir nemėgstamus dalykus.
Tiesioginių klausimų uždavimas
Tiesioginiai klausimai gali būti vertinami kaip grubūs arba nepatogūs. Tačiau jie gali būti naudingi ir netgi būtini siekiant išsiaiškinti nesusipratimus. Kartais svarbu užduoti nepatogius klausimus.
Nesutikimo išreiškimas
Kiekvienas turi savo simpatijas, antipatijas ir nuomones, todėl svarbu jas išreikšti. Nėra nieko blogo ar nemandagu atvirai nesutikti su kieno nors požiūriu. Savo nuomonės išreiškimas gali palengvinti diskusiją ir užtikrinti, kad išliksite ištikimi sau.
Pirmenybė teikiama sąžiningumui
Noras neįžeisti kitų jausmų ar nesukelti konfliktų niekada neturėtų trukdyti jums išreikšti nuoširdžių minčių ir jausmų. Net jei tai nėra tai, ką kažkas nori išgirsti, svarbu būti savimi ir išsaugoti savo autentiškumą.
Atsisakymas dalyvauti apkalbose
Apkalbos jau laikomos socialine norma. Jei nuspręsite tuo neužsiimti, gali pasirodyti neįprasta ar nemandagu. Tačiau tai yra kilnus ir sąžiningas dalykas, skatinantis pagarbos ir sąžiningumo kultūrą.
Rimtai tesėti pažadus
Rimtai priimti pažadus ir įsipareigojimus ir pasakyti „ne“ gali būti sudėtinga, tačiau sąžininga. Nors dėl to galite būti laikomas grubiu, žmonės gerbia tuos, kurie laikosi savo pažadų.
Laiko vertinimas per pokalbius
Gali būti sunku išsisukti iš situacijų, susijusių su paviršutinišku plepėjimu, o pasiteisinimas gali būti laikomas nemandagiu. Tačiau nėra blogai vertinti prasmingus pokalbius, o jums bus geriau, jei laikysitės diskusijų, kurios leidžia jums jaustis gerai.
Socialinių ratų išlaikymas
Socialiniame rate būsite nemandagūs, kai turėsite pasakyti „ne“ tam tikriems kvietimams ir pasiūlymams. Tačiau tai yra sąžiningiausias ir pagarbiausias dalykas, leidžiantis daugiau laiko praleisti su tais, kurie jums reiškia daugiausiai.
Savarankiškumo praktika
Malonu, kai žmonės siūlo mums padėti. Tačiau nėra nemandagu atsisakyti šių pasiūlymų. Savarankiškumo praktikavimas tinkamose situacijose padeda mums augti ir išlaikyti nepriklausomybę.
Dėkingumo išreiškimas
Sąžiningiausia išreikšti savo padėką tokiu būdu, kuris jums atrodo nuoširdus.