JAV teisėjas laikinai sustabdė universiteto politiką, pagal kurią buvo cenzūruojami trys krikščionys studentai, dėl religinių priežasčių nepritariantys tos pačios lyties asmenų santuokoms.
Studentai Peteris Perlotas (Peteris Perlotas), Markas Milleris (Markas Mileris) ir Ryanas Alexanderis (Rajanas Aleksanderis) padavė Aidaho universitetą į teismą dėl politikos, pagal kurią jiems buvo uždrausta kalbėtis su kitu studentu apie jų požiūrį į tos pačios lyties asmenų santuokas.
Šie trys studentai priklauso Aidaho universiteto Krikščioniškosios teisinės draugijos, kuri laikosi tradicinių pažiūrų į santuokos apibrėžimą ir seksualinę etiką, skyriui.
Praėjusią savaitę paskelbtoje nutartyje vyriausiasis JAV apygardos teisėjas išleido preliminarų draudimą vykdyti universiteto politiką ieškovų atžvilgiu.
Jis pažymėjo, kad universiteto pareigūnai nusitaikė į ieškovus dėl jų konkrečių religinių pažiūrų, būtent dėl nepritarimo tos pačios lyties asmenų santuokoms. „Atsakovų įsakymai buvo nukreipti į ieškovų kalbos požiūrį. Tiek studentai, tiek dėstytojai išreiškė ieškovų išsakytoms pažiūroms priešingus požiūrius be jokios intervencijos, jau nekalbant apie bausmes, – rašė teisėjas.
Jų požiūrio skirtumai yra tai, kas labiausiai neramina teismą šioje byloje ir linkstama prie išvados, kad atsakovų veiksmai buvo skirti konkrečiai kalbai slopinti.“ „Kai kas gali nesutikti su ieškovų religiniais įsitikinimais. Tokia yra kiekvieno asmens prerogatyva ir teisė. Tačiau nė vienas neturėtų nesutikti, kad kiekvienas turi teisę reikšti savo religinius įsitikinimus nebijodamas keršto. Konstitucija tai aiškiai nurodo“, – pridūrė jis.
nė vienas neturėtų nesutikti, kad kiekvienas turi teisę reikšti savo religinius įsitikinimus nebijodamas keršto.
„The Alliance Defending Freedom“ (liet. „Laisvės gynimo aljansas“) advokatų kontora, padedanti atstovauti trims ieškovams, penktadienį išplatino pranešimą spaudai, kuriame pasidžiaugė nutartimi dėl įsakymo. „Peteriui, Markui ir Ryanui, kaip ir kiekvienam kitam studentui ir dėstytojui, pirmoji pataisa garantuoja laisvę aptarti savo tikėjimą universiteto miestelyje, – rašoma pranešime spaudai.
– Džiaugiamės, kad jie vėl gali laisvai naudotis savo Konstitucijos saugomomis laisvėmis, nebijodami bausmės, bei tikimės, kad ši byla bus galutinai išspręsta jų naudai, o galiausiai – visų žmonių žodžio laisvės naudai.“
Balandžio pabaigoje trys studentai padavė į teismą universiteto darbuotojus po to, kai mokyklos Pilietinių teisių ir tyrimų biuras jiems davė „įsakymus nekontaktuoti“. Pasak ieškinio, studentai dalyvavo LGBT renginyje studentų miestelyje, ketindami pristatyti biblinį požiūrį į santuoką ir seksualinę etiką.
Kai vienas studentas paklausė jų apie savo požiūrį, jie pasidalino juo ir padavė neįvardytam studentui raštelį, kuriame išreiškė norą tęsti pokalbį.
Vietoj to, kad pokalbis būtų tęsiamas, trims studentams buvo įteikti „įsakymai nebendrauti“, kuriais jiems buvo uždrausta toliau bendrauti su anksčiau minėtu studentu.
Užuot leidęs studentams civilizuotai ir pagarbiai nesutarti tarpusavyje ir aptarti šiuos svarbius klausimus, universitetas pasirinko cenzūruoti studentus. Įsakymas nekontaktuoti buvo „pagalbinė priemonė“ studentui.
Na gražu. Kaip sovietijoj visai neseniai. Amerika …. laisvės ir demokratijos svajonių šalis …. š.