2024-11-22, Penktadienis

Spalio 6 d. DIENOS ĮVYKIŲ PANORAMA

Covid-19 situacija

Nustatyti 2556 nauji COVID-19 atvejai, mirė 14 žmonių, 2 tūkst. žmonių paskiepyti pirmąja doze. Ligoninėse šiuo metu gydomi 1356 COVID-19 pacientai.

Vyriausybė pritarė siūlymui iki gruodžio naujai pasiskiepysiantiems vyresniems nei 75 metų senjorams skirti 100 eurų išmoką. Ji taip pat būtų skiriama sustiprinančiąja doze iki kitų metų balandžio pasiskiepijusiems šios amžiaus grupės žmonėms. Šiai pataisai dar turės pritarti Seimas.

Vyriausybė siūlo Seimui priimti pataisas, kad tam tikrų sričių darbuotojai, nepasiskiepiję nuo koronaviruso, už testus turėtų mokėti savo lėšomis. Pataisos įsigaliotų nuo gruodžio 1 dienos. Anksčiau planuoto svarstyti siūlymo tam tikroms darbo sritims įvesti privalomą skiepijimąsi, neliko. Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, siūlymo kol kas atsisakyta, nes tam greičiausiai reikėtų keisti Darbo kodeksą.

Kainų įšaldymas

Vilniaus savivaldybė pranešė, kad sostinės gyventojams nuo lapkričio bus užfiksuotas ne didesnis kaip 35 proc. šilumos kainų augimas lyginant su pernai. Susidariusią nepriemokos dalį bus siūloma susimokėti jiems patogiu metodu. Vyriausybė kitą savaitę svarstys įstatymų pataisas, kurios reglamentuos elektros bei dujų kainų buitiniams vartotojams augimo išdėstymą per penkerius metus.

Stadiono koncesija

Vilniaus savivaldybės taryba pritarė nacionalinio stadiono koncesijos sutarčiai, taip uždegdami žalią šviesą įgyvendinti pastaruoju metu strigusį 150 mln. eurų vertės projektą.

Vokietijos vyriausybė

Vokiečių socialdemokratas Olafas Scholzas pareiškė, kad jo partija kartu su žaliaisiais ir liberalais turi mandatą suformuoti šalies vyriausybę. Šių partijų atstovai planuoja pradėti derybas dėl bendros koalicijos.

Chemijos premija

Nobelio chemijos premija paskirta vokiečiui Benjaminui Listui ir JAV dirbančiam britų kilmės tyrėjui Davidui W. C. MacMillanui už asimetrinės organokatalizės išvystymą.

Įtampa Taivane

Taivano gynybos ministras perspėjo, kad salos kariniai santykiai su Kinija smuko iki žemiausio lygio per pastaruosius keturis dešimtmečius. Nuo penktadienio, kai Kinija minėjo savo nacionalinę dieną, Taivano oro gynybos zoną pažeidė apie 150 jos karo lėktuvų.

Johnsono pažadas

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas Konservatorių partijos metinėje konferencijoje pasakė kalbą, kurioje žadėjo įvykdyti ambicingą pertvarką, kad po „Brexito“ šalies ekonomika atsikratytų pigios užsienio darbo jėgos.

Šiemet ir kitąmet žemės ūkiui – 228 mln. eurų paramos investicijoms

Per artimiausius penkerius metus investicijos į žemės ūkį Lietuvoje iš Kaimo plėtros programos turėtų siekti pusę milijardo eurų, o vien šiemet ir kitąmet – 227,6 mln. eurų. Parama augs vaisių, daržovių, kiaulienos, paukštienos gamintojams ir pienininkams, tačiau mažės grūdininkams ir mėsinės galvijininkystės sektoriui.

Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventiniai akcentai planuojami 2023-iųjų sausį ir liepą

Vilniui 2023-iaisiais pasitinkant 700-ąjį jubiliejų, savivaldybė didžiausius šventinius renginius planuoja sausio ir liepos mėnesiais. Savivaldybės tarybos trečiadienį patvirtintame šventinės programos veiksmų plane numatyta, jog svarbiausi renginiai bus sausį kasmet vykstantis Vilniaus šviesų festivalis bei liepą numatyta Vilniaus muzikos šventė.

Susirūpinusios Balkanų šalys ES viršūnių susitikime siekia garantijų

Vakarų Balkanų šalys Europos Sąjungos viršūnių susitikime trečiadienį gali tikėtis garantijų, bet ne konkrečios pažangos dėl jų įstrigusių pastangų įstoti į bloką. 27 narių ES viršūnių susitikime Brdo pilyje Slovėnijoje, šį pusmetį pirmininkaujančioje blokui, lyderiai turi aptarti milijardų eurų vertės ekonominę paramą rytinėms kaimynėms. Briuselis labai nori parodyti, kad ir toliau lieka geriausia viltimi šiam strateginės reikšmės regionui.

Prezidentas viešai konsultacijai teikia Baudžiamojo kodekso pataisų projektą dėl nusikalstamų veikų aplinkai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda viešai konsultacijai teikia Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso pataisų projektą dėl nusikalstamų veikų aplinkai. Projektu siekiama įtvirtinti konkrečius žalos dydžio nustatymo kriterijus, sistemiškai suderinti Baudžiamojo įstatymo ir Aplinkos apsaugos įstatymo nuostatas.

Slaugė, nubausta dėl kryželio nešiojimo, padavė Londono ligoninę į teismą

Krikščionė slaugė padavė vieną iš Londono ligoninių į teismą, teigdama, kad buvo diskriminuojama ir persekiojama darbe dėl to, kad atsisakė nusiimti arba pridengti ant kaklo nešiojamą kryželį. 61 -erių slaugytoja Mary Onouha teigia, kad ligoninės vadovai liepė jai nusiimti apie 40 metų nešiotą jos krikščioniško tikėjimo simbolį – kryželį ant kaklo. Slaugei atsisakius vykdyti tokius nurodymus, ligoninės administracijos ji buvo baudžiama, suspenduojant ją nuo klinikinio darbo ir perkeliant dirbti į ligoninės priėmimo punktą. Vėliau dėl spaudimo ir patyčių darbe ji buvusi priversta apskritai palikti darbo vietą Pietų Londono ligoninėje, kurioje dirbo 18 metų.

LVŽS frakcija ragina toliau svarstyti teismo tarėjų įteisinimo klausimą

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija kreipėsi į Seimo valdybą prašydama sudaryti darbo grupę, kuri parengtų teismų tarėjus įteisinančius teisės aktus. „2016 m. Lietuvos Respublikos Seimas patvirtino Visuomeninių teisėjų (tarėjų) instituto teismuose koncepciją, o 2016-2020 m. Seimo kadencijoje registravome Konstitucijos pataisos bei Tarėjų įstatymo projektą. Tačiau svarstant Teisės ir teisėtvarkos komitete išsiskyrė komiteto narių nuomonės, kaip šie teisės aktai turėtų įgyvendinti Koncepcijoje pateiktą tarėjų instituto viziją, o pastaruoju metu diskusijos dėl tarėjų instituto įgyvendinimo iš viso sustojo. Tuo tarpu visuomenė tikisi, kad tarėjai teismuose atsiras. Dėl to dėl tarėjų instituto įteisinimo būtina rasti visų Seimo frakcijų konsensusą, o darbo grupė – geriausias instrumentas tokioms paieškoms“, – sako Seimo LVŽS frakcijos narė Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotoja Agnė Širinskienė.

Parengė Simonas Kaunelis

Reklama

Susiję straipsniai

Restauruoti Lietuvos partizanų dokumentai, daugiau kaip 70 metų išbuvę po žeme

Po metus trukusių darbų restauruoti Lietuvos partizanų Tauro apygardos Geležinio Vilko ir Žalgirio rinktinių dokumentai. 2022 m. balandžio mėn....

Roberto de Mattei: Donaldas Trampas ir Europos ateitis. Ar JAV gali susidoroti su „naujuoju“ komunizmu?

Donaldas Trumpas turi labai stiprų valdžios mandatą, tačiau Vakarų pasauliui tenkantys iššūkiai yra milžiniški. Komunistinės Šiaurės Korėjos kariai...

Vakarai skuba padėti Ukrainai

Česlovas Iškauskas Daug spėlionių keliantis JAV, Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos sprendimas leisti smogti Rusijos teritorijai tolimojo veikimo raketomis svarbus...

Prof. Vytautas Radžvilas. III dalis: Du konservatorių peiliai į Lietuvos širdį

Tęsinys. I dalis ČIA, II dalis ČIA. Kodėl konservatoriai? Ką parodo balsavimų analizė Pasakant vaizdžiau, šios uždelsto veikimo bombos yra...