2025-01-15, Trečiadienis
Naujienlaiškis

Seime vyks visuotinis Lietuvos mokslininkų suvažiavimas

Gruodžio 13 d., penktadienį, istorinėje Seimo Kovo 11-osios Akto salėje (I rūmuose) vyks visuotinis Lietuvos mokslininkų suvažiavimas, skirtas svarbiausiems mokslo ir studijų sistemos klausimams aptarti. Renginio pradžia – 10 val. Įėjimas – per Seimo III rūmų apsaugos postą.

Kviečiame suvažiavimo dalyvius iš anksto užsiregistruoti internetu adresu ČIA
Registracija vyks iki gruodžio 11 d. 17 val.

Suvažiavime numatoma aptarti šias temas:

1. Lietuvos mokslininkų potencialo išsaugojimas ir sutelkimas, kuriant ir įgyvendinant valstybės strategiją. Jaunųjų mokslininkų potencialo ugdymas. Mokslininkų veiklos prestižo atkūrimas visuomenėje.
2. Mokslinių tyrimų tęstinumas, mokslo ir studijų institucijų tinklo optimizavimo ir kitų reformų kontekste.
3. Mokslininkų bei mokslo ir studijų institucijų veiklos vertinimo sistemos ir ją reglamentuojančios teisinės bazės tobulinimas.
4. Mokslo finansavimo ir mokslininkų darbo užmokesčio sistemos tobulinimas.
5. Mokslo draugijų, mokslininkų ir dėstytojų profesinių sąjungų, šakinių ir kitų asociacijų telkimas į bendrą sambūrį. Mokslininkų savivaldos atkūrimas.
6. Pasaulio lietuvių mokslininkų potencialo panaudojimas valstybės ūkiui stiprinti ir kultūrai plėtoti.
7. Visuomenės informavimo apie mokslo ir studijų institucijas ir mokslininkus sistemos atkūrimas. Mokslo populiarinimas bei visuomenės įtraukimas į mokslinių tyrimų programų kūrimą.

Suvažiavimo darbotvarkė ČIA

Visuotiniame mokslininkų suvažiavimui planuojama priimti šias rezoliucijas:

1. Lietuvos mokslininkų indėlio, kuriant ir įgyvendinant ilgalaikę valstybės strategiją, stiprinimas. Žymiai platesnis mokslininkų kompetencijų panaudojimas visose valstybės raidos kryptyse. Tam yra būtinas mokslinio pedagoginio darbo prestižas, nuolatinis akademinės bendruomenės atsinaujinimas ir jaunųjų mokslininkų rengimas, išnaudojant Lietuvos ir užsienio institucijų galimybes.
2. Visos akademinės bendrijos, kaip santykinai savarankiškos visuomenės dalies, savireguliacijos ir viešosios raiškos stiprinimas. Mokslo draugijų ir organizacijų veiklos Lietuvoje ir užsienyje pripažinimas bei skatinimas Visos valstybės mastu. Būtina grąžinti Lietuvos mokslo tarybai visos mokslo ir studijų sistemos savivaldos ir pagrindinio valstybės eksperto visais mokslo ir studijų sistemos plėtros klausimais funkcijas.
3. Mokslininkų bei mokslo ir studijų institucijų veiklos vertinimo kriterijų tobulinimas, visapusiškai skatinant jų indėlį į visos valstybės ir visuomenės raidą. Mokslo indėlio į švietimą, verslo plėtrą ir visuomenės socialinę raidą skatinimas, plėtojant atliekamų tyrimų tarp tautiškumą.
4. Reikalaujame ilgalaikės mokslo ir studijų finansavimo didinimo programos, atsižvelgiant į mokslininko profesijos prestižą, tarptautinius standartus (lyginant su kitomis šalimis) ir tarptautinių organizacijų pripažintas socialinių sričių finansavimo proporcijas. Būtina atlikti profesionalią visos mokslo ir studijų sistemos finansavimo raidos analizę ir įvertinti padarytas klaidas.
Suvažiavime priimtos rezoliucijos bus įteiktos Lietuvos Respublikos Prezidentui, Seimui ir Vyriausybei.

Suvažiavimas bus transliuojamas internetu ir TV programa „Seimas – tiesiogiai“.

Leidinys „Mokslo Lietuva” ČIA

Lietuvos mokslininkų sąjungos pirmininkas prof. dr. Jonas Jasaitis

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo
pirmininkas prof. dr. Sigitas Vaitkevičius

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Prof. Gediminas Navaitis. Naujametinės viltys ir planai

Pasibaigė naujametinis šurmulys. Daugiau ar mažiau įgyvendinti reklamoje ir socialiniuose tinkluose siūlyti vaizdeliai, įpareigoję džiaugtis ir linksmintis. Pinigai...

Romualdas Ozolas. Kelio atgal nėra!

Pagerbdami Sausio 13-osios Laisvės gynėjų atminimą siūlome prisiminti vieno iš Sąjūdžio lyderių, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Romualdo Ozolo kalbą,...

Edmundas Paškauskas. Visata po Didžiojo Sprogimo: intelektų margumynas ir humanistika (I)

Priešistorė 1. Visatą valdantys elgsenos dėsningumai Visatos istorija stebina ir žavi savo nepaprastu dinamiškumu bei sudėtingumu. Nuo pat Didžiojo Sprogimo Visata...

Jonas Ivoška. Kodėl mūsų politikai nenori tobulinti savo valstybės modelio?

Informacijos šaltinių įvairovė išryškina ne tik demografinės situacijos Lietuvoje apgailėtinumą, bet padeda aptikti ir kitų gyvenimo sričių „klampiąsias“...