Vladimiras Laučius. Apie tamsos jėgas ir gėrio inkvizitorius

Veidaknygė

[…] Tamsos jėgų prasiveržimas, anot Tikrųjų Šviesos Jėgų, vyksta čia – Lietuvoje. Antisemitizmas, pasirodo, didžiausią grėsmę kelia ne ten, kur teroristai puldinėja sinagogas; ne ten, kur islamistai išžudo ir paima įkaitais tūkstančius žydų; ne ten, iš kur į Izraelį leidžiamos raketos; ne ten, kur ištisi Vakarų universitetai palaiko ne užpultą Izraelį, o jį užpuolusių Palestinos teroristų rėmėjus; ne ten, kur didžiųjų valstybių valdantieji vadina Izraelį „shitty little country”.

Ne, ne. Visa tai – kur kas mažesnė blogybė. Bet kai Izraelio premjero Benjamino Netanyahu bendražygius supeikia net Seime nesantis Lietuvos politikas, tai – baisaus antisemitizmo atvejis. O kai Tarptautinio baudžiamojo teismo vyriausiasis prokuroras Karimas Khanas pareikalauja Netanyahu arešto orderio, tai – nieko tokio.

Pasirodo, tikrasis antisemitizmas, gresiantis Lietuvos ir greičiausiai – viso pasaulio ateičiai, yra neteisinga jokių valdžios svertų neturinčio Lietuvos politiko nuomonė, paskelbta socialiniuose tinkluose.

Beje, dėl teisingų ir neteisingų nuomonių: čia išryškėja dar vienas įdomus šios audros stiklinėje faktorius. Kalbamo kreipimosi signatarai pompastiškai klausia: su kuo mes – su Vakarais ar su Rusija? Jie patys, aišku, galvoja kitaip, bet yra pagrindo manyti, kad tam tikra prasme jie – su Rusija, o ne su Vakarais.

Nes būtent Rusijos propagandai būdinga gromuluoti iš piršto laužiamą pasakojimą apie Lietuvoje klestintį antisemitizmą. Nes būtent Sovietų Rusijoje ir jos okupuotose šalyse nuomonės buvo skirstomos į „teisingas” ir „neteisingas”, reikalaujant, kad „teisingos” nuomonės būtų valdžioje, o „neteisingos” nuomonės būtų draudžiamos, ir žmonės už jas būtų baudžiami.

Nes Vakarų civilizacijos avangardas – Jungtinės Valstijos – vadovaujasi konstitucijos Pirmąja pataisa, užtikrinančia nevaržomą žodžio laisvę. Kitaip nei Rusija ir Lietuva, Amerika savo politikų nepersekioja ir nemeta iš Kongreso už nuomonę, kad ir kokia ji būtų keista, kam nors nepriimtina arba net iš tiesų politiškai pavojinga. Ta proga prisiminkime kad ir šįmet priimtą Donaldui Trampui palankų JAV Aukščiausiojo Teismo sprendimą dėl jo skelbtos nuomonės, kad 2020 m. prezidento rinkimų rezultatai buvę suklastoti. JAV Aukščiausiasis Teismas stojo ginti žodžio laisvės, o ne „teisingos nuomonės”.

Maža to, kairuoliškos žiniasklaidos ir jos mėgstamų viešųjų intelektualų, tokių, kaip pasirašiusieji kreipimąsi į Gitaną Nausėdą, pastangos skirstyti nuomones ir visuomenes į „teisingas” ir „neteisingas” jau davė itin karčių vaisių Europoje ir Amerikoje. Dešimtmečius trukę bandymai marginalizuoti tą politinę mintį, kuri netapo „teisinga” ir neprisitaikė prie vyraujančių madų, tariamų „tiesų”, ideologijų ir „vertybių”, galiausiai atsigręžė prieš minėtų bandymų įkvėpėjus ir jų sekėjus.

Todėl ir turime dabar, tarkime, Vokietijoje ne sugniuždytą, o sustiprėjusį socialistų ir liberalų baubą – AfD […]

*Visas straipsnis – 15min.lt (nuoroda ČIA).

Parašykite komentarą :

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Reklama

Susiję straipsniai

Kapitalizmas ir laisvoji prekyba: kodėl negalime turėti abiejų

Svenas R. Larsonas Donaldas Trumpas demonstruoja jėgą paskutiniame prezidento rinkimų etape. Yra bent 50 proc. tikimybė, kad jis...

Tomas Viluckas. Kaip balsuoti krikščioniui?

Neseniai grįždamas iš apaštalinės kelionės po Pietryčių Aziją popiežius lėktuve žurnalistų buvo paklaustas apie JAV prezidento rinkimus. Šventasis...

Lietuvoje mažėja finansinis raštingumas

Almantas Stankūnas Tuo metu kai bene garsiausia neomarksistinių žmogaus teisių gynėja, ministrė A. Armonaitė viešai televizijos laidoje demonstruoja nepagarbą...

„Kaip ąžuols drūts“: F. Bajoro jubiliejų pasitinkant

Rūta Gaidamavičiūtė Spalio 7-ąją kompozitorius Feliksas Bajoras ruošiasi minėti garbingą, anaiptol ne kiekvienam sulaukti lemtą 90-mečio jubiliejų. Lietuvos nacionaliniame...