Saksonijoje-Anhalte AfD priskirta ekstremistinių pažiūrų grupėms praėjus vos kelioms dienoms po to, kai partija pasiekė geriausią rezultatą apklausoje

AfD partijos oficialūs asmenys Vokietijos žvalgybos agentūros žingsnį pavadino „aiškiu ir apgailėtinu bandymu pasmerkti“.

Saksonijos-Anhalto žemės dešiniosios partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) regioninį padalinį Saksonijos-Anhalto žemės Vidaus žvalgybos agentūra priskyrė ekstremistinei organizacijai praėjus vos kelioms dienoms po to, kai partija užėmė pirmąją vietą visoje žemėje vykusioje apklausoje.

Vokietijos Vidaus žvalgybos agentūra – Federalinė konstitucijos apsaugos tarnyba – teigė surinkusi pakankamai įrodymų, kad keli jos nariai ir išrinktieji oficialūs asmenys yra dešinieji ekstremistai.

Antradienį šį žingsnį patvirtino agentūros Saksonijos-Anhalto regiono skyriaus vadovas Jochenas Holmanas (Jochen Hollmann).

Jis paaiškino, kad AfD regioninis susivienijimas šioje žemėje buvo tiriamas dėl įtariamo ekstremizmo nuo 2021 m., tačiau dabar federalinė žvalgybos agentūra gavo naujos informacijos, rodančios, kad partija „nesuderinama su žmogaus orumu, demokratija ir teisinės valstybės principu“.

Saksonija-Anhaltas yra antroji federalinė žemė, kurioje AfD regioninė partija buvo pripažinta ekstremistine organizacija po 2021 m. Tiuringijoje nustatytų faktų.

Priskyrimas tokia kategorijai suteikia federalinės žvalgybos agentams didesnius įgaliojimus stebėti partijos pareigūnų ir narių susirašinėjimą, todėl Vokietijoje kyla rimtų klausimų dėl pilietinių laisvių ir demokratinių normų.

Toks sekimas apima, nors tuo neapsiriboja, informatorių verbavimą ir naudojimą, finansinių srautų sekimą, o taip pat Vokietijos piliečių privačių pokalbių klausymąsi, susirašinėjimo skaitymą ir privataus bendravimo stebėjimą.

Rugsėjį išskirtiniame interviu portalui Remix News Vokietijos europarlamentaras Maksimiljanas Krahas (Maximilian Krah), kuris ruošiasi vadovauti AfD 2024 m. Europos Parlamento rinkimų kampanijai, teigė, kad Vokietija jau seniai taiko platų sekimo režimą, nukreiptą prieš opoziciją.

„Įtariu, kad net šis mūsų pokalbis yra stebimas“, – sakė jis.

„Būtų neįtikėtina, kad kitose demokratinėse šalyse vyriausybinė agentūra stebėtų opoziciją taip, kaip ji stebi mus“.

„Tačiau yra ir kai kas naujo: Visuomenei ir rinkėjams tai neberūpi. Nors jie mus stebi, nors laikraščiuose rašo, kad mus laiko grėsme viešajai tvarkai, žmonėms tai tiesiog nerūpi. Jie ir toliau už mus balsuoja. Jie prisijungia prie mūsų gretų“, – pridūrė jis.

Antradienį Meklenburgo-Pomeranijos žemės AfD parlamentinės frakcijos pirmininkas Nikolausas Krameris (Nikolaus Kramer) šį žvalgybos agentūros žingsnį pavadino „aiškiu ir apgailėtinu bandymu pasmerkti“.

Šis žingsnis žengtas praėjus vos kelioms dienoms po to, kai Vokietijos bulvarinio laikraščio Bild užsakymu INSA atlikta apklausa parodė, kad Saksonijos-Anhalto žemėje AfD užėmė pirmąją vietą, surinkusi 33 proc. balsų.

Dešinioji populistinė partija, kuri pasisako prieš masinę imigraciją, nepritaria ginklų tiekimui Ukrainai ir iš esmės yra euroskeptiškai nusiteikusi, pirmauja apklausose, nes jos populiarumas nuo paskutinės apklausos balandžio mėn. išaugo 7 procentiniais punktais.

Saksonijos-Anhalto žemę šiuo metu valdo Krikščionių demokratų sąjungos (CDU), Socialdemokratų partijos (SPD) ir Laisvosios demokratų partijos (FDP) koalicija, kuri, kaip manoma, yra pagrindinė politinė srovė, kuriai kyla grėsmė dėl šalyje stiprėjančio populizmo.

Parama AfD, kuri paprastai būdavo priskiriama tik buvusios Rytų Vokietijos žemėms, sparčiai auga visoje šalyje, o Vokietijos rinkėjai kur kas palankiau vertina šios partijos dalyvavimą vyriausybėje nei pagrindinės politinės srovės oficialūs asmenys.

Žurnalo Spiegel užsakymu Civey atlikta apklausa parodė, kad 47 proc. vokiečių būtų priimtina, jei partijos sudarytų koaliciją su AfD žemių lygmeniu, o rytinėse žemėse šis skaičius išaugo iki 55 proc.

Nacionaliniu mastu ši partija lipa ant kulnų opozicinei CDU, kuri reguliariai užima antrąją vietą ir gerokai lenkia federalinėje liberalų koalicijoje dalyvaujančias partijas.

Šaltinis: Remix News

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Devyni šimtai devyniasdešimt penktoji (lapkričio 14) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Viešoje erdvėje pasirodė geležinkelio ešelono nuotrauka, kurioje matome rusijos gilumoje pervežamas šiaurės korėjietiškas savaeiges haubicas...

Vytautas Sinica. Partijos aukščiau valstybės

Šiomis dienomis kaip reta kada ant partinių interesų aukuro ir nevaldomų vidinių galios kovų yra sistemingai aukojami Lietuvos...

Edvardas Čiuldė. Ne mano reikalas

Dievas mato, vėl pradedu nuo savo negatyvaus santykio su pagrindiniu mūsų dienų herojumi nusakymo tikrai ne dėlto, kad...

Galios žaidimai

Įtaka galios žaidimuose Vladimiras Laučius: „Kiek siauresnio pobūdžio problema – partijų ir politikų skandalingumo proporcijos. Šių dienų Lietuvos politinė...