Vengrijos valdžia paskelbė, kad nuo 2020-ųjų metų parama šeimoms bus dar labiau didinama. Numatyta, kad 2020-aisiais parama šeimoms turėtų padidėti 695-iais milijonais eurų ir išvis sudaryti apie 4,1 milijardą eurų.
Tai ne pirmas tokio masto Vengrijos valdžios sprendimas šeimos politikos srityje. Šiemet Vengrijos premjeras Victoras Orbanas jau paskelbė, kad ženkliai didinama finansinė pagalba ir subsidijos daugiavaikėms šeimoms. Tuomet tarp įvairių lengvatų numatytas ir keturis ar daugiau vaikų pagimdžiusioms mamoms visą gyvenimą galiosiantis atleidimas nuo pajamų mokesčio, šeimoms su 3 ar daugiau vaikų numatyta 2,5 mln. forintų (~7820 eurų) vertės subsidija 7-ų vietų automobiliui įsigyti bei galimybė pirmą kartą ištekančioms 40-ies metų ar jaunesnėms moterims žemomis palūkanomis gauti 10 mln. forintų (~31280 eur) vertės paskolą.
Kalbėdamas su Breitbart London Vengrijos valdžios atstovas teigė: „Europa yra kryžkelėje. Vakarų Europa siekia demografijos problemą išspręsti paprastais sprendimais, kurie tesiūlo sėkmę trumpuoju laikotarpiu, bet nesprendžia katastrofiškų pasekmių problemos ilguoju laikotarpiu.“
Komentuodamas naujausią sprendimą dar labiau didinti paramą šeimai, jis pabrėžė: „Vengrija turi požiūrį ilguoju laikotarpiu ir renkasi sudėtingesnį kelią, kuris, betgi, gali Europą padaryti ekonomiškai stipresniu, atjaunintu žemynu. Arba mes skatinsime gimstamumą politikoje akcentuodami šeimų interesus, arba mes skatinsime tolimesnes imigracijos bangas.“
Vengrijos valdžios atstovo teigimu, Vengrija ir kitas Europos šalis nori įtikinti, kad demografinės problemos turi būti sprendžiamos ne imigracijos skatinimo, bet paramos šeimoms didinimo keliu.
Kaip yra pastebėjęs apžvalgininkas Victoras Gaetanas, kadangi Vengrija atkaklią į šeimas orientuotą politiką vykdo jau nuo 2010-ųjų metų, laikotarpis pakankamas jos akivaizdaus efektyvumo pamatymui: Vengrijoje abortų ir skyrybų mažėja, o santuokų daugėja. 2010-2018 m. laikotarpio metu Vengrijoje abortų skaičius sumažėjo 33,5 proc., santuokų padaugėjo 43 proc. ir – 2010-2017 m. laikotarpiu – reikšmingai sumažėjo skyrybų – 22,5 proc.
Parengta remiantis užsienio žiniasklaidos informacija.
Ko Lietuva neseka ger1 pavizdį? Remkime vaikų daugėjime suteikdami finansinę parama vaikų auginančioms šeimoms. Greitai kelkime žemąsias algas,kad jaunavedžiai turėtu iš ko pragyventi kaipo ES nariai.