Remiantis apklausos rezultatais, daugėja suaugusių amerikiečių, priskiriančių save prie LGBT, ypač jaunimo tarpe. Praėjusiais metais Gallup apklausė daugiau kaip 12 000 suaugusių amerikiečių ir nustatė, kad 7,6 proc. jų save laiko „lesbietėmis, gėjais, biseksualais, translyčiais, keistalyčiais ar kitos seksualinės orientacijos nei heteroseksualūs asmenys“. Šis skaičius išaugo nuo buvusių 5,6 proc. 2020 m. ir 3,5 proc. 2012 m., kai Gallup pirmą kartą pradėjo vykdyti tokią apklausą.
Nuo 2012 iki 2017 m. suaugusių amerikiečių, save priskiriančių LGBT, dalis padidėjo nuo 3,5 proc. iki 4,5 proc., tačiau vėlesniais metais ji augo kur kas sparčiau. Nuo 2017 m. iki 2020 m. ši dalis padidėjo nuo 4,5 proc. iki 5,6 proc., t. y. padidėjo labiau nei per ankstesnius penkerius metus, tačiau per trumpesnį laikotarpį. Nuo 2020 m. iki 2021 m. suaugusių amerikiečių, priskiriančių save LGBT, dalis šoktelėjo nuo 5,6 proc. iki 7,1 proc., o 2023 m. pabaigoje jau pasiekė beveik 8 proc.
Didžioji dauguma (57,3 proc.) suaugusių amerikiečių, priskiriančių save LGBT, teigia, kad yra biseksualūs. Gėjai (18,1 proc.) ir lesbietės (15,1 proc.) yra kitos dažniausios tapatybės, kurias šie asmenys patys sau priskiria, po jų seka translyčiai (11,8 proc.). Kitos tapatybės, kurių Gallup neįvardijo, bet kuriuos „savanoriškai“ nurodė apklaustieji, yra panseksualai, aseksualai, keistalyčiai ir kiti.
„Pastaraisiais metais tapatinimasis su LGBTQ+ išaugo, kai Z ir tūkstantmečio kartos atstovai tapo suaugusiais. Šių jaunesnių kartų suaugusieji kur kas dažniau nei vyresnių kartų atstovai save tapatina su LGBTQ+“, – pažymėjo Gallup. „Apskritai kiekviena jaunesnė karta maždaug dvigubai dažniau nei prieš ją buvusi tapatinasi su LGBTQ+. Daugiau nei vienas iš penkių Z kartos suaugusiųjų… prisipažįsta besitapatinantis su LGBTQ+, taip pat beveik vienas iš dešimties tūkstantmečio kartos atstovų… Tarp X kartos atstovų šis procentas yra mažesnis nei 5 proc., tarp kūdikių bumo kartos atstovų – 2 proc., o tarp tyliosios kartos atstovų – 1 proc.“
Apklausos duomenimis, 22,3 proc. gimusių nuo 1997 iki 2012 metų (Z karta) tapatinasi su LGBT, kaip ir 9,8 proc. gimusių nuo 1981 iki 1996 metų (tūkstantmečio karta) bei 4,5 proc. gimusių 1965–1980 metais (X karta). Vėlgi, „biseksualus“ yra labiausiai paplitusi LGBT tapatybė visose trijose kartose, nors Gallup pastebi, kad: „Vyresnių kartų LGBTQ+ asmenys dažniau arba vienodai dažnai teigia, kad yra gėjai ar lesbietės, o ne biseksualūs.“ „Beveik 70 proc. Z kartos suaugusiųjų, besitapatinančių su LGBT, teigia esantys biseksualūs, bet taip daro vos daugiau nei 60 proc. tūkstantmečio ir maždaug 42 proc. X kartos suaugusiųjų.
Tačiau suaugusiųjų amerikiečių, kurie tapatinasi su translyčiais, procentas išaugo eksponentiškai: tūkstantmečio kartos atstovai daugiau nei du kartus dažniau tapatinasi su translyčiais nei X kartos suaugusieji, o Z kartos suaugusieji – beveik tris kartus dažniau nei tūkstantmečio kartos atstovai. Tik pusė procento X kartos suaugusiųjų tapatinasi su translyčiais, palyginti su 1,1 proc. tūkstantmečio ir 2,8 proc. Z kartos suaugusiųjų.
Be to, nors LGBT tapatybė buvo beveik po lygiai pasidalijusi tarp vyrų ir moterų tarp tyliosios kartos, kūdikių bumo ir X kartos atstovų, tūkstantmečio moterys buvo daugiau nei du kartus labiau linkusios tapatintis su LGBT, palyginus su tūkstantmečio vyrais, o Z kartos moterys beveik tris kartus dažniau tapatinosi su LGBT, palyginus su tos pačios kartos vyrais. Mažiau nei 5 proc. X kartos moterų ir tik 3,5 proc. X kartos vyrų tapatinosi su LGBT, palyginti su 12,4 proc. tarp tūkstantmečio moterų ir 5,4 proc. tarp tūkstantmečio vyrų bei 28,5 proc. Z kartos moterų ir tik 10,6 proc. Z kartos vyrų (iš kurių 0,1 proc. tapatinosi su „lesbietėmis“).
Gallup padarė išvadą: „Jei dabartinės tendencijos tęsis, tikėtina, kad su LGBTQ+ besitapatinančių dalis per ateinančius tris dešimtmečius kažkuriuo metu viršys 10 proc. JAV suaugusiųjų.
Šaltinis: washingtonstand.com