2025-01-15, Trečiadienis
Naujienlaiškis

Ričardas Kalytis. Duonos ir žaidimų!

Tai formulė nuversti esamą valdžią. Žaidimai tai pretekstas ją nuversti.

Pažymėsime, kad žaidimai šioje formulėje yra Karalius. Tai prisisotinusios bendruomenės šūkiai. Jie ilgainiui silpnino Atėnų ir Romos imperijas.

Jeigu prisiminsime Rusiją, tai Rusijai duona visada reiškia duona plius “vodka“. 1917 karo metais esant Rusijoje alkoholio prohibicijai, bolševikai tuo pasinaudojo. Sužlugdė duonos pristatymą į revoliucingą Peterburgą ir išplėšė monopolio sandėlius. Pasiilgęs “vodočkos“, nugirdytas rusų darbininkas, pasirodė pats geriausias revoliucionierius. Bolševikai laimėjo. Pralaimėjo ir Gorbačiovas panūdęs išblaivyti rusų liaudį.

Turime ir Lietuvoje “žavių“ pavyzdžių su žaidimais. Kiek ne kaišiojo pagalių garbingoji Partija, Lietuvos žmonės vieningai atsikratė jos valdžios. Bet renkant prezidentą suklupo. Estai pasirinko tremtinį, latviai parlamento pirmininką, kviečiantį žmones į Nepriklausomybę. Lietuviai išsirinko buvusį Pirmąjį Sekretorių LKP. Kuriam priklauso sentencija:

“Tam kuris sugalvotų ekonomiką be Rusijos, gautų Nobelio premiją“ Premijos niekas negavo, bet šiandien Lietuva eksportuoja kviečius į Braziliją. Nemažai “grakščių“ pavyzdžių dar regėjom rinkimuose. “Landsbergis kolchozus sunaikino“ vaišinimai ledais iš dangaus, kumpelių ragavimai ir kt. Ir mūsų nabagėliai džiaugėsi už kąsnį (ne iš bado, iš pasileidimo) pardavę savo teisę rinkti savo valdžią. O rinktieji lobo, savas imperijas kūrėsi čia ir Rusijoje.

Kaip dabar bus pas mus?

Bus visko, išaugo nauja karta, nežinanti savos istorijos.

Kaip buvo?

Balsavimai buvo, bet rinkimų nebuvo. Ką Partija davė, tas ir buvo, bet į balsavimą reikėjo eiti. Pasijuokimas?

Taip ,čia dar kartą tu turėjai pripažinti savo neįgalumą. Dabar pas mus demokratija, leidžia ir žaidimus net primetant svetimą požiūrį, bet keisti valdžią reikia rinkti ir surinkti daugumą. Te negalvoja, kad prisirinkus kišenes akmenų ir pasvaidžius į langus palydint šūkiais vadžia pasitrauks. Ne, tau duota teisė rinkti. Tai didžiulis visuomenės laimėjimas išrastas senovės Graikijoje mėtant tamsias ir šviesias šukes į anaforą.

Aš jau matau dabartinėje Rusijoje, Baltarusijoje mūsų policiją su rūsčia ekipuote “Ehe, ir jie naudoja tą pat ką ir mes“

Aha, palygino. Mūsų policijai uždavinys paprastesnis. Ji prižiūri tvarką, o jūsų baudžia už dalyvavimą, todėl ji nešioja bizūnus. Jūsų rinkėjas neturi pasirinkimo teisės, jis ieško būdų priversti valdžią, kuri neleidžia laisvų rinkimų. Tai yra nusivylusių, taikių (kol kas) žmonių “pasišnekėjimas“ su valdžia.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Darius Kuolys. Kaip LRT cenzūruoja „The New York Times“ 

  Šiandien LRT portalas lietuviams atpasakoja vakar dienraštyje „The New York Times“ paskelbtą straipsnį apie Rusijos žvalgybos rengtas diversijas...

Valdas Sutkus. Vienišumo amžius

Šiuolaikinis gyvenimas kupinas paradoksų. Technologijos, kurios turėjo sujungti pasaulį, tapo vienišumo katalizatoriais. Namai, kurie visada buvo ne tik...

Musulmonų prievartautojų grupės – religinio karo dalyviai

Sarah Cain Didžioji Britanija vėl atsidūrė naujienų sūkuryje dėl nereagavimo į vaikų grupinio išprievartavimo skandalus. Tai yra krizės, kuri...

Prof. Gediminas Navaitis. Naujametinės viltys ir planai

Pasibaigė naujametinis šurmulys. Daugiau ar mažiau įgyvendinti reklamoje ir socialiniuose tinkluose siūlyti vaizdeliai, įpareigoję džiaugtis ir linksmintis. Pinigai...