2025-01-09, Ketvirtadienis
Naujienlaiškis

Sveikuoliai rekomenduoja: savaitė, kuri pabudins imuninę sistemą ir paruoš ją kovai su virusu

Lietuvos sveikuolių sąjunga (LSS) jau 30 metų skatina žmones sveikai gyventi, stiprinti imunitetą taip, kad būtų galima išvengti ligų, o susirgus lengviau jomis atsikratyti, greičiau atstatyti gynybines kūno funkcijas. Reaguodami į paskelbtą pandemiją, sveikuoliai kviečia žmones jungtis prie Facebook grupės “Už sveiką Lietuvą”, kurioje nuo penktadienio, kovo 20 d. bus skelbiama NEMOKAMA savaitės trukmės programa, padėsianti žmonėms pasiruošti kovai su virusu.

Padarykime KIEKVIENAS viską, kad padėtumėm sau ir artimiesiems

”Visada buvo ir bus pašiepiančių sveikai gyvenančius ar norinčius pradėti gyventi sveikiau, išsaugoti gerą sveikatą, tapti atspariu ligoms, pasveikti naudojantis natūraliomis, ne medicininėmis priemonėmis. Skaudžiausia, kai tą daro artimiausi žmonės, tačiau šis etapas tikrai praeina ir tie, kurie šaipėsi ir tyčiojosi anksčiau ar vėliau ima klausinėti, mokytis iš tų, kurie tapo sveikesni ir laimingesni. Dabar yra puiki proga susiimti ir kol virusas neišplito, paruošti savo kūnus rimtai kovai su juo”, – sako Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė.

Dabar kiekvienas gali prisiimti atsakomybę už tai, kaip jo kūnas reaguos į virusą: ar liks nepaliestas, ar bus paguldytas į patalą ar atsidurs ligoninėje po aparatais. Visiems, kas anksčiau neturėjo laiko sau, buvo sveikos gyvensenos skeptikai, kas niekada nepagalvojo apie sveikesnį gyvenimo būdą, sveikuoliai siūlo savaitę praleisti kartu ir pabandyti prikelti savo imunitetą pagal daugelį metų patikrintą programą. Ji yra labai paprasta, bet reikalauja sąmoningumo ir valios. Taisyklės atsiras penktadienį, kovo 20 d. FB grupėje “Už sveiką Lietuvą”.

Tai savanoriška veikla, kurią Lietuvos sveikuolių sąjunga skiria visiems, norintiems išsaugoti savo sveikatą pandemijos metu. Be standartinės programos taisyklių, šioje grupėje sveikos gyvensenos mokytojai, praktikai, autoritetai dalinsis įžvalgomis, patarimais, patirtimi, atsakinės į grupės narių klausimus.

Svarbiausi programos akcentai: mityba, judėjimas, grūdinimasis, atsipalaidavimas

Ne paslaptis, kad neteisinga mityba yra viena pagrindinių silpno imuniteto priežasčių. Svarbu tai, ką mes brukame į savo kūną, kokiais kiekiais, kokiu režimu. Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės narė, chemijos mokslų docentė Ksavera Vaištatienė, pati atsikračiusi medicinai neįveikiamų ligų badavimu ir mitybos keitimu dar prie 30 metų sudarė savaitės trukmės meniu, padedantį apvalyti kūną nuo šlakų ir atstatyti normalią virškinimo ir žarnyno veiklą. Receptūros ir taisyklės kaip, kiek ir ką valgyti bus pateiktos jau penktadienį.

“Svarbiausia šiomis dienomis bus saikas ir maisto produktų derinimas. Meniu parengtas pagal amerikiečių gydytojo natūropato Herberto Šeltono rekomendacijas. Daktaras Šeltonas pragyveno 90 metų (1895-1985) ir 50 iš jų vadovavo sveikatos mokyklai San-Antonio, JAV. Kviečiu visus jungtis prie grupės „Už sveiką Lietuvą“ ir savaitę laiko išbandyti tai, kas jau seniai gelbsti žmones nuo įvairių negalavimų, išlaisvina kūną nuo teršalų ir atgaivina imuninę sistemą. Suprantu, kad ne visi žmonės taps vegetarais, todėl programos metu pasiūlysime sprendimų ir gyvulinį maistą valgantiems žmonėms“, – sako ilgametė vegetarų draugijos prezidentė.

Maisto derinimo sprendimus, sveikesnio maisto receptūras šios savaitės metu siūlys ir Lietuvos sveikuolių sąjungos lektorė, moksliniais tyrimais grįstos knygos „Cukraus detoksas“ autorė Kristina Bondar.

Ilguosius detokso savaitgalius organizuojanti Kristina rekomenduoja: „Makaronai, batonai ir baltų miltų kepiniai – ne pat geriausias variantas. Jie ne tik skatina svorio augimą, bet ir silpnina imuninę sistemą. Tokiuose produktuose nėra maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų. Vietoj jų rinkitės pilno grūdo miltų gaminius, avižinius miltus blynams ir kepiniams. Garnyrams rinkitės grikius, bolivinę balandą, soras, ruduosius ryžius. Valgykite daugiau daržovių – šviežių salotų, troškintų, raugintų. Ribokite saldumynus. Cukrus silpnina imunitetą net iki 40% ir tai trunka iki 5 valandų. Nepamirškite, kad natūralūs saldikliai, nors ir sveikesni, vis tiek turi būti vartojami ribotai. Sveikiausias natūralus saldiklis yra stevija“.

Judėjimas ir grūdinimasis

Pasaulinės veikatos organizacija rekomenduoja žmogui ne mažiau kaip 60 min aktyvaus judėjimo kasdien. Aktyvus judėjimas yra toks, kuris priverčia kūną suprakaituoti. Programos metu Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė Lukrecija Augustaitytė, kiti treneriai kvies dalyvauti rytinėse mankštose ir vakariniuose pasivaikščiojimuose atokiose vietovėse. Be to, šiuo metu FB grupėje „30 dienų iššūkis“ yra paskelbtas 8000 žingsnių iššūkis, todėl norintys taip pat gali prisijungti.

„Grūdinimasis – tai moksliškai pagrįstas sisteminis natūralių gamtos veiksnių naudojimas organizmo atsparumui nepalankioms aplinkos sąlygoms padidinti. Grūdinimosi nauda žmogaus sveikatai žinoma jau nuo seniausių laikų. Maudymasis šaltame vandenyje yra puikus organizmo grūdinimas. Grūdinimas šalčiu sukuria tvirtą skydą nuo peršalimo ligų, bakterinių ir virusinių infekcijų stimuliuojant imunitetą ir gerinant termoreguliacijos procesus“, – sako ledinių maudynių organizatorius, Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė.

Atsipalaidavimo pratybos

Koronovirusas sėja baimę ir nerimą aplink. Kvėpavimo pratimai ir programos metu siūlomos meditacijos padės nurimti ir susitelkti į savo vidų taip, kad šypsena ir ramybė sklistų iš kiekvieno žmogaus vidaus ir galėtų sušildyti, nuraminti esančius aplink.

Lietuvos sveikuolių sąjungos lektoriai ir savanoriai kviečia žmones užduoti klausimus apie imuniteto ir sveikatos stiprinimą el. paštu info@sveikuoliai.lt arba FB grupėje “Už sveiką Lietuvą”.

www,sveikuoliai.lt

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Jonas Jasaitis. Piliečio pozicija

Ramybė – kalėdiniuose ir naujametiniuose linkėjimuose bene dažniausiai minimas žodis. Ramybės reikia mūsų namams, apylinkėms, valstybėms. Tačiau pasaulyje...

Prof. Jonas Grigas. Ar galima pasiskolinti energijos iš kosmoso?

Energija yra pažangos varomoji jėga. Jos reikia vis daugiau. Ar galima pasiskolinti energijos iš kosmoso? Jei taip, ar turime...

Vladimiras Laučius. Išlaidos gynybai: ar šuolis pateisins lūkesčius?

Naujoji krašto apsaugos vadovybė išreiškė norą didinti biudžeto asignavimus gynybai iki 4,5 proc. BVP. Suprantama, jog toks augimas...

Apie neprašytas aukas, užnuodytus šaltinius ir mokytojų prestižą

  Stasė Bučiuvienė, MB „Senų knygų namai“ steigėja Šiemet Lietuvos mokyklos trisdešimt trečią kartą minės Sausio13-ąją. Kaip ir kasmet, klasių...