2024-12-22, Sekmadienis
naujienlaiškis

Tarptautinis valiutos fondas atšaukė Nobelio premijos laureato pasisakymą po to, kai jis pasmerkė „paniką dėl klimato kaitos“

Jungtinių tautų Tarptautinis valiutos fondas atšaukė daktaro Džono Klauzerio (John Clauser) paskaitą netrukus po to, kai jis pareiškė, kad „netiki, jog vyksta klimato krizė“.

Nobelio premijos laureato daktaro Džono Klauzerio paskaita Tarptautiniame valiutos fonde (TVF) buvo atšaukta po to, kai jis atvirai sukritikavo „klimato kaitos“ darbotvarkę.

2022 m. fizikos Nobelio premijos laureatas Klauzeris „ketvirtadienį turėjo pristatyti TVF seminarą apie klimato modelius, o dabar jo paskaita buvo be ceremonijų atšaukta“, rašoma CO2 koalicijos, organizacijos, kritikuojančios pagrindinį klimato naratyvą, prie kurios Klauzeris prisijungė 2023 m. gegužę, pranešime spaudai.

„Remiantis praėjusį vakarą gautu elektroniniu laišku, Tarptautinio valiutos fondo Nepriklausomo vertinimo biuro direktorius Pablo Moreno perskaitė liepos 25 d. numatyto Džono pasisakymo Zoom platformoje skrajutę ir nedelsdamas jį atšaukė,“ – rašoma pranešime spaudai ir priduriama, kad formaliai pokalbis buvo „atidėtas”.

Patrickas Mūreas (Patrick Moore), buvęs Greenpeace aktyvistas, o dabar CO2 koalicijos narys, Tviteryje taip pat užsiminė, kad „atidėta“ reiškia, jog Klauzerio paskaita faktiškai atšaukta.

Klauzeris neseniai pateko į laikraščių antraštes, kai renginyje „Kvantinė Korėja 2023“ sakydamas kalbą pareiškė, kad „netiki, jog vyksta klimato krizė“.

Klauzeris pridūrė, kad „pagrindiniai procesai yra perdėti ir maždaug 200 kartų neteisingai suprasti“, bei apkaltino Tarpvyriausybinę klimato kaitos komisiją (TKKK) skleidžiant dezinformaciją.

Be to, garsus fizikas kritikavo JAV prezidento Džo Baideno (Joe Biden) klimato politiką ir tai, kad 2021 m. Nobelio premija buvo skirta už darbą, atliktą naudojant kompiuterinius modelius, kuriais prognozuojama „klimato kaita“. Klauzeris kritikavo klaidingus TKKK ir kitų organizacijų naudojamus modelius, kuriuose, kaip jis pabrėžia, neatsižvelgiama į svarbius veiksnius.

Klauzeris sukūrė klimato modelius, kuriuose pabrėžiamas saulės šviesą atspindinčių kumuliacinių debesų, kurie vidutiniškai dengia apie pusę Žemės, poveikis, ir teigė, kad temperatūros pokyčiai, kuriuos lemia anglies dioksido kiekis atmosferoje, yra „beveik šimtą kartų (angl. two orders of magnitude) mažesni“ už kumuliacinių debesų poveikį, todėl, palyginti su juo, yra nereikšmingas.

Kalbėdamas apie paniką dėl klimato, Klauzeris sakė, kad „populiarus naratyvas apie klimato kaitą atspindi pavojingą mokslo iškraipymą, kuris kelia grėsmę pasaulio ekonomikai bei milijardų žmonių gerovei“.

Šaltinis: lifesitenews.com

Reklama

Susiję straipsniai

Užsienio spauda: Naujoji Vyriausybė ketina įsigyti tankus Leopard 2A8

Varšuva, Lenkija – Praėjus vos keturioms dienoms po priesaikos, Lietuvos gynybos ministrė Dovilė Šakalienė gruodžio 16 d. oficialaus...

Adv. Jonas Ivoška. Kodėl jie nesilaiko Lietuvos Konstitucijos?

Dažnas piktinasi, kad visos valstybinės institucijos, tarp jų ir Konstitucinis teismas šiurkščiai pažeidinėja Tautos priimtą pagrindinį įstatymą –...

Prof. Dr. Gediminas Navaitis. Šv. Kalėdų džiaugsmai ir vargai

Artėjant šv Kalėdoms, reklamoje ir socialiniuose tinkluose gausu vaizdų, kurie tarsi įpareigoja džiaugtis ir linksmintis, būti jaukioje aplinkoje...

Karas Ukrainoje. Tūkstantis trisdešimt antroji (gruodžio 21) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Dalbaj@bo valdoma dolbaj@bų šalis tęsia karo nusikaltimus. Šį kartą atakavo onkologinę ligoninę Kherson, yra netekčių...