2025-01-16, Ketvirtadienis
Naujienlaiškis

Seimą nuo 4 piketuotojų saugojo būrys policininkų

Deimantas KNIŠKA

Trečiadienį socialiniuose tinkluose sklido raginimas šiandien 10 val. rinktis prie Seimo, jei bus svarstomas Civilinės sąjungos įstatymas. Policija iškart sureagavo ir į „įvykio” vietą atsiuntė keliolika pareigūnų, tačiau šie rado vos 4 protestuotojus.


Piketuotojas. Asociatyvi Stasio Žumbio nuotr.

Socialiniuose tinkluose trečiadienį plito žinutė, kad šiandien 10.00 val. prie Seimo organizuojami Lietuvos piliečių piketai „prieš slapta stumiamą antikonstitucinį Civilinės sąjungos įstatymą”.

„Vadovaujantis LR Konstitucijos 36 str. ir Susirinkimo įstatymo 6 str. pirmąja dalimi, taikiems susirinkimams, kurių dalyvių skaičius iki 15 asmenų, skirtiems jų pažiūroms ir nuomonei išreikšti, jokių leidimų ir valdžios suderinimų nereikia. Pakanka tik informuoti apie tai savivaldybę, kas jau ir yra padaryta. 10.00 valandą Seimas pradės posėdį, pirmiausia jame bus svarstoma darbotvarkė. Tuo atveju, jei valdantieji po jų slaptų planų išviešinimo neišdrįstų įtraukti papildomu klausimu šio įstatymo į darbotvarkę, piliečių protestų tikslas bus pasiektas”, – buvo rašoma socialiniuose tinkluose Lietuvos šeimų sąjūdžio atstovų.

Akivaizdu, kad policija akylai stebi socialinius tinklus, nes ketvirtadienį 10 val. prie Seimo budėjo mažiausiai 12 pareigūnų. Tačiau jie turėjo nusivilti, nes šalia M.Mažvydo bibliotekos rado tik vieną protestuotoją su Trispalve ir dar tris be nieko. Nepaisant to, pareigūnai dar ilgokai nesiskirstė.

Beje, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai surinko Seimo narių parašus, kad būtų teisiškai įvertintas Civilinės sąjungos įstatymo projektas. Šis raštas išsiųstas Seimo valdybai ir Seimo teisės ir teisėtvarkos komitetui.

„Akivaizdu, kad naują Civilinės sąjungos įstatymo projektą ruošę Laisvės partijos ir konservatorių atstovai neturi nei reikiamų teisinių žinių, nei kompetencijų. Todėl siekiame tiksliai išsaiškinti, kaip numatoma reguliuoti iki tol nereguliuotus visuomenės santykius. Ekspertų prašome įvertinti ir išaiškinti visuomenei, kaip gyvensime ateityje, jeigu šis kontroversiškas projektas bus priimtas”, – sako „valstiečių” frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.

Seimo nariai nori gauti tikslius atsakymus, kaip siūlomas Civilinės sąjungos įstatymas tiesiogiai paveiks teismus, Lietuvos žmonių gyvenimą ir bendras nuotaikas visuomenėje. Taip pat prašoma išanalizuoti ir tiksliai įvertinti galimas grėsmes teismų sistemai, jeigu, pavyzdžiui, siūlomu reguliavimu nepatenkinti asmenys kreiptųsi į tarptautinius teismus.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Neredaguotas karo grėsmės aptarimas Kaune

Vytautas Sinica Rytoj pirmąkart gyvenime dalyvausiu užsienio ir saugumo politikos konferencijoje „Sniego susitikimas“ („Snow meeting“). Gana rimta. Bet praėjusį penktadienį...

Imanuelio Kanto skvero atidarymas Pilaitėje

Vytautas Sinica Pilaitėje, Kanto alėjoje, su bendruomene atidengėme informacinę lentą apie Imanuelį Kantą jo vardo skvere prie jo vardo...

Česlovas Iškauskas. Karaliaučiaus aneksija apima ir lietuviškąją kultūrą

Kol greitai naujuoju Amerikos prezidentu oficialiai tapsiantis Donaldas Trumpas reiškia ekspansines pretenzijas į Kanadą, Grenlandiją ir Panamos kanalą,...

JAV kongresas uždraudė translyčiams varžytis moterų komandose

JAV Atstovų Rūmai pritarė įstatymo projektui, draudžiančiam translyčiams varžytis švietimo įstaigų moterų sporto komandose. Apie tai pranešė „The...