laikmetis.lt
Vakarų pasaulyje mažėja parama LGBT bendruomenei. Atrodo, kad ypač didelį pasipriešinimą kelia translyčių klausimai.
Nors LGBT bendruomenė gali tikėtis daug visuomenės ir politikos simpatijų, atrodo, kad parama šiai mažumos grupei mažėja. Taip teigia tyrimų bendrovė „Ipsos“, atlikusi tyrimą daugiau nei 30, daugiausia Vakarų, šalių. Nors dauguma tirtų šalių gyventojų vis dar pritaria tos pačios lyties asmenų santuokoms, per pastaruosius dvejus metus ši parama išliko nepakitusi arba net sumažėjo.
Žmonės Vakaruose palankiai vertina vaikus auginančias homoseksualias poras, tačiau ir čia galima įžvelgti pokyčių. Vienintelės apklaustos šalys, kuriose dauguma pasisako prieš šią praktiką, yra Lenkija, Turkija, Rumunija ir Pietų Korėja. Per pastaruosius dvejus metus parama šiai praktikai sulaukė gerokai mažiau palaikymo tokiose šalyse kaip Jungtinės Valstijos, Nyderlandai ir Švedija.
Pirmą kartą respondentų buvo klausiama apie jų požiūrį į translyčių asmenų problemas. Pokyčiai ryškiausi Didžiojoje Britanijoje ir JAV, kur socialiniai debatai dėl „translyčių teisių“ jau ilgą laiką aštrėja.
Panašu, kad žiniasklaidoje dominuojanti translyčių žmonių mažuma savo agresyviu elgesiu akivaizdžiai peržengė ribas: Didžiojoje Britanijoje ir JAV tik 40 proc. pritaria tam, kad translyčiams žmonėms būtų leista naudotis norimos lyties tualetais, persirengimo kambariais ir pirtimis.
Vokietijos katalikiško laikraščio „Die Tagespost“ teigimu, LGBT revoliucija ėda savo vaikus. „Kai lesbietės, kurios atsisako lytinių santykių su translytėmis moterimis – biologiniais vyrais, laikomos transfobėmis, o transseksualai, gėjai ar lesbietės, kurie paprasčiausiai nori ramiai gyventi, susiaurinami iki savo lytiškumo ir verčiami nuolat daryti pareiškimus“.
Laikraštis pripažįsta, kad reikėtų atsargiai interpretuoti pateiktus parametrus. Vis dėlto, pasak laikraščio, „kyla įtarimas, kad parama LGBT reikalavimams, kurie neapsiriboja vien nediskriminavimu, mažėja, kuo kontroversiškiau apie juos kalbama“.
Šaltinis: CNE