Balandžio 25 d. LVSO koncertų salėje koncertuos vienas žymiausių savo kartos pianistų, fortepijono virtuozas Vadymas Kholodenko. Išskirtinėmis interpretacijomis pasižymintis pianistas Vilniuje kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru atliks tikrą fortepijono repertuaro perlą – Johanneso Brahmso Antrąjį koncertą fortepijonui. Koncertui diriguos orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas maestro Gintaras Rinkevičius.
„Viena iš dviejų ryškiausių V. Kholodenko, kaip pianisto, savybių – tai stulbinančiai skambantis garsas, leidžiantis natoms tvyroti ore ilgiau, nei tą leistų fizikiniai akustikos dėsniai. Antroji – tarsi priešybė pirmajai – tai pribloškianti, žaibiška ir nepriekaištingai tiksli technika“, – taip apie V. Kholodenko rašė vienas žymiausių JAV leidinių „Los Angeles Times“.
Kijeve gimęs V. Kholodenko groti fortepijonu pradėjo sulaukęs šešerių, o jau trylikos debiutavo tarptautinėje scenoje. „Į klasikinę muziką mane atvedė mano mama. Vaikystėje ji buvo išmokusi groti fortepijonu, tad mūsų namuose stovėjo pianinas ir netrūko klasikinių įrašų“, – prisimena V. Kholodenko. Pianistas baigė Kijevo valstybinį Lysenko muzikos licėjų ir Maskvos P. Čaikovskio konservatoriją. Tuomet pradėjo skinti pergales prestižiniuose pianistų konkursuose. 2010 m. V. Kholodenko pelnė pirmąją vietą Sendajaus tarptautiniame pianistų konkurse Japonijoje, 2011 m. – F. Schuberto tarptautiniame pianistų konkurse, o 2013 m. iškovojo auksą prestižiniame Vano Cliburno tarptautiniame pianistų konkurse JAV. Pastarasis laimėjimas V. Kholodenko galutinai atvėrė kelią į garsiausias pasaulio koncertų sales. V. Kholodenko imtas girti už ugningą pianizmą, nepaprastai platų repertuarą ir rafinuotas, poezijai prilygstančias interpretacijas. „Neabejotinai išskirtinis menininkas“, – dar 2017 m. po V. Kholodenko pasirodymo rašė prancūzų dienraštis „Le Figaro“.
Neeilinis talentas ir meistriškumas pelnė pianistui vietą pasaulio klasikinės muzikos elite. Vien 2024–2025 m. sezone V. Kholodenko koncertavo su Romos „Accademia Nazionale di Santa Cecilia“, Milano „Filarmonica della Scala“, Nyderlandų radijo, Vienos, Londono filharmonijos, Indianapolio ir kitais žymiausiais simfoniniais orkestrais. Pianistas taip pat atlieka rečitalius prestižinėse koncertų salėse nuo Londono, Paryžiaus, Vienos iki Bostono, Čikagos ir Niujorko, kur yra giriamas už „nepriekaištingą techniką, gebančią atskleisti krištolinio subtilumo akimirkas“ („The Guardian“).
Kritikų pripažinimo susilaukia ir V. Kholodenko įrašai, kurie vertinami kaip „iš tiesų išskirtiniai“ („Gramophone Magazine“) ir yra pelnę „BBC Music Magazine“ Redaktoriaus pasirinkimo apdovanojimą bei visų geidžiamą „Diapason d’Or“ Metų apdovanojimą. Vis dėlto žymusis pianistas išlieka kuklus ir paklaustas apie sėkmę atsako: „Man sėkmė – tai jausmas, kad klausytojai supranta ir seka mano muzikinę kalbą.“
LVSO koncertų salėje Vilniuje žymusis pianistas skambins vieną ryškiausių fortepijono repertuaro kūrinių – įspūdingąjį J. Brahmso koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 2 B-dur, op. 83, priklausantį brandžiausiam kompozitoriaus kūrybos laikotarpiui ir atskleidžiantį visokeriopą kompozitoriaus meistrystę. Antrojoje koncerto dalyje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, atliks Jeano Sibelijaus Pirmąją simfoniją e-moll, kurią kompozitorius parašė 1899 m., sulaukęs 34-erių. Nors savo ankstesnėmis programinėmis simfoninėmis poemomis J. Sibelijus jau buvo įsitvirtinęs kaip orkestruotės meistras, visgi būtent Pirmoji simfonija kompozitoriui pelnė tarptautinį pripažinimą. „Ši simfonija, kupina nevaržomos jėgos, aistringo gyvybingumo ir stulbinančio įžūlumo, yra nepaprastas kūrinys, žengiantis naujais keliais, o tiksliau, skubantis pirmyn kaip apsvaigęs dievas“, – rašė Ferdinandas Pfolas laikraštyje „Hamburger Nachrichten“.
Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertas „Vadym Kholodenko skambina J. Brahmsą“ įvyks balandžio 25 d. 19 val. LVSO koncertų salėje. Dirigentas maestro Gintaras Rinkevičius. Bilietus platina LVSO koncertų salės kasa ir Bilietai.lt. Orkestro generalinis rėmėjas – „Embank“, mecenatas – advokatų kontora „Cobalt“.
Ieva Bačiulytė