Vengrija uždraudžia išmaniuosius telefonus visose valstybinėse mokyklose

Draudimas įsigalioja prasidėjus naujiems mokslo metams.

Vis daugiau mokyklų visame pasaulyje siekia uždrausti priklausomybę sukeliančius ir trikdančius išmaniuosius telefonus mokyklose, todėl Vengrija prisijungia prie šios tendencijos, ir rugsėjį toks draudimas įsigalioja visoje šalyje.

Vengrija seka daugelio šalių, įskaitant Angliją, Prancūziją, Austriją, Švediją, Suomiją, Graikiją ir Nyderlandus, pėdomis. Visos šios šalys įvedė draudimus per gana trumpą laikotarpį – daugiausia per pastaruosius metus.

Interviu Vengrijos laikraščiui Magyar Nemzet Nacionalinio viešųjų paslaugų universiteto (NKE) Nemeskürty István Mokytojų rengimo fakulteto rektorius Michajus Nanai (Mihály Nánay) pareiškė, kad draudimas yra labai sveikintinas ir kad mokyklinis darbas, mokymasis ir socialinė atmosfera mokyklose labai pagerės.

Jis išvardijo keletą problemų, susijusių su išmaniaisiais telefonais mokykloje, įskaitant tai, kad mokiniai klasėse filmuoja nepageidaujamus vaizdo įrašus, kad mokiniai naudoja išmaniuosius telefonus skaitmeninėms patyčioms ir daugeliu atvejų jie tiesiog spokso į savo telefonus, žiūri vaizdo įrašus arba savo įrenginiais blaško dėmesį pamokoje. Daugeliu atvejų moksleiviai neatsitraukdami stebi savo telefonus po stalu – nepajėgdami nuo jų atsijungti ir iš tikrųjų sutelkti dėmesį į užduotis.

Vienas svarbiausių veiksnių, M. Nanai manymu, yra įrenginių sukeltas socialinis atsiribojimas – problema, kurią, jis tikisi, padės išspręsti draudimas.

„Manau, kad svarbiausias yra bendruomeninis apribojimo elementas, kad mokiniai per pertrauką nežiūrėtų vaizdo įrašų, o leistų laiką vieni su kitais būtent mokyklos kieme“, – sakė jis. „Galime būti tikri, kad mokyklos realiai pritaikys praktikoje naująjį reglamentą.“

Nauja Szent István instituto apklausa parodė, kad 85 procentai vengrų sutinka su šiuo draudimu, o tai reiškia, kad tėvai taip pat pradeda suvokti prietaisų keliamą pavojų. Kai kuriais atvejais įrenginiai bus prieinami, jei jų prireiks ypatingam akademiniam tikslui, tačiau Nanai teigė, kad šis draudimas yra galimybė įvertinti, ar skaitmeniniai įrenginiai apskritai reikalingi.

„Apribojimas taip pat yra gera proga pagalvoti, ar skaitmeniniai įrenginiai tikrai reikalingi mūsų pamokose, ar tos pačios medžiagos negalime mokyti analoginiais metodais“, – sakė jis.

Mokykloms bus leista įgyvendinti savo bausmių politiką, suteikiant joms didelę autonomiją, kokios būtų pasekmės, jei mokiniai draudimo nepaisytų.

Dažnu atveju mokytojai galės paimti telefonus, ir tai jau taikoma daugelyje mokyklų.

Yra daug mokyklų, ypač pradinių, kur mobilieji telefonai paimami jau ilgą laiką, be jokios oficialios teisinės bazės.

„Mokyklų tarybos geriausiai žino savo sąlygas, o jei reikia papildomos infrastruktūros, valdžia turėtų joms padėti. Tolesnis laikotarpis taip pat bus bandomasis laikotarpis, kai jie matys, kokie sunkumai ir netikėtos situacijos gali kilti, ir turės atitinkamai pritaikyti savo taisykles, tad akivaizdžiai numatomas mokymosi ir adaptacijos laikotarpis“, – sakė jis.

Šaltinis: Remix News

2 KOMENTARAI

  1. Telefonai tapo jaunimo kūno dalimi. Bet tikėtis, kad panašūs sprendimai bus priimti Lietuvos mokyklose – beviltiška…





  2. Puikus sveikintinas sprendimas. Kalbėkime ir mes mokyklose apie šitą baisią PROBLEMĄ. Tai PRIKLAUSOMYBĖ ir niekingas vaikų bukinimas.

Komentarai nepriimami.

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Devyni šimtai devyniasdešimt trečioji (lapkričio 12) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Ukrainos oro gynyba šią naktį iš 110 Shahedų numušė 46, 60 buvo nukreipti nuo kurso....

„Jie degina viską“

Lapkričio 11 d. Radijo NV eteryje E. Dykyj taip pat kalbėjo, jog Donbase rusai puola va bank, o mobilizacija...

Kas laukia Žemaitaičio ir „Nemuno aušros“? „Dienos klausimas“.

Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad kviesti „Nemuno aušrą“ į koaliciją buvo klaida. Jis teigė, kad blokuos šios partijos...

Edvardas Čiuldė. Ar tai jau turėtų būti traktuotina kaip Pirčiupiai II?

Remigijus Žemaitaitis baisiai sujaukė Lietuvos politinę sistemą, kitaip nepasakysi. Kita vertus, taip sakydamas, turiu galvoje ne naujajai koalicijai...