2025-02-06, Ketvirtadienis
Naujienlaiškis

Šventasis Sostas pagaliau pasakė, ką mano apie ceremoniją Paryžiuje

Reaguodamas į liepos 26 d. Paryžiaus olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją, kurioje buvo pašiepiama Paskutinė vakarienė, ir po to, kai Prancūzijos vyskupai bei kiti katalikų ir pasaulio lyderiai pasmerkė šią sceną, Vatikanas šeštadienį paskelbė pareiškimą, kuriame pasmerkė šią sceną.

Šventasis Sostas komunikate apie olimpinių žaidynių Prancūzijoje atidarymo ceremoniją Paryžiuje liepos 26 d. išreiškė liūdesį dėl tam tikrų scenų ir prisijungė prie balsų, kurie pastarosiomis dienomis reiškė apgailestavimą dėl daugelio krikščionių ir kitų religijų tikinčiųjų įžeidimo, praneša „Vatican News“.

Vatikano spaudos salės išplatintame Šventojo Sosto komunikate pažymima, kad prestižiniame renginyje, kuriame visas pasaulis susiburia, kad dalytųsi bendromis vertybėmis, neturėtų būti žmonių religinius įsitikinimus pašiepiančių užuominų.

Komunikate pažymima, kad nėra kvestionuojama žodžio laisvė, tačiau primenama, kad ją riboja pagarba kitiems.

Prieštaringai vertinamoje scenoje, kuri buvo 1,5 mlrd. eurų vertės spektaklio, skirto 2024 m. vasaros olimpinėms žaidynėms pradėti, dalis, šoko persirengėliai, vaizduojantys apaštalus, grojo savamokslė lesbietė didžėja, kuri pasirodymo metu atliko Jėzaus vaidmenį, o viskas atrodė kaip mados šou, kurio metu buvo akivaizdžiai tyčiojamasi iš garsiojo Leonardo da Vinčio paveikslo.

„Saviraiškos laisvė, kuri, aišku, nekvestionuojama, randa savo ribas pagarboje kitiems“, – baigė savo pareiškimą Šventasis Sostas.

Šeštadienio pareiškimas paskelbtas po to, kai penktadienį viso pasaulio katalikų kardinolai ir vyskupai paskelbė atvirą laišką, kuriame Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) buvo paragintas atsiprašyti už tyčinį neapykantos kupiną pasityčiojimą iš Paskutinės vakarienės paveikslo.

Laiške, kurį pasirašė trys kardinolai ir 24 vyskupai, prelatai teigė: „Sunku suprasti, kaip galima taip atsipalaidavus ir sąmoningai piktžodžiauti daugiau kaip 2 milijardų žmonių tikėjimui.“

Pasirašiusiųjų iniciatyvai vadovavo JAV kardinolas Raymondas Leo Burke’as, kardinolas Wilfridas Foxas Napieras OFM ir kardinolas Berhaneyesus Demerew Souraphielis.

Laiške paraginta paskelbti „maldos ir pasninko dieną kaip atgailą už šią šventvagystę“.

laikmetis.lt

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Dr. Valdas Kilpys. Pamąstymai nereprezentatyvios, bet trampatyvios apklausos kontekstuose

Pasaulyje vyksta įdomūs dalykai. Obalsiai matomi ir mūsų viešojoje erdvėje. Suvis įdomiausia stebėti, kaip vos prieš kelis mėnesius...

Asta Katutė. LRT nedelsiant imasi „šviesti“ visuomenę „teisinga“ kryptimi

  Neilgai pasidžiaugėm žinia, kad Valstijos po D. Trampo išrinkimo prezidentu lyties klausimais grįžta į sveiką protą. Kaip buvo...

KATALIKIŠKA CIVILIZACIJA. Bažnyčia, valstybė ir religinės laisvės klausimas

Juk ne viena ar kita tauta, bet visos visų amžių tautos, barbariškos ir kultūringos, buvo visuotinai įsitikinusios, kad...

Slovakijos premjeras sieks pakeisti konstituciją, kad joje būtų pripažįstamos tik dvi lytys

Slovakijos ministras pirmininkas Robertas Fico paskelbė, kad siekia pakeisti šalies konstituciją, kad joje būtų pripažįstamos tik dvi lytys:...