Šiuolaikinėje visuomenėje yra žymiai daugiau vienišų mamų nei anksčiau, ir vis labiau įprasta manyti, kad jos gali užauginti vaikus – ypač dukras – savarankiškai. Vis dėlto nesenas tyrimas atskleidė, kad tai – ne visiškai tiesa.
Žurnale Journal of Family Psychology publikuotame tyrime teigiama, jog gerus santykius su tėčiais palaikančios mergaitės mažiau rizikuoja susidurti su nerimu ir depresija, taip pat jos geriau kovoja su kasdieniu stresu. Tokios mergaitės daug drąsiau kalba apie savo jausmus, kas lemia sklandesnius santykius su aplinkiniais ateityje.
Tėčiai padeda formuotis dukterų vertybėms, savęs suvokimui, santykiams, seksualumui, gyvenimo kontrolės jausmui, pasitikėjimui savimi.
Tėčiai taip pat daro didelę įtaką dukterų finansams ir fizinei sveikatai. Remiantis tyrimu, mergaitės, kurių tėčiai yra įsitraukę į jų gyvenimą nuo pat pradžių, turi didesnę tikimybę turėti geresnę fizinę sveikatą bei daugiau pinigų nei tos mergaitės, kurių gyvenimuose tėčiai nefigūruoja.
Tyrimas rodo, kad kuo anksčiau tėčiai atsiranda dukterų gyvenime ir kuo stipresnis jų ryšys, tuo didesnė anksčiau išvardintos teigiamos įtakos tikimybė.
Deja, žiniasklaidos skleidžiamos žinutės tėčiams dažnai sukelia kliūčių, kurias jiems sunku įveikti. Televizijoje jau įprasta matyti, kad tėčiai yra nemokšos, nieko nesuprantantys apie moteris. Tėčiams svarbu suprasti, kad tai tėra stereotipai, kurių nereikia paisyti.
Kita vertus, mamų vaidmuo dukterų gyvenime taip pat yra svarbus. Būtent jos yra tos, kurios gali su mergaitėmis pasidalinti vertinga informacija ir patarimais bei padėti joms lengviau įveikti svarbiausius gyvenimo etapus.
šaltinis: peacequarters.com