2025-02-19, Trečiadienis
Naujienlaiškis

Vance’as grasina sankcijomis ir kariniais veiksmais, kad priverstų Putiną sudaryti susitarimą su Ukraina

Tekstas iš Audriaus Bačiulio veidaknygės

Interviu „The Wall Street Journal“ viceprezidentas teigia, kad Ukraina turi turėti „suverenią nepriklausomybę“.

Viceprezidentas J. D. Vance’as ketvirtadienį pareiškė, kad JAV taikys Maskvai sankcijas ir galbūt imsis karinių veiksmų, jei Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nesutiks sudaryti taikos susitarimo su Ukraina, kuriuo būtų užtikrinta ilgalaikė Kijevo nepriklausomybė.

J. D. Vance’as sakė, kad galimybė siųsti JAV karius į Ukrainą, jei Maskva nesugebės geranoriškai derėtis, išlieka „ant stalo“, taip pasirinkdamas kur kas griežtesnį toną nei gynybos sekretorius Pete’as Hegsethas, kuris trečiadienį užsiminė, kad JAV neskirs savo pajėgų.

„Yra ekonominių ir, žinoma, karinių poveikio priemonių“, kurias JAV galėtų panaudoti prieš V. Putiną, sakė Vance’as.

Interviu laikraščiui „The Wall Street Journal“, duotame praėjus kelioms valandoms po to, kai prezidentas D. Trampas pareiškė, kad pradės derybas su V. Putinu dėl karo Ukrainoje nutraukimo, Vance’as sakė: „Manau, kad bus sudarytas susitarimas, kuris daugelį žmonių šokiruos“.

Viceprezidento pastabos, išsakytos likus dienai iki susitikimo su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, pasiūlė kol kas stipriausią D. Trampo administracijos paramą Kijevui, susidūrusiam su Rusijos reikalavimais nuginkluoti ir pakeisti dabartinę vyriausybę.

„Prezidentas nesiruošia į tai žengti užsidengęs akių, – sakė Vance’as. – Jis ketina pasakyti: „Visos galimybės yra ant stalo, deramės“.

Ketvirtadienį D. Trampas žurnalistams pareiškė, kad Ukraina dalyvaus derybose su Rusija, o tai yra pagrindinis V. Zelenskio reikalavimas. Tačiau D. Trampas taip pat sakė, kad Rusijai turėtų būti leista grįžti į Septynių turtingų šalių klubą ir kad Ukrainos narystė Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje yra tai, ko Rusija negali leisti. Vance’as penktadienį turėtų kalbėti Miuncheno saugumo konferencijoje, į kurią susirenka pasaulio lyderiai aptarti bendrų grėsmių. Jis sakė ketinantis pasakyti sąjungininkų Europos lyderiams, kad nedirbdami su populistinėmis partijomis jie slopina žodžio laisvę ir demokratiją.

Europos pareigūnai, besivaržantys dėl dvišalių susitikimų su J. D. Vance’u, tikėjosi, kad pirmasis D. Trampo administracijos aukščiausio lygio vizitas pradės naują bendradarbiavimo su JAV lygį pasaulinės sumaišties metu ir pasiūlys detalių apie planą, kaip užbaigti karą Ukrainoje.

Vietoj to Vance’as sakė, kad jis pasakys vadovams, jog Europa turi priimti stiprėjančią prieš valdžią nukreiptą politiką, sustabdyti masinę migraciją ir pažaboti progresyvią politiką.

Jis sakė, kad ragins sugrąžinti tradicines vertybes ir nutraukti migrantų nusikalstamumą.

„Iš tikrųjų kalbama apie cenzūrą ir migraciją, apie šią baimę, kurią jaučiame aš ir prezidentas D. Trampas, kad Europos lyderiai savotiškai bijo savo pačių žmonių“, – sakė Vance’as. Jis sakė, kad ragins Vokietijos politikus bendradarbiauti su visomis partijomis, įskaitant kraštutinių dešiniųjų ir antiimigracinę partiją „Alternatyva Vokietijai“.

Kalbėdamas apie Ukrainą, Vance’as sakė, kad dar per anksti kalbėti apie tai, kiek šalies teritorijos liks Rusijos rankose ir kokias saugumo garantijas JAV ir kitos Vakarų sąjungininkės galėtų pasiūlyti Kijevui. Jis sakė, kad šias detales reikės nustatyti taikos derybose.

„Yra daugybė formuluočių, konfigūracijų, bet mums rūpi, kad Ukraina turėtų suverenią nepriklausomybę“, – sakė jis.

D. Trampas yra sakęs, kad V. Putinas nori užbaigti konfliktą, kurį Rusijos lyderis pradėjo prieš trejus metus bandydamas įvykdyti plataus masto invaziją, per kurią žuvo šimtai tūkstančių žmonių ir buvo sugriautos Ukrainos teritorijos. Rusijos pajėgos kontroliuoja beveik 20 proc. Ukrainos teritorijos.

J. D. Vance’as sakė, kad D. Trampo administracija sieks įtikinti V. Putiną, kad Rusija daugiau pasieks prie derybų stalo, o ne mūšio lauke.

Vance’as siūlė iš naujo nustatyti santykius su Rusija po sėkmingo susitarimo dėl Ukrainos, sakydamas, kad dėl dabartinės Maskvos izoliacijos nuo Vakarų rinkų ji tapo Pekino jaunesniąja partnere. „Putinui nenaudinga būti mažesniuoju broliu koalicijoje su Kinija“, – sakė Vance’as.

Trečiadienį Briuselyje vykusiame NATO susitikime Hegsethas sakė, kad Ukrainos sienos greičiausiai nebus tokios, kokios buvo prieš Rusijos pradinį įsiveržimą 2014 m., derybos nesibaigs Ukrainai tapus NATO nare, o ne amerikiečiai turės suteikti saugumo garantijas.

Ketvirtadienį D. Hegsethas patikslino savo komentarus, Briuselyje žurnalistams sakydamas, kad „kokios nuolaidos bus daromos arba kokios nebus daromos“, priklausys nuo D. Trampo.

Vance’as sutiko, kad D. Trampas gali pakeisti savo nuomonę, priklausomai nuo to, kaip klostysis derybos.

„Prezidentas D. Trampas gali pasakyti: klausykite, mes nenorime šio dalyko, mums gali nepatikti šis dalykas, bet mes esame pasirengę jį vėl padėti ant stalo, jei rusai nebus geri derybų partneriai, arba yra dalykų, kurie labai svarbūs ukrainiečiams, kuriuos galbūt norėsime nuimti nuo stalo“, – sakė jis.

Kalbėdamas apie Europos politiką, J. Vance’as užsipuolė pagrindinius žemyno politikus, sakydamas, kad jie, norėdami atmesti nuomonę, su kuria nesutinka, vartoja sovietinio stiliaus žodžius, tokius kaip dezinformacija ar melaginga informacija. Rusijos kišimasis į Vakarų demokratiją buvo pervertinamas JAV ir Europoje, – sakė Vance’as.

Jis teigė, kad atsisakymas pažaboti migraciją kelia daug didesnę grėsmę demokratijai nei Maskvos kišimasis į rinkimus.

„Jei jūsų demokratinę visuomenę gali sužlugdyti 200 000 JAV dolerių reklama socialinėje žiniasklaidoje, tuomet turėtumėte rimtai susimąstyti, kaip stipriai valdote arba kaip stipriai suprantate žmonių valią“, – sakė Vance’as.

Pasak jo, kraštutinių dešiniųjų partijų, kurios agituoja prieš migraciją, neįtraukimas į vyriausybines koalicijas yra žmonių, kurie ne kartą prašė griežtesnės sienų kontrolės, valios apribojimas. „Deja, manau, kad rinkėjų valią ignoravo daugelis mūsų Europos draugų“, – sakė jis.

Savo kalboje Vance’as taip pat palaikys Eloną Muską, milijardierių verslininką ir D. Trampo sąjungininką. E. Musko politinė kampanija Europoje, taip pat ir už partiją „Alternatyva Vokietijai“ – grupę, stebimą dėl ekstremizmo, – sulaukė beveik visuotinės Europos lyderių, tokių kaip Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, kritikos. Abu jie bus auditorijoje ir klausysis Vance’o kalbos.

Vance’as sakė, kad Muskas nekalba už Trampą. Tačiau jis teigė sutinkantis su Musku, kad Europos šalys turi nustoti įsileisti daugybę migrantų iš Artimųjų Rytų, Afrikos ir kitų šalių. Jis taip pat sakė, kad Europos lyderiai klydo kritikuodami Muską už tai, ką jis pasakė.

Wsj.com

3 KOMENTARAI

  1. „JAV vieprezidentas Vincas grasina sankcijomis ir kariniais veiksmais, kad priverstų Putiną sudaryti susitarimą su Ukraina..”
    Jau tiek ilgai, ir tiek visko prišnekėta ir prišnekama,kad ką kas pasako, be to ką kas padarė ar daro, gali dominti, daryti „įspūdį” tik virtualioje „realybėje” gyvenantiems visiškai beviltiškiems „čiabuviams, indėnams, runkeliams, vailokams, vatnykams, eurovatnykams….

    2
    8
  2. Rupūžės, kalbos lodoriai, pypt…..
    ,,Vance’as”?
    Autoriau, ir redakcija, ar jums galvoj velniai bugną muša, a?
    Kaip tą ,,Vance’as” petskaityti ir pasakyti lietuviškai?

    Rupūžės, degradai, svoločiai, tautos niekšai, ………..
    O dabar, admine, skubėk komentą pašalinti ir mane užbaninti…

    Kutvelos………, dar paaiškinkit apie Trumpą ir Trampą…

    10

Parašykite komentarą :

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Captcha verification failed!
Captcha vartotojo balas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Jonathon van Maren. Nuo genderizmo ideologijos atsitraukia net JK kairioji Leiboristų partija

Pastaruoju metu buvo daug gerų naujienų iš kovos su genderizmo ideologija fronto linijų, tačiau, nepaisant D. Trampo vykdomųjų...

Valdas Vižinis. „Būti žiniasklaidos smaigalyje“

Keli dalykai, kuriuos reikia žinoti norint suprasti Žemaitaitį (Nemuno aušros simpatikai, ne jums. Tiesiog pataupykite save, draugai) Tai, kad...

Dominykas Vanhara. Niuansas dėl Krašto apsaugos finansavimo

Toks menkas niuansėlis dėl Krašto apsaugos finansavimo: aš šiaip viskam pritariu, kad tikrai reikia didint, ir didint ženkliai....

Česlovas Iškauskas. Miunchenas Nr. 2

Miuncheno saugumo konferencija galėjo tęstis ne tris dienas, bet tik vieną, ir tai būtų užtekę triukšmo, juokauja apžvalgininkai....