Panašu, kad iki 2024m. bus apmokestinta net piliečio egzistencija žemėje. Jau atvirai siūloma įvesti rinkliavas už interneto vartojimą, ale paskatins jaunimo raštingumą, informacinių technologijų plėtrą.
Ir net neabejoju, kad tas įvyks. Jau dabar ryte jungtis prie el. pašto, facebook paskyros reikalaujama kodų, patvirtinimų, jog esi ne robotas, kentauras.
Valdžia mato, kad piliečiai „užsiciklinę” tik kovoti prieš vakcinaciją, testavimus, basi šąla prie pastatų ir suvokia, kad rimtesnių diskusijų, alternatyvų nepasiūlys, todėl skubos tvarka gali priiminėti potvarkius kokie tik šauna išganingon galvon.
Viena iš naujovių, eilinės reformos kliauzautų- kuo greičiau atsikratyti bedarbiais, pašalpų gavėjais, asocialiais asmenimis. Svarbu Lietuvoje laiku užpildyti paraišką, gauti smagių saviems išsidalinti ES pinigėlių, o kad gimė lepšiu, be įgūdžių- tas juo tegul pasilieka.
Dar mokėti nenorintiems dirbti bet kokius darbus išmokas? Juokaujate. Atsisakė giminaitė su skaudama nugara, stuburu ekskavatorininko kvalifikaciją įgyti- lauk iš profesionaliausios planetoje įstaigos sąrašų. Nesvarbu, ar tu baigęs zooinžineriją, geodeziją pasiūlys už 400 eurų pinti vainikus- paprieštarausi, keliauk su duonterbe ir ubago lazda po margą svietą, turėdamas PSD skolą. Net ir su PSD įmokomis ar gauna žmogus kokybiškas sveikatos paslaugas? Ligoninių nebereikia tautai.
Užimtumo tarnybai neužtenka proto paspausti savivaldybes, universitetus, pasidomėti buvusių, esamų dekanų, rektorių kiek baigusių fakultetus liko darbuotis sostinėje, kituose miestuose, pasirinko verslo kelią, emigravo? Nes esame bene vienintelė valstybė Europoje, kur privalomas 14 dienų atsiršinėjimo terminas el. paštu neegzistuoja. Jaunas asmuo gali dėl darbo kreiptis net į Vatikano nuncijų- šventa ramybė, tyla. Apie tai skalambiju nuolatos, kad kol saviems nebus panaikintos vakancijos, protekcijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai negims mintis peržvelgti regioninę politiką, liepti su doktorantais, absolventais nepasirašyti darbinių sutarčių- mes nebeturėsime jokių specialistų.
ŠMSM apskritai po LRT, ko gero, yra institucija, kuriai taisyklės, vieši atsiskaitymai, pasiteisinimai neegzistuoja. Biurokratinis aparatas ten išbujojo tokiu lygiu, kad net sekretorės nebeskiria kur nuosavas mobilus, o kur padovanotas už gražias akis.
Štai neseniai lankiausi mokslo reikalais 1 Kauno kolegijoje. Aiškiai gavau atsakymą, kad ministerija reikalauja pelno, pinigėlių, kitaip pamažės finansavimas, yra mintis jungti prie kitos įstaigos.
Ar valstybinė ugdymo įstaiga privalo nešti naudą, kokiu dekretu konstitucinė teisė į kokybišką švietimą tapo privačiu reikalu, deja, biurokratai atsakyti negali.
Bet kas bus užsibaigus korono pandemijai, iš kurios žeriasi milijonus valdininkai? Kokias lėšas dar skirs geroji donorė – ES, kuomet jau privalu Lietuvai kažką duoti ekonominiu požiūriu? Kur ta lietuviška nacionalinė pramonė, rinka, kaštų analizė?
Jeigu ir toliau bus žygiuojama šituo keliu be diskusijų, nuomonės įvairovės teks patiems Jau dabar masiškai palieka kabinetus pedagogai? Ar užimtumo tarnyba be atleidimų turi dar kažkokį planą situacijos pataisymui?
Labai abejoju…
Už tai, kad į mano namus įvestas ir veikia interneto ryšys, moku kas mėnesį. Ko jiems dar reikia? Kažkas panašaus į Atgimimo pradžios reketininkus? Moki valstybei pajamų mokestį, o reketininkui – už „stogą”.
Už tai, kad į mano namus įvestas ir veikia interneto ryšys, moku kas mėnesį. Ko jiems dar reikia? Kažkas panašaus į Atgimimo pradžios reketininkus? Moki valstybei pajamų mokestį, o reketininkui – už „stogą”