2024-11-22, Penktadienis

Specialiųjų liudytojų sąrašas ilgėja

Muliazas steponavicius G

Prokurorai nustatė, kad koncernas „MG Baltic“ finansiškai rėmė Liberalų sąjūdį.
Tęsiant praėjusių metų gegužės 11 d. pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl korupcinių veikų, generalinis prokuroras Evaldas Pašilis ketvirtadienį kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį su prašymu leisti patraukti parlamentarą Gintarą Steponavičių baudžiamojon atsakomybėn.

Ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad Seimo narys, politinės partijos „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ pirmininko pavaduotojas ir šios partijos Seime frakcijos seniūno pavaduotojas Gintaras Steponavičius, priešingais Seimo nario tarnybos interesais, piktnaudžiaudamas Seimo nario tarnybine padėtimi ir turimais konstituciniais įgaliojimais, asmeniškai ne kartą bendraudamas su vieno verslo koncerno vadovu, tarėsi dėl lėšų, kuriomis neteisėtai buvo finansuota G. Steponavičiaus atstovaujama politinė partija, viena viešoji įstaiga, Gintaro Steponavičiaus paramos fondas bei šio Seimo nario rinkiminė kampanija. Turimi duomenys taip pat leidžia pagrįstai manyti, kad šis Seimo narys yra balsavęs dėl koncernui naudingų teisės aktų priėmimo.

Lietuvos įstatymai draudžia juridiniams asmenims finansuoti partijas. G.Steponavičius turi Seimo nario teisinę neliečiamybę, todėl įtarimai jam kol kas nėra pateikti. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, jo veiksmai gali būti kvalifikuojami kaip piktnaudžiavimas tarnyba. Už tai BK numatyta maksimali iki septynerių metų laisvės atėmimo bausmė.
Minėti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad šis Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys yra balsavęs dėl koncernui „MG Baltic“ naudingų teisės aktų priėmimo, – teigia prokuratūra.
Generalinis prokuroras prašo panaikinti G. Steponavičiaus teisinę neliečiamybę. Kreipimesi į Seimą nurodoma, kad tokie G.Steponavičiaus veiksmai vertintini kaip piktnaudžiavimas konstituciniais Seimo nario įgaliojimais, Seimo nario priesaikos sulaužymas, Seimo statuto, Politinių partijų įstatymo bei Valstybės politikų elgesio kodekso pažeidimai.

„Atvirai sakant, aš esu nustebęs gavęs tokią žinią dėl generalinio prokuroro kreipimosi į Seimą dėl mano teisinės neliečiamybės atėmimo“, – į žurnalistus kreipėsi G. Steponavičius.

„Taip kaip supranta prokurorai įgaliojimų mano kaip Seimo nario, politiko viršijimą neatitinka mano pozicijos. Manau, kad kaip politikas nepadariau jokių veiksmų, kurie prasilenktų su Konstitucija, moralinėmis normomis“, – aiškino politikas.
Dėl šioje byloje tiriamų nusikalstamų veiksmų pranešimai apie įtarimus yra įteikti dar dviem asmenims, kurie neturėjo ar šiuo metu nebeturi imuniteto nuo baudžiamosios atsakomybės, taip pat vienam juridiniam asmeniui.

Reklama

Susiję straipsniai

Kodėl Vidurio Europa turi susivienyti

Charles A. Coulombe Ten, Kakanijoje, toje išnykusioje valstybėje, kurios niekas nesuprato, daugeliu atžvilgių pavyzdinėje, nors ir neįvertintoje valstybėje, taip...

Žalimo pasisakymai socialiniame tinkle sulaukė teisėsaugos dėmesio

Europarlamentaro Dainiaus Žalimo pasisakymai apie kontroversiškai vertinamą naujai sudarytą valdančiąją koaliciją socialiniame tinkle „Facebook“ sulaukė  teisėsaugos dėmesio. Kaip...

Restauruoti Lietuvos partizanų dokumentai, daugiau kaip 70 metų išbuvę po žeme

Po metus trukusių darbų restauruoti Lietuvos partizanų Tauro apygardos Geležinio Vilko ir Žalgirio rinktinių dokumentai. 2022 m. balandžio mėn....

Roberto de Mattei: Donaldas Trampas ir Europos ateitis. Ar JAV gali susidoroti su „naujuoju“ komunizmu?

Donaldas Trumpas turi labai stiprų valdžios mandatą, tačiau Vakarų pasauliui tenkantys iššūkiai yra milžiniški. Komunistinės Šiaurės Korėjos kariai...