Slovėnijai perimant pirmininkavimo ES rolę iš Portugalijos ateinančius pusę metų, Europos Komisija drauge su keletą Europos parlamento narių išreiškė savo pasipiktinimą Slovėnijos premjero Janez Janša vykdoma politika savo šalyje.
Pastarosiomis savaitėmis dėl nesuderinamų įstatymų su ES vertybėmis ir teisės viršenybe buvo kritikuojamos Vengrija ir Lenkija. Vengrijai išreikšta kritika dėl įstatymo, ribosiančio LGBT informaciją nepilnamečiams mokyklose, tuo tarpu Lenkija buvo peikiama dėl savo teismų reformos ir per didelės politikų įtakos teismų sistemai. Šįkart nepasitenkinimas išreikštas ir Slovėnijos premjero adresu, kuris kritikuojamas dėl žiniasklaidos laisvės suvaržymų Balkanų šalyje.
Anot kritikų, premjeras Janez Janša nutraukė finansavimą nacionalinei žinių agentūrai, kuri kritikavo jo politiką. Premjeras atkirto, kad nacionalinio transliuotojo požiūris ir darbo kokybė tapo nepatenkinami, subjektyvūs ir nekonstruktyvūs. Negana to, politikas ne kartą nacionalinių žinių agentūros žurnalistus išvadino komunistais, melagiais ir intrigantais savo Twitter paskyroje.
Slovėnijos premjeras taip pat užstojo Lenkiją ir Vengriją dėl šių šalių vykdomų reformų. „Slovėnija nėra kolonija ir mes ne kokie antrarūšiai žmonės, – sakė premjeras. „ES jungia daugybę valstybių su savo skirtumais, su savo kultūra. Tą reik įsidėmėt ir gerbt“, – tęsė premjeras.
„ES jungia daugybę valstybių su savo skirtumais, su savo kultūra. Tą reik įsidėmėt ir gerbt“
Slovėnų lyderis taip pat pareiškė besitikintis, kad dabartinė Europos liaudies (konservatorių) partija pasikeis, kitu atveju, kaip ir Vengrijos Fidesz, J.Janša pabrėžė paliksiantis šią europinę frakciją.
Po susitikimų Briuselyje Europos Komisijos vicepirmininkas Frans Timmermans atsisakė nusifotografuoti su slovėnų premjeru, motyvuodamas, jog negali su tokiu žmogumi būti ant vienos scenos. Slovėnija pirmininkaus Europos Sąjungai iki šių metų pabaigos.
Nei Slovėnija, nei Lietuva nėra kolonija ir mes ne kokie antrarūšiai žmonės,