Vokietija gali netrukus pasitraukti iš Europos Sąjungos. ES, kurioje ji šiuo metu yra didžiausia valstybė, o jos federalinė valiuta – euras. Ji taip pat gali pasitraukti iš Paryžiaus susitarimo dėl klimato kaitos. Bent jau jei galės tai spręsti nuolat ir sparčiai auganti nacionalistinė partija Alternatyva Vokietijai (AfD).
Vokietijos laukia nauji Bundestago rinkimai. Dėl jų nuspręsta po to, kai iširo dabartinė Socialdemokratų vadovaujama vadinamoji šviesoforų koalicija su liberaliąja FDP ir Žaliaisiais.
Tuo pat metu parama nacionalistinei AfD nuolat ir smarkiai didėjo. O iki rinkimų dienos vasario 23 d., partija gali dar labiau sustiprėti.
Jei AfD patektų į vyriausybę, jų tikslas yra kreipti Vokietijos kursą iš ES, iš euro zonos ir Paryžiaus susitarimo. Tai yra sunkūs klausimai, kurių partija sieks rinkimų kampanijoje. Formaliai partijos programa tvirtinama per nacionalinę konferenciją sausio 11 ir 12 dienomis.
Daugelis nepatenkinti kairiųjų liberalų netinkamu valdymu
Daugelis vokiečių pavargo būti ES ekonomikos lokomotyvu ir didžiausiais grynaisiais mokėtojais. Žmonės lygiai taip pat pavargo nuo netinkamai žaliais ženklais nužymėtos energetikos politikos, su visišku branduolinės energetikos sustabdymu, dėl kurio šalis atsidūrė ūmioje krizinėje situacijoje.
AfD mano, kad ji gali padidinti savo ir taip didelį rinkėjų palaikymą, užfiksuodama šį nepasitenkinimą tokiu pat būdu, kaip užfiksavo nepasitenkinimą masine imigracija iš Vakarams nepriklausančių šalių. Kalbant apie energetikos politiką, norima, kad per Nord Stream būtų atnaujintas bendradarbiavimas gamtinių dujų srityje su Rusija, kuris nutrūko Rusijai įsiveržus į Ukrainą.
ES – „planinės ekonomikos supervalstybė“
Kalbant apie eurą, dar nepatvirtintame partijos programos pasiūlyme teigiama, kad Vokietija turi „atsisakyti klaidingo nuolatinių gelbėjimo priemonių kelio, vėl įsivesdama nacionalinę valiutą“. Jie čia kalba apie didžiulius šimtų milijardų eurų gelbėjimo paketus, kuriuos vokiečiai turėjo sumokėti didžiąja dalimi, kad išgelbėtų bendrą valiutą nuo žlugimo po to, kai Briuselis įgyvendino savo federalistines ambicijas ir leido prisijungti tokioms varganoms ekonomijoms kaip Graikijos.
Be to, partijai apskritai nepatinka bendroji „planinės ekonomikos supervalstybė“, į kurią pavirto ES. Partijos programos projekte parašyta: „Manome, kad Vokietijai būtina pasitraukti iš Europos Sąjungos ir įkurti naują Europos bendriją.
Kvestionuojamas sutarimas dėl klimato katastrofos
Tuo pat metu partijos programos projekte raginama Vokietijai pasitraukti iš nerimą dėl klimato keliančio Paryžiaus susitarimo. Kaip ir vis daugiau žmonių, jie abejoja „tariamu moksliniu konsensusu“ dėl artėjančios klimato katastrofos, kuri, jų nuomone, yra greičiau politiškai sukonstruota nei paremta kokiais nors nepaneigiamais faktais.
Vietoj to AfD laikosi pozicijos, kurioje iš dalies manoma, kad žmonės nelabai ką gali padaryti dėl klimato pokyčių, kurių Žemė patyrė nuo planetos susikūrimo, taip pat pabrėžia teigiamą šiek tiek šiltesnio klimato poveikį. Kaip „varomąją jėgą, skatinanti pasaulinį augalų augimą, kuris „prisideda prie pasaulio mitybos“
Nori, kad būtų laikomasi vokiškojo abortų draudimo
Daugelis žmonių nežino, kad abortai Vokietijoje yra neteisėti. Tačiau praktikoje įstatymų išimtys taikomos pirmąsias 12 nėštumo savaičių ir su sąlyga, kad moteris prieš nutraukiant nėštumą bus konsultuojama.
AfD dabar nori sugriežtinti reglamentus ir konsultavimo tvarką, remiantis vadinamąją „vaikų pasitikimo kultūra“, kai abortai neturės būti atliekami taip atsainiai, kaip iki šiol, o įstatymų teksto laikomasi vis griežčiau Kitos partijos, atvirkščiai, nori įteisinti abortus. Šis klausimas buvo intensyviai svarstomas daugelį metų, bet nepriimta jokių įstatymų pakeitimų.
Tas „gali” rodo kaip žurnalistai perima iniciatyvą ir savo valia bet kokį klausimą suaktualina iki absurdo.
Dėl klimato, tai geriau apsirikti iš per didelio atsargumo, negu priešingai . Ką ponia šneka apie klimato šilimo naudą, rodo nesugebėjimą mintyse atidurti Afrikoje ir Indijoje ir pagyventi 50 laipsnių karštyje. Klimto tolesnis šilimas vėsiai Europai žada ne milijinines, bet dešimtmilijonines nuo karščio pakvaišusių migrantų kaimenes iš Pietų kraštų
Bet ir iš Rusijos imperijos – reikėjo pridėti taip pat.