Tiek dabartinė, tiek buvusios vyriausybės kritikuojamos dėl įstrigusios švietimo reformos. Tačiau proveržis jau čia pat.
Dėl išskirtinai puikių finansinių bei kitų „Karalienės Mortos“ mokyklų ir „Vaikystės sodų“ ikimokyklinio ugdymo įstaigų tinklo veiklos rezultatų yra parengtas planas radikaliai išplėsti šį tinklą visoje Lietuvoje.
Kadangi vaikų nepakanka visur, naujų įstaigų kurti neketinama, o numatyta pertvarkyti esamas, suteikiant joms dabartinį „Karalienės Mortos“ ir „Vaikystės sodų“ juridinį statusą.
Tačiau svarbiausia reformoje yra tai, kad, įvertinus rimtus sunkumus su kuriais susiduria šalies aukštasis mokslas, Karalienės Mortos mokyklų modelį numatoma perkelti ir į aukštųjų mokyklų, visų pirma į kolegijų lygmenį. Manoma, kad tokiu atveju jaunimas ne tik rinksis šalies aukštąsias mokyklas, bet ir studijuojantys užsienyje studijų baigti grįš į tėvynę.
Reformą ketinama vykdyti etapais, tačiau sparčiais tempais. Pirmajame etape bus greitai plečiamas „Karalienės Mortos“ ir „Vaikystės sodų“ tinklas 11-oje savivaldybių, kuriose šiandien tam jau egzistuoja palankios sąlygos. Tai Palangos miestas, Alytaus, Anykščių, Kaišiadorių, Kupiškio, Molėtų, Pasvalio, Radviliškio, Raseinių, Skuodo ir Šakių rajonai. Jose reforma prasidės dar šiemet.
Po poros metų turi prasidėtų kolegijų reformavimo etapas, kurio metu didžioji dalis Lietuvos kolegijų turėtų tapti Karalienės Mortos kolegijomis. Šiuo metu sudaromas preliminarus pirmųjų reformuojamų kolegijų sąrašas.
Kadangi esminiai pokyčiai reformuojant aukštąjį mokslą liečia tik kolegijų juridinio statuso pakeitimą, šis procesas neturėtų užtrukti, nors spręstinų klausimų yra daug. Vienas iš jų naujų vardų kolegijoms suteikimas.
Karalienės Mortos vardas reiškia naują, aukštesnę studijų kokybę bei prestižą, todėl šis prekinis ženklas pagal galimybes turėtų išlikti pilnas.
Kita vertus, atskirais atvejais gali būti sudėtinga jį suderinti su esamu (pvz. Kauno karalienės Mortos miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija), todėl svarstoma palikti tik kurį vieną iš garsaus prekinio ženklo žodžių (pvz. Marijampolės Mortos kolegija, Utenos karalienės kolegija).
Manoma, kad pasirenkant pavadinimus turėtų būti įvertinama ir visuomenės nuomonė. Ketinama įsiklausyti į pamatinių politinių bendruomenių, turinčių demokratinį lyderių rinkimo patyrimą, balsą.
Pasiūlymas pakilti iki Karalienės Mortos lygmens jau yra gautas iš kai kurių universitetų atstovų.
Grupė atsakingų Kauno technologijos universiteto darbuotojų, įvardijusių save akademine bendruomene, yra susirūpinę pastaraisiais metais susiformavusios universitete valdymo kultūros tradicijos išsaugojimu ir siūlo šią reformą pradėti vykdyti KTU jau po šalies prezidento rinkimų.
Vienas iš jų pateiktų argumentų-sukūrus „Kauno karalienės Mortos technologijos universitetą“ Kaunas turės ne tik kunigaikščio vardo (Vytauto Didžiojo), bet ir kur kas solidesnio, karalienės vardo universitetą.
Aktualus pokštas,atspindintis realybę ir dviprasmybes.Tik ne visiems linksma matyti tą atskirtį.Visi vaikai Lietuvoje turi turėti vienodus šansus ir galimybes,ne tik tie,kurių tėvai priklauso „elitui”.
Labai šaunus Balandžio pirmosios straipsnis. Ačiū, Romualdai. Manau tik su labai gera humoro doze galima išgyventi visas švietimo reformas ir dar nors kiek išlikti oriu žmogumi.