Seimo Valstybės istorinės atminties komisija turės įvertinti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) vadovės Birutės Burauskaitės veiklą.
Trečiadienį apie tokį Seimo valdybos sprendimą spaudos konferencijoje pranešė Kovo 11-osios Akto signataras Zigmas Vaišvila, pasipiktinęs dėl kai kurių žymių asmenų nepagrįsto paskelbimo buvusiais KGB agentais.
Seimo valdybos posėdyje dalyvavęs Z. Vaišvila mano, kad parlamentaro Arūno Gumuliausko vadovaujama Seimo komisija, kurioje dirba įvairių frakcijų atstovai, turi spręsti dėl B. Burauskaitės atleidimo iš pareigų.
„Manau, kad komisija skubiai, dar iki popiežiaus vizito Lietuvoje, turi teikti sprendimą dėl B. Burauskaitės atleidimo“, – spaudos konferencijoje Seime „Ką Lietuva nori pasakyti Popiežiui su KGB korta?“ sakė Z. Vaišvila.
Jis pasipiktino tuo, kad iš svetainės www.kgbveikla.lt Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) šmeižtas apie mirusiuosius kardinolą Vincentą Sladkevičių ir tarpžinybinės liustracijos komisijos išteisintus aktorių Donatą Banionį ir dirigentą Saulių Sondeckį vis dar nepašalinamas. „Tai yra ne tik Lietuvos savigarbos, bet ir teisingumo vykdymo Lietuvoje klausimas“, – mano Z. Vaišvila.
Š. m. rugsėjo 22-23 dienomis Lietuvoje lankysis popiežius Pranciškus.
Ta proga signatarai Bronislovas Genzelis, Audrius Butkevičius ir Z. Vaišvila Lietuvos valdžios klausia, ko siekiama a. a. kardinolą Vincentą Sladkevičių be įrodymų skelbiant buvus slaptu KGB agentu?
„Kodėl popiežius Pranciškus pasitinkamas šiuo akibrokštu Romos katalikų Bažnyčiai?“, – klausia Kovo 11-osios Akto signatarai.
Signatarų prašymu trečiadienį šį klausimą svarstė Seimo, kuriam atskaitingas LGGRTC, valdyba.