2025-01-22, Trečiadienis
Naujienlaiškis

Vaikams socialinė žiniasklaida bus uždrausta

Nurodydama žalingą jų poveikį jaunimui, Australijos vyriausybė siūlo priimti „pasaulyje lyderiaujančius“ teisės aktus, draudžiančius vaikams iki 16 metų naudotis socialine žiniasklaida.

Praėjusią savaitę ministras pirmininkas Entonis Albanis (Anthony Albanese) sakė, kad siūlomi įstatymai, kurie šią savaitę bus pateikti parlamentui, yra skirti sumažinti žalą, kurią socialinė žiniasklaida daro Australijos vaikams.

Daugiau informacijos apie tai, kaip atrodytų galimas draudimas, nebuvo pateikta, išskyrus tai, kad jis bus taikomas jauniems žmonėms. Nebus daromos išimtys vaikams, gavusiems tėvų sutikimą.

Kaip rašo BBC, valstybė mano, kad parodyti, jog imasi pagrįstų priemonių, kad draudimo būtų laikomasi, yra platformų atsakomybė.

Pasak E. Albanio, naudotojams, kuriems pavyks apeiti draudimą, nebus taikomos jokios nuobaudos.

Ekspertai nesutaria

Daugelis ekspertų sutinka, kad socialinės žiniasklaidos platformos visų pirma gali pakenkti jaunų žmonių psichikos sveikatai, tačiau nesutaria, ar veiksminga jas visas uždrausti.

Spalio mėn. vyriausybei išsiųstame atvirame laiške, kurį pasirašė daugiau kaip 100 mokslininkų ir 20 pilietinės visuomenės organizacijų, Australijos vaikų teisių darbo grupė paragino ministrą pirmininką vietoj draudimo apsvarstyti galimybę socialinės žiniasklaidos platformose įvesti „saugumo standartus“.

Ilgesnis prie ekrano praleidžiamas laikas lemia prastesnę sveikatą

Šių metų pradžioje buvo pristatyta Visuomenės sveikatos agentūros ir Žiniasklaidos agentūros ataskaita „Skaitmeninė žiniasklaida ir vaikų bei jaunimo sveikata“, kurioje daroma išvada, kad Švedijos vaikų ilgesnis laikas prie ekrano yra susijęs su pablogėjusia jų sveikata.

Ataskaitoje teigiama, kad 13–16 metų paaugliai mobiliaisiais telefonais, kompiuteriais ir planšetėmis naudojasi vidutiniškai apie šešias valandas per dieną, o 17–18 metų – apie septynias valandas.

Laikas, praleidžiamas prie ekrano, gali koreliuoti su nutukimu, depresijos ir nerimo simptomais, o grožio idealų ekspozicija socialinėje žiniasklaidoje gali koreliuoti su valgymo sutrikimo simptomais.

Samnytt

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Vytautas Sinica. Baltarusijos opozicija savinasi Lietuvos simbolius

Tą pakomentavau BNS, S. Cichanouskajos biurui išleidus naujus formalaus statuso neturinčius Baltarusijos pasus su Lietuvos valstybės simboliu –...

Vitalijus Balkus. Amerikiečius užkniso „modernieji“. Kas toliau?

Antroji kadencija, Ir ne šiaip antroji kadencija, tačiau pergalė nepaisant pačių purviniausių oponentų žaidimų. Dar jam būnant prezidentu buvo...

Vidmantas Valiušaitis. Legendinė asmenybė

1925 m. sausio 21 d. Kadrėnuose, Deltuvos valsčius, Ukmergės apskrityje gimė pasižymėjęs Lietuvos katalikų dvasininkas, monsinjoras, disidentas, politinis...

Edvardas Čiuldė. Ar jau girdėjote, kad keistalyčiams nebus leidžiama kirsti JAV sienos?

Vienu iš pirmųjų savo įsaku ką tik pradėjęs eiti JAV prezidento pareigas Donaldas Trampas panaikino socialinės lyties sampratą...