2025-01-16, Ketvirtadienis
Naujienlaiškis

Romaldas Abugelis. Neužmirštuolių fone – užmirštos šeimos

Sausio 14 d. Seimo darbotvarkėje buvo numatytas nutarimo „Dėl Nacionalinės šeimos tarybos sudėties patvirtinimo“ projekto priėmimas. Seimo teisės departamentas pastabų šiam projektui neturėjo, nebuvo nei vieno balsavusio prieš jį ir pagrindiniame – Socialinių reikalų ir darbo komitete.

Deja, Seimo posėdyje nutarimas pritarimo nesulaukė. Iš 104 užsiregistravusių Seimo narių už balsavo tik 35. Prieš buvo net 43, o 26 nariai susilaikė. Balsavime nedalyvavo net 14 Socialdemokratų ir 11 Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų frakcijų narių.

Kad projekto nepalaikė nei vienas Liberalų sąjūdžio atstovas, matyt, tuo stebėtis nereikėtų. Bet nuostabą kelia tai, jog neatsirado nei vieno palaikančio iš dabartinių valdančiųjų – „Nemuno aušros“ ir Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijų.

Motyvus dėl šio projekto priėmimo išsakė aštuoni parlamentarai. Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas L. Kukuraitis atkreipė dėmesį, kad projektas laukia priėmimo jau nuo praėjusių metų gegužės mėnesio, todėl priėmimas būtų pagarbos ženklas pagrindiniams Seimo partneriams šeimos politikos srityje. Be to, jis priminė, kad daug dėmesio šeimų reikalams skiriama ir neseniai patvirtintoje Vyriausybės programoje.

Abejonių dėl nutarimo priėmimo neturėjo ir Valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškųjų šeimų sąjungos frakcijos atstovas T. Tomilinas. Jis sakė, kad Lietuvoje yra bendrųjų šeimos problemų, prie kurių sprendimo puikiai galėtų prisidėti ir Šeimos taryba. Pavyzdžiui, dėl papildomų socialinių garantijų, o taip pat ir formuojant kitas politikas. Jam antrino ir frakcijos kolega V. Ąžuolas. Jis dar pasidžiaugė, kad nauji vėjai šeimos atžvilgiu jau pučia ir nuo Amerikos. „Tikiuosi, tie vėjai ir čia padvelks ir to genderizmo stūmimo nebebus“, – kalbėjo V. Ąžuolas.

Nutarimą palaikė ir Nacionalinio susivienijimo atstovas, Mišrios Seimo narių grupės narys V. Sinica. Jo nuomone, Šeimos tarybos sudėtis tinkamai atstovauja plačiam šeimos politikoje veikiančių organizacijų spektrui.

Visiškai kitokią nuomonę išsakė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė V. Čmilytė-Nielsen. Ji pabrėžė, kad liberalai nuosekliai prieštaravo šio darinio sukūrimui ir išreiškė nuomonę, kad Šeimos taryba yra nereikalinga. Kolegės nuomonei pritarė ir E. Gentvilas. Jis norėtų, kad būtų parodyta pagarba ir kitokiems žmonėms, nebūtinai vyro ir moters santuokoje sukūrusiems šeimą.

V. Čmilytė-Nielsen

Prieš nutarimo priėmimą pasisakė ir socialdemokratė J. Zailskienė. Jai nepatiko, kad siūlomoje tvirtinti Šeimos tarybos sudėtyje yra 14 moterų ir tik vienas vyras. Dar pridūrė, kad nutarimui nepritarė ir praėjusios kadencijos Seimas. Prieš pasisakiusi kita socialdemokratė B. Vėsaitė taip pat akcentavo, kad nesilaikoma lyčių pariteto.

Nacionalinė šeimos taryba yra svarbi šeimos politiką formuojanti ir įgyvendinanti institucija. Jos uždaviniai yra skatinti valstybės ir savivaldybių institucijų bendradarbiavimą, palaikyti ryšius su šeimomis, šeimų organizacijomis ir su šeimomis dirbančiomis organizacijomis, taip pat dalyvauti kuriant šeimos politiką ir nustatant strategines šios politikos kryptis bei šeimos stiprinimo prioritetus.

Taigi, keista, kad Seimas primiršo Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos nuostatą, kad vaikas visapusiškai ir harmoningai vystytis gali tik augdamas šeimoje, jausdamas laimę, meilę ir supratimą. Buvo parodyta nepagarba ir mūsų Konstitucijos nuostatai, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, o motinystei, tėvystei ir vaikystei reikalinga visapusiška apsauga.

Šis Seimo sprendimas ypač nekaip atrodo Sausio įvykių paminėjimo, juose dalyvavusių Lietuvos Laisvės gynėjų, žuvusių ar sužeistų pagerbimo fone. Šeimos neteko dukros, sūnų, tėvų, brolių…

Invazinės neužmirštuolės, aptūpusios kai kurių valdžios žmonių, TV pranešėjų atlapus, viešąsias erdves, net ir mokyklų grindis bei sienas liudijo, kad mūsų dainuojančios revoliucijos, tautos ir valstybės simboliai kartu su šeimomis pamažu nardinami praeitin.

Nejaugi ir vėl pasmerkti laukti ketverius metus?

Vietoj haiku:

Pirmas žodis? Taip, Mama.
Ten pilnatvė, kur Šeima.
O, Dievuli, juk žinai,
reik jas saugot amžinai.

1 KOMENTARAS

Parašykite komentarą :

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Captcha verification failed!
Captcha vartotojo balas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Tūkstantis penkiasdešimt aštuntoji (sausio 16) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Agresorius Ukrainos teritoriją atakavo 55 dronais Shahed ir dronais-masalais, ukrainiečiai numušė 34, o 18 iš...

Remigijus Žemaitaitis. Tikrasis šių laikų nacizmas visai ne rudas, o žalias 

Vokietijos alternatyvioji žiniasklaidos priemonė pateikė stulbinamą straipsnį, kurio pagrindinė mintis – tai „žalieji“ yra tikrieji nacistai, o ne...

MŪSŲ DIDIEJI. Amerika ir tik Amerika gali išgelbėti tautas…

ALFONSAS SVARINSKAS – LIETUVIŲ KATALIKŲ BAŽNYČIOS IR TAUTOS GARBĖ. SKIRIAMA MONSINJORO ŠIMTMEČIUI 2025 metais minėsime Lietuvos laisvės kovotojo, triskart politinio...

Jonas Jasaitis. Vėjarodės. Ar galima susitarti? Kuo pasitikėti?

„Pozicijos“ skaitytojams pateikiame ištraukas iš spaudai rengiamos publicistikos rinktinės „Piliečio pozicija“, II dalies. Šios apžvalgos buvo paskelbtos prieš...