Vidmantas Misevičius
Vengrijos pasirinkta antipropagandinė pozicija ir šios šalies pasmerkimo laišką atsisakęs pasirašyti Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sulaukė visuotinio leftistų ir juos palaikančios žiniasklaidos bei politikų puolimo. Kita vertus, socialiniuose tinkluose žmonės išreiškia savo palaikymą tiek vengrams, tiek ir mūsų šalies vadovui, o grupė visuomenininkų sostinėje netgi surengė viešą padėkos akciją.
Pasak akcijos organizatorių, renginiu jie siekė kelių tikslų. Pirmiausia tai buvo vieša padėka Jo Ekscelencijai G.Nausėdai už tvirtą poziciją bei nepasidavimą kai kurių Europos Sąjungos šalių vadovų spaudimui pasirašyti prieš LGBT propagandą pasisakiusią ir atitinkamą įstatymą priėmusią Vengriją nukreiptą laišką.
„Piketo tikslas parodyti prezidentui, kad dabartinė jo pozicija LGBT klausimu visuomenei yra priimtina, o mes labai tikimės tokio tęstinumo ir toliau”, – teigė jie.
Padėkoti prezidentui buvo susirinkta priešais prezidentūrą, Simono Daukanto aikštėje. Įdomus niuansas – pro šalį porą kartų praėję prezidentūros apsaugos vyrai mandagiai pasisveikino ir neišsakę jokių pastabų, susirinkusiesiems palinkėjo geros dienos.
Kita akcijos dalyvių „stotelė” buvo ties Jogailos gatvėje esančia Vengrijos ambasada. Kadangi susirinkta buvo po darbo laiko, ambasados atstovų, deja, sulaukta nebuvo, tačiau jie apie susirinkimą buvo informuoti iš anksto.
„Išreiškiame palaikymą ne tik mūsų šalies vadovui, bet ir pavyzdžiu Lietuvai galinčiai tapti Vengrijai bei jos premjero Viktoro Orbano vyriausybei, kuri ryžtingai užkirto kelią neigiamam nepilnamečių poveikiui ir priėmė jų apsaugos nuo LGBT propagandos įstatymą”, – padėkos priežastis patikslino susirinkimo dalyviai.
Jų nuomone, Lietuva iš Vengrijos galėtų pasimokyti ne tik bendravimo su susireikšminusiais ES klerkais subtilybių, bet ir kitų, mūsų kraštui galinčių būti naudingais, dalykų. Vienas tokių – kova su nelegaliais migrantais. Į Lietuvą jie pastaruoju metu plūsta dideliais kiekiais ir tikėtina srautai tik augs, o vengrai šį klausimą beveik išsprendė pietiniame savo valstybės pasienyje pastatę tvorą.
Beje, prieš porą savaičių Vengrijoje viešėjęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas, konservatorius Laurynas Kasčiūnas, apžiūrėjęs pasienyje su Serbija išdygusią tvorą, teigė, kad tokia valstybinės sienos apsaugos patirtis galėtų praversti ir Lietuvai.
Taip pat palaikymo akcijos dalyviai teigė, kad Lietuvai reikėtų nustoti pyktis su kaimynais, o siekti glaudesnio bendradarbiavimo su jais bei Višegrado šalių grupe, kurią šiuo metu sudaro ganėtinai sėkmingą vidaus politiką vykdančios ir ES diktatui nepasiduodančios Čekija, Lenkija, Slovakija ir Vengrija.
Tiek mūsų šalies prezidentas, tiek Vengrijos premjeras parodė, kad dalies ES šalių peršamos nuomonės galima nepaisyti.
Ačiū už pilietinę iniciatyvą!
Respekt akcijos dalyviams