Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį išreiškė viltį, kad Rusijos visuomenė yra apsaugota nuo „tamsuoliškumo“ socialinės lyties (angl. gender) tema, o vadinamąją atšaukimo kultūrą (angl. cancel culture) palygino su koronavirusu.
Per ilgą savo prezidentavimą V. Putinas kūrė tradicinių ir šeimos vertybių saugotojo įvaizdį ir ne kartą kartojo, kad liberalios vakarietiškos vertybės yra pasenusios.
Kalbėdamas metų pabaigos spaudos konferencijoje ir atsakydamas į klausimą apie atšaukimo kultūrą, konkrečiai – apie knygų apie Harį Poterį autorės J. K. Rowling (Dž. K. Rouling) ginčą dėl translyčių asmenų, V. Putinas pareiškė: „Jeigu kas nors galvoja, kad moterys ir vyrai yra tas pats – tegul sau. Bet turi būti kažkoks sveikas protas.“
„Aš palaikau tradicinį požiūrį, kad moteris yra moteris, o vyras yra vyras, mama yra mama, o tėvas yra tėvas“, – patikino V. Putinas.
Valstybės vadovas išreiškė viltį, kad rusai turi „vidinę moralinę apsaugą, kurią įskiepijo tradiciniai Rusijos Federacijos tikėjimai“.
„Tegul jie ten (Vakaruose) daro, ką nori! Turime imtis visko, kas yra pažangu ir kas geriausia, kas padeda tobulėti, būti geros formos, būti lyderiais – technologijų, ekonomikos, humanitarinėse srityse“, – sakė prezidentas. Jis išreiškė viltį, kad Rusijos tautoms „užteks gilių, vidinių, imuninių gynybos sistemų“, kad jie būtų apsaugoti nuo šio lyties ribų kintamumo „proto užtemimo / tamsumo“.
69 metų Rusijos lyderis taip pat sakė, kad vadinamoji atšaukimo kultūra yra „kaip koronavirusas“ – nuolat pasirodo jos naujų atmainų.
2013 metais buvo priimtas homoseksualių santykių „propagandą“ nepilnamečiams draudžiantis įstatymas, kuriuo pasinaudojant buvo uždraustos LGBT bendruomenės demonstracijos ir jų bendruomenės simboliu tapusios vaivorykštės spalvų vėliavos.
Rusijoje homoseksualūs asmenys negali įsivaikinti vaikų.
2020 metais priimtose Rusijos Konstitucijos pataisose santuoka buvo įvardinta kaip vyro ir moters sąjunga, tokiu būdu užkertant kelią tos pačios lyties asmenų santuokoms.
Labai gaila, bet tokiu būdu Putinas patrauks daug žmonių arčiau Rusijos (taip pat ir Lietuvoje), arčiau savęs, ypač vyresnės kartos arba dar neapsisprendusių – kur geriau vakaruose ar Rusijoje. Dženderizmo idelogija tampa politiniu ginklu. Nors esmėje tiek Putino, tiek dženderistų ar liberalmarksistų siekis ir galutinis tikslas yra tie patys. Tik veikimo ir pritraukimo prie savęs politika ir taktika yra kitokia. O apie tai niekas nekalba ir neaiškina, todėl žmonės ir nesupranta, ir blaškosi. Vieni mato rojų vakaruose, kiti Rusijoje, bet jo nėra ir nebus nei ten, nei ten. Abiejų tikslas toks pat – nužmoginti žmogų, jį paversti mankurtu, bedieviu, bedvasiu, nežinančiu istorijos, savo šaknų, t.y. lengvai valdoma pigia darbo jėga, kurią būtų galima mėtyti po visą pasulį kaip kokius daiktus. Kraupi ateitis.