2025-01-11, Šeštadienis
Naujienlaiškis

Vidas Rachlevičius. Ar pilietiška būti šalies nuosmukio bendrininku?

delfi.lt

Daug žmonių Lietuvoje nuolat keikia praktiškai visas valdžias ir gyvena uždarame pasyvaus stebėtojo rate: eilinis nusivylimas, laukimas, viltis ir vėl viskas iš naujo. Lietuvos rinkėjui į galvą yra įkaltas mitas, kad „tavo balsas svarbus, o jei neateisi, tai išrinks kitus“. Kokie yra „tie“ ir „anie“? Ir svarbiausia – ar rinkimai gali ką nors pakeisti?

Pasižiūrėkime, už ką rinkėjai balsavo ir ką gavo. Valdančiosios TS-LKD programa prasideda skambiais žodžiais: „Mes, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, savo politinės veiklos principus grindžiame krikščioniška pasaulėžiūra, įkvėpimo semiamės konservatizmo politinėje filosofijoje…“ Šios pasaulėžiūros atraminiai stulpai: maži mokesčiai, mažiau valstybės, žodžio ir individo laisvė.

Jeigu rinkėjams jų pačių likimas rūpėtų labiau nei Vilniaus Kalėdų eglės reikalai, tuomet daugeliui būtų aišku, kad šalis stumiama ten, kur vyresnioji karta jau yra buvusi. Anksčiau komunistai bent lošė atviromis kortomis, o valdžioje dabar esanti TS-LKD, perėmusi neomarksistinę ideologiją, bando maskuotis „liberaliosios demokratijos“ šydu.

Šios partijos realūs darbai yra diametraliai priešingi programos teiginiams. Pasiskaitykite jų programą, jei netikite. Rinkėjai buvo įžūliai apgauti. Lietuva jau dabar turi daugumą Europos bananų respublikos bruožų, o valdančioji koalicija nuosekliai kuria policinę valstybę. Žvelgdamas į dabartinės sudėties Seimo ar Vyriausybės darbą, aš neprisimenu nė vieno įstatymo, nutarimo ar pataisos, kuri ką nors būtų palengvinusi, liberalizavusi, atpiginusi, sumažinusi perteklinį reguliavimą ar biurokratijos naštą. Tiesa, yra viena sritis – narkotikai. Tuo metu, kai 1 iš 5 jaunuolių neišlaiko brandos egzaminų, lengvųjų narkotikų legalizavimas – sąmoningai vartoju šį terminą, o ne bandomą primesti klaidinantį – tapo vienu iš svarbiausių šios koalicijos darbų.

Politikos pulsą puikiai jaučianti biurokratija jau tiesiog terorizuoja visuomenę. Tegul vien vairuotojai suskaičiuoja, kiek per praėjusius metus sukurpta naujų planų pasipinigauti jų sąskaita. Finansų ministerija tiek suįžūlėjo, kad užsimanė leidimo Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) darbuotojams stabdyti ir tikrinti transporto priemonių vairuotojus. Seimo komitetuose nuolat brandinami nauji planai, kuriais siekiama dar labiau sumažinti žiniasklaidos laisvę.

Puolimas plačiu frontu vyksta ir dvasinėje srityje. Lietuvių autoriai raginami kurti knygas „supaprastinta kalba“, kad jų naudą pajustų ir kitataučiai. Įstatyminį absurdą ir policinę valstybę siekiama jėga įkišti ir į rinkėjų lovas – valdančiosios Seimo Laisvės frakcijos atstovė buvo užregistravusi pataisas dėl sekso be sutikimo. Tai tik keli epizodai, rodantys, kad sistemiškai naikinamos tradicijos, viskas, kas protinga, žmogiška ir kilnu. O užsimota labai plačiai, nes iš seniai užmiršto ideologinių kovų arsenalo vėl ištrauktas mokslinis ateizmas. Sovietmečio patirtį turinti karta tai puikiai prisimena. Tiesa, dabar tai vadinama „religijotyra“. Ir štai VDU profesorė leidžia sau komentuoti ir sumalti į miltus Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininko pamokslą Bernelių Šv. Mišiose. Ir tai daroma viešai, mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomoje žiniasklaidos priemonėje!

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA

1 KOMENTARAS

  1. Geras teisingas straipsnis. Tik ne dėl visko kalta Premjerė Šimonytė. Visą sumaištį šalyje kelia Laisvės pseudopartija ir jos frakcijan Seime.

    Bet kaip šis straipsnis dera su prezidento kuriama „gerovės valstybe” už skolintus 6,5 milijardo eurų per metus? Smetonos Lietuvoje kasmet didėjo aukso atsargos užsienio bankuose, dabar kasmet didėja „gerovės valstybės” skola užsienio bankuose.

Komentarai nepriimami.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Teresė Kezienė. APIE TIESĄ IR PRABUDIMĄ

  Būna įdomių atsitiktinumų. Vienas man nutiko prieš dvejus, gal trejus metus. Lukiškių aikštėje grupelė žmonių giedojo Lietuvos himną. Nors...

Edmundas Paškauskas. Visata po Didžiojo Sprogimo: intelektų margumynas ir humanistika (I)

Priešistorė 1. Visatą valdantys elgsenos dėsningumai Visatos istorija stebina ir žavi savo nepaprastu dinamiškumu bei sudėtingumu. Nuo pat Didžiojo Sprogimo Visata...

Jonas Ivoška. Kodėl mūsų politikai nenori tobulinti savo valstybės modelio?

Informacijos šaltinių įvairovė išryškina ne tik demografinės situacijos Lietuvoje apgailėtinumą, bet padeda aptikti ir kitų gyvenimo sričių ,,klampiąsias”...

Dominykas Vanhara. Pasvarstymai apie rastas mūsų valdovų laidojimo insignijas

Gerbiamieji, pratęskime praeito įrašo temą apie rastas mūsų valdovų laidojimo insignijas. Tai pažiūrėjau vieną populiariausių paskutiniu metu Neredaguota...