2025-02-24, Pirmadienis
Naujienlaiškis

Tėvai padavė Kolorado mokyklą į teismą už tai, kad slapta padėjo dukrai pakeisti lytį

Asociatyvi Unsplash nuotr.

Praėjusią savaitę Kolorado valstijos (JAV) tėvai ir jų dukra padavė valstiją į teismą dėl įstatymo, kuris leido vidurinei mokyklai skatinti jų dukros lyties keitimą be jų žinios ar sutikimo.

Mokyklos patarėjas Braitono vidurinėje mokykloje Denverio priemiestyje slapta sujungė keturiolikmetę mergaitę su translyčių terapeutu, kuris rekomendavo gyvenimą keičiantį gydymą, įskaitant gydymą hormonais ir krūtų pašalinimo operaciją.

Tėvai kovoja su politika, kuri leido mokyklai nuslėpti nuo jų šią informaciją. Balandžio mėnesį įsigaliojęs Kolorado vardo keitimo įstatymas reikalauja, kad mokyklos naudotų lyties sutrikimų turinčių mokinių pageidaujamą vardą ir įvardžius. Be to, 2021 m. mokyklų apygardos politika, Tėvų neįtraukimo politika, neleidžia mokykloms pranešti tėvams apie socialinį pasikeitimą be mokinio sutikimo.

Rugpjūčio 7 d. skunde tėvai, žinomi kaip Johnas ir Jane Doe, teigia, kad jų dukra, „A.D.“, 14-metė vidurinės mokyklos mokinė, kovojo su nerimu ir depresija, kai paprašė Braitono vidurinės mokyklos konsultanto pagalbos pereinant prie vyriškos tapatybės.

Skunde teigiama, kad mokykla nuslėpė nuo tėvų „Do“ socialinį perėjimą. Dukra buvo vadinama moterišku vardu prie tėvų, o mokykloje į ją buvo kreipiamasi jos pageidaujamu vyrišku vardu.

Konsultantas sujungė dukrą su translyčiu terapeutu internetiniame portale „I Matter“ Kolorado valstijoje. Šis terapeutas su dukra aptarė hormonų gydymą ir mastektomiją.

Skunde pažymima, kad „socialinis perėjimas yra veiksminga psichologinio gydymo forma“, ir teigiama, kad nepilnamečiams jis „gali būti atliekamas tik atidžiai prižiūrint kvalifikuotam psichikos sveikatos specialistui ir kiekviename žingsnyje aktyviai dalyvaujant tėvams“.

Mergina dabar „gailisi, kad norėjo pereiti į kitą lytį“, ir mano, kad mokyklos patvirtinimas iš dalies padėjo įtvirtinti jos translytiškumą.

„Mokyklų apygardos visame Kolorade palengvina svarbų psichologinį vaikų gydymą be jų tėvų žinios ar sutikimo“, – teigė tėvų advokatas Erikas Selas (Eric Sell) pranešime „X”.

„Dėl šios pavojingos praktikos kyla pavojus, kad vėliau gyvenime šie vaikai dažniau sirgs nerimu, depresija bei grės savižudybės. Šiuos svarbius sprendimus turėtų priimti tėvai, o ne mokyklos“, – sakė advokatas.

Tėvams teisme atstovauja konservatyvi pelno nesiekianti organizacija Amerikos laisvės centras ir Denveryje įsikūrusi advokatų kontora „Gessler Blue“.

„Pagal 14-ąją pataisą tėvai turi pagrindinę teisę vadovauti savo vaikų auklėjimui, – pažymima rugpjūčio 7 d. Amerikos laisvės centro pranešime spaudai. – Mažų mažiausiai tai reiškia, kad tėvai turi būti informuojami apie mokykloje priimamus gyvenimą keičiančius sprendimus.“

Prašoma teismo pripažinti Vardo keitimo įstatymą ir Tėvų pašalinimo politiką negaliojančiais ir neleisti mokyklai jų įgyvendinti vykstant teismo procesui ir ateityje.

Šaltinis CNA

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Audrius Bačiulis. Informacija iš pirmų lūpų: kokį susitarimą Vašingtonas siūlo Kijevui

Informacija iš pirmų lūpų, kokį susitarimą dėl gamtinėmis iškasenomis grindžiamo Ukrainos ekonomikos atkūrimo fondo Vašingtonas siūlo Kijevui ir...

Stambulo konvencijos nuostatos sugrįžta Tarptautinėje darbo organizacijos konvencijoje Nr. 190

Šiandien 8 organizacijos: Lietuvos krikščionių darbuotojų profesinė sąjunga, Kauno transporto įmonių darbuotojų profesinės sąjunga, Lietuvos žmogaus teisių asociacija,...

Vladimiras Laučius. Apie vertybinę politiką ir istorinį teisingumą

2008 m. vasario mėnesio antroje pusėje Kosovu vadinamo regiono parlamentas paskelbė deklaraciją dėl atsiskyrimo nuo Serbijos. Daug pasaulio...

Jonas Vaiškūnas. Lyčių kvotos – verslo žlugdymas po „lygybės“ vėliava

Verslui ir valstybės įstaigoms primesta „lygybės užtikrinimo“ šūkiu pridengta lyčių kvotos prievolė pažeidžia asmens laisvę ir kelia grėsmę...