Komentuojant V.Radžvilo interviu „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“, reikia pastebėti:
Kolaborantai buvo įvairaus išsilavinimo. Tomas Venclova mokėsi prestižinėje sostinės mokykloje, kurią lankė ir daugelio kitų aukštas pareigas tuo metu užėmusių asmenų atžalos, vėliau studijavo universitete, Keistai lengvai išvyko į užsienį, nors daugiau kaip trims milijonams lietuvių tuo metu prieš akis buvo Geležinė uždanga.
Buvo neleidžiama susitikti net karo išskirtų šeimų nariams. Žmonai nebuvo leidžiama išvykti pas Vakaruose nuo sovietinio teroro išsigelbėjusį vyrą, jų vaikų tėvą. O čia, prašau: linkime gražaus kelio, važiuokite, studijuokite, dirbkite „supuvusių imperialistinių Vakarų” universitete, Ir „Tėvynės išdaviku”, kaip tų keleto per didžiausius vargus ištrūkusių iš sovietinio lagerio, jo niekas nevadino.
Jo knygutės „Raketos, planetos ir mes”, iš bibliotekų niekas neįsakinėjo išmesti. (Paskaitykite, kaip jis tada rašė) O juk net Nelės Paltinienės dainų plokštelės buvo išmestos.
Nagrinėjant „T. Venclovos „Lietuvos istorija visiems”, matomas platus apsiskaitymas ir pretenzijos į galutines išvadas. O dabar – jau ir disidento etiketė. Nei gėdos, nei sąžinės, tik neapykanta tautai, atkūrusiai nepriklausomybę, ir jos už savo laisvę kovojusiems žmonėms. Įsivaizdavimas esant visažiniu teisėju.
Aršaus kolaboranto Antano Venclovos muziejaus Vilniuje turi nelikti. O juo labiau – išlaikomo iš mūsų valstybės biudžeto. Bet Grūto parke toks „muziejus” tiktų.
Juozapas Dirvonėnas
Žmonės pripažino ir įvertino Petro Cvirkos kūrybą, o jo šmeižikų dabar atsirado ir bus, kol paliks šį pasaulį. Ir dar klijuoja etiketes ne tik rašytojui, bet jį gerbiantiems žmonėms.
Puikus straipsnis!
Bravo, mielas Juozapai Dirvonėnai,, gerai pavarei! Tiesiai į obuoliuką! Daugiau tokių susipratusių ir Lietuva vėl bus laisva nuo visokių tolerastų, liurberalų, komsomolcų partsekretutkų, įvairaus plauko šmežikų ir įslaptintų kėgėbistų!