Visa ši istorija ar istorijos yra reikšmingos tik asmens pažeminimui. Kokie yra tikrieji pažeminimo motyvai nežinoma.
Gal būt tai susiję su siekiu diskredituoti iškilias Lietuvos asmenybes. Toks tikslas, matant visą informacinio karo lauką, nenustebintų.
Šiais veiksmais, tikriausiai yra tikrinama, kaip veikia Lietuvos visuomenės teisinė sąmonė ir teisės sistema, ar ji reaguoja, kaip ji reaguoja, kokios pasekmės, kokios sankcijos, kokia visuomenės dalis pasmerkia, kaip reaguoja medijos ir t.t.
Kažkam toks tyrimas ir jo rezultatai reikalingi, vėliau bus rašomos ataskaitos ir daromos kažkokios išvados.
Jeigu vis dėlto, visomis įmanomomis priemonėmis, situacija būtų „pristumpta“ prie nurodytų 7-10 metų santykių ir aplinkybių teisinio vertinimo, tai būtų galima prilyginti pokario laikų „teisingumui“, kai užtekdavo dviejų kaimynų skundų, kad apskųstas asmuo su šeima būtų išvežtas į katorgą.
Gal kažkam rūpi išsiaiškinti, kiek ir kaip yra įvykusi visuomenės pažiūrų, vertybių, santykių vertinimo segregacija ir ar įmanoma naudojant novatoriškas priemones šiandien istoriją pakartoti.
Matysim kaip laboratorijai seksis….
Gerbiamam J.V. linkiu stiprybės ištverti visa tai, kaip su juo elgiamasi. Ypač svarbu išlikti ramiam ir pasitikėti savimi.
Pabaigai, tik tarp kitko, pažymėsiu, kad asmeniui pateikusiam skundą, svarbu įrodyti aplinkybes, kurias jis teigia.
Aplinkybės įrodomos susirašinėjimu, nuotraukomis, vaizdo ir garso įrašais.
Tokiam asmeniui teks įrodyti šios nusikalstamos veikos subjektyviosios pusės elemento požymius: kaltę ir specialųjį tikslą, įrodinėti tiesioginę tyčią, nukentėjusiojo asmens baimę.
JAV subjektyvieji priekabiavimo požymiai nėra esminiai, o bylų yra labai daug.
Tačiau ten problemų labai dažnai kyla dėl specialaus moterų provokavimo ar paprasčiausio nesusipratimo, kai priekabiautoju pripažįstamas to visai nesiekęs asmuo.
advokatas Gintaris Trakšelis
Red. prierašas: socialiniuose tinkluose ryškėja šios akcijos organizatoriai