2024-11-30, Šeštadienis

Ramūnas Karbauskis. Netikiu Sauliaus Skvernelio partijos pasiūlymu skelbti ekstremalią situaciją

Yra pasaulyje žmonių, kurių darbai, taurumas, laikysena, tikroji lyderystė, požiūris į kultūrą ir tradicijas paliks juos gerbiamais amžinai žmonių širdyse ir istorijos puslapiuose. Didžioji Britanija neteko tokio žmogaus – Elžbietos II, bet ji visada bus minima ir siejama su epocha, kurioje atsakomybė, pagarba žmogui, Tautai, pareigoms buvo aukščiau visko.

Todėl šiandien mūsų valdžios murkdymasis ir nieko nedarymas dėl savo žmonių atrodo dar graudesnis. Ir gražiai kalbėti apie prasidedantį politinį sezoną neišeina, nes tokia valdžia, kurios nekompetencija ir nieko nedarymas dėl žmonių gerovės tik gilėja, jau ne stebina, o piktina.

Seimo darbotvarkė išlieka ta pati – matysime tuos pačius stumiamus projektus, tas pačias patyčias iš visuomenės ir manančių kitaip tildymą tomis pačiomis priemonėmis. Tokiomis, kurias naudojo ir iki šiol naudoja prieš mane, dabar taip pat elgiasi su Ignu Vėgėle ir kitais nebijančiais prieštarauti bei pasakyti, kad šita valdžia elgiasi neteisingai, daugeliu atveju net ir neteisėtai.

Net neabejoju, kad šiame sezone matysime ir dar ryškesnius politinės prekybos pavyzdžius, kuomet kolaboruojantys su valdžia, ypač socdemai ir naujoji S.Skvernelio partija, lems tokių projektų, kaip tradicinės šeimos sąvokos sunaikinimo, narkotikų dekriminalizavimo ir dar visokių, kurių visuomenės didžioji dalis nenori, „sėkmę“ ir balsų persvarą.

Opozicija būtų stipri jėga prieš kraštutinių liberalų buldozerį, bet tik tuomet, jei šios dvi minėtos partijos turėtų bent kažkokias kitokias vertybes, nei esantys valdžioje. Nežinau, ar gali būti gėdingesnis veiksmas prieš savo rinkėjus, nei imituoti opoziciją, o iš tiesų plaukti pasroviui su šia valdžia. Bet panašu, kad šioms partijoms tai nerūpi.

Bet grįžkime prie žmonių problemų. Ar rudenį išspręs ši Seimo dauguma energetikos ir infliacijos klausimus visuomenei ir verslui palankiais sprendimais? Ne, nes kol valstybės energetikos įmonėse yra neliečiamieji ir yra galimybė uždirbti, net jei ir kažkam nelaimė, tol niekas nesispręs. Juk šita valdžia jau prieš daugelį metų susikaišiojo į strategines ir labai dideliais pinigais disponuojančias valstybės įmones savus.

Krizei ši valdžia leis gilėti iki tokio laipsnio, kol nurengs iš žmonių ir verslo paskutinius marškinius. O kas bus paskui, jiems nebesvarbu, nes, kaip visada, jiems tereikia kelerių metų valdžioje, o po jų nors ir tvanas. Jie puikiai supranta, kad ne jiems reikės lopyti ir lipdyti iš naujo valstybę bei klijuoti į šipulius subyrėjusį žmonių pasitikėjimą politikais. Nes po tokios kadencijos, antra jiems negresia.

Neabejotinai kils kainos, infliacija vis dar kopia į aukštumas. Kaip skelbia EUROSTAT, Lietuvos BVP krenta, kai didžiojoje ES dalyje jis augo. Lietuvos verslas tampa nekonkurencingu, apie tai prabyla vis daugiau verslininkų, kurie vis dar tikėjosi, kad ši Vyriausybė pasiūlys jiems bent kažkokį gelbėjimo planą, nes juk niekas daugiau ES neturi tokių kosminių energijos kainų, kaip Lietuva. O vietoje visų laukto plano – valdžios pasiūlymas užgesinti šviesą ir prisukti šildymą. Taip kad, šiai valdžiai visiškai vienodai, jog artėjant žiemai, tūkstančiai žmonių liks bedarbiais, verslas, kuris moka mokesčius ir išlaiko visą biurokratų ir politikų aparatą, uždarys duris…

Visi iki šiol buvę konservatorių žadėti planai yra nulis, kaip skylė riestainyje, kuris Lietuvoje greitai gali kainuoti kosminę kainą. Matyt, tokį kosmosą ir žadėjo Armonaitė?

Net įdomu pasidarė, kaip Lietuvos ekonomikos situaciją Lenkijoje vykstančiame ekonomikos forume šiomis dienomis pristatinėjo Seimo Pirmininkė. Ar papasakojo, kaip Lietuvai pavyko taip nusivažiuoti atėjus į valdžią jai ir konservatoriams?

„Šunauja“ konservatorių pavadinta visuomenės dalis šiandien prastoje situacijoje, kuri atėjus žiemai tik prastės. Žinau tik viena, kad labiausiai skriaudžiama visuomenė moka taupyti, nes konservatoriai, kaip žinome iš istorijos, yra puikūs „mokytojai“, kuriems vos tik prisilietus prie valstybės vairo, ekonomika ir šalis ima važiuoti žemyn. Nežinau, ar jų ambicijos labai didelės, ar valstybės biudžetas labai mažas, bet faktas, kad valstybei po jų nieko nelieka.

Netikiu ir Sauliaus Skvernelio partijos pasiūlymu skelbti ekstremalią situaciją. Jo partija su tokiu siūlymu tik atriš konservatoriams rankas iššvaistyti net ir likusius rezervus. Gal dar kažkas nubyrės iniciatoriams už tokią puikią idėją, kurią su džiaugsmu pasitiks valdantieji ir prasibalsuos Seime, pabrėždami, kad koks puikus opozicijos pasiūlymas!

Tad naujo politinio sezono pradžia nieko gero nežada, matysime dar ne vieną paprastų žmonių išdavystę, ne vieną projektą, kuris guls ant politinio prekystalio ir už šiltesnes vietas valdžios pašonėje bus suprekiautas žmonių bei jų noro gyventi gerovės valstybėje sąskaita.

Ką daryti? Mūsų šešėlinė Vyriausybė pateikė pasiūlymus, kaip padaryti, kad valstybei nieko nekainuotų naujų vėjo jėgainių pastatymas, kaip padėti mažinant biurokratiją ir beprotiškus terminus, kad pramonė greičiau pati vystytų atsinaujinančią energiją, ką daryti su infliacija.

Apie visa tai, kas mūsų laukia naujame politiniame sezone, mes aptarėme su Aurelijumi naujoje mūsų laidoje. Kviečiu ją žiūrėti Opozicijos Televizija kanale kitame socialiniame tinkle, kurio šį kartą neminėsiu, nes, kaip rodo praktika, šis socialinis tinklas stabdo žinutes, jei jose minimi konkurentai. Jūs viską žinote – žiūrėkite, prenumeruokite mūsų kanalą, nes atvirai kalbančių, kas vyksta valstybėje, ne taip jau ir daug.

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Tūkstantis dešimtoji (lapkričio 29) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Į Tėvynę sugrįžo 502 nukautų ukrainiečių karių kūnai. Ilsėkitės ramybėje. Ukrainos pajėgos surengė smūgius rusijoje ir...

Linas Karpavičius. Tik kompromisas, prakeiktas mažas kompromisas

Jau senai pastebiu, kad viešai stengiamasi vengti mūsų abėcėlės raidžių, kurios neatitinka anglosaksiškos abėcėlės mados. Jos visaip iškraipomos, diakritiniai...

Valdant Chavjerui Miliui Argentinos ekonomika atsigauna

Kai 2023 m. prezidento rinkimus laimėjo libertaras Chavieras Milis (Javier Milei), Argentinos ekonominė padėtis buvo sunki. Nors dar...

Algis Krupavičius. Kokia nauja vyriausybė ir ko verti jos ministrai?

Vietoje įprastų viešosios erdvės apgailestavimų ir dejonių: ne tuos išrinko, ne ta koalicija, ne tas premjeras. Apie buvusias...