Užpuolikas iš Sirijos nužudė tris ir sužeidė aštuonis žmones, tačiau būtent kairiosios vyriausybės politika nulėmė šią nelaimę.
Nepaisant ilgus metus besitęsiančių su masine imigracija susijusių nusikalstamų išpuolių naudojant peilius, užpuolimų ir prievartavimų, Vokietijos kancleris Olafas Šolcas (Olaf Scholz) ir kairieji menkino imigracijos problemą arba ją dangstė. Tačiau Zolingene įvykdyti nužudymai, kurių metu migrantas iš Sirijos peiliu mirtinai subadė tris vokiečius, daro spaudimą Šolcui prieš pat rugsėjo 1 d. vyksiančius rinkimus šalies rytuose. Zolingene apsilankęs kancleris sakė, kad „tai buvo terorizmas prieš mus visus“, o nelegali imigracija į Vokietiją „turi būti sumažinta“.
Kancleris pažadėjo, kad jis ir jo vyriausybė „darys viską, kas nuo jų priklauso, kad užtikrintų, jog tie, kurie neturėtų likti Vokietijoje, būtų deportuoti ir išsiųsti namo“, ir taip pat tvirtino, kad turi būti sugriežtintos ginklų nešiojimo taisyklės.
Penktadienio išpuolis Zolingene sukėlė Vokietijoje didžiulę politinę audrą, kai paaiškėjo, kad subadymų kaltininkas, 26 metų Issa Al H., buvo pabėgėlis iš Sirijos ir gali turėti ryšių su „Islamo valstybe“. Kitą dieną po išpuolio pagrindinės opozicinės partijos, Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) lyderis Fridrichas Mercas (Friedrich Merz) paragino visiškai sustabdyti pabėgėlių iš Sirijos ir Afganistano priėmimą.
Tačiau Alisa Vaidel (Alice Weidel), partijos Alternatyva Vokietijai (AfD) pirmininkė, paragino sustabdyti bet kokią imigraciją ir natūralizaciją, ir tai būtų žingsnis, kuris labai pagerintų saugumą Vokietijoje.
AfD jau pasišaipė iš Šolco noro „sugriežtinti“ su peiliais susijusius įstatymus ir pažymėjo, kad jis bando atitraukti dėmesį nuo pagrindinės problemos – masinės imigracijos.
Tino Chrupala (Tino Chrupalla), taip pat vienas iš AfD vadovų, pareiškė: „Peilių uždraudimas nepadės pakeisti tokios padėties. Vokietijai reikia nedelsiant pakeisti migracijos ir saugumo politiką!“
Padėtį blogina ir tai, kad Issa Al H. pabėgėlio prašymas buvo atmestas dar 2022 m., nors jis yra iš Sirijos, ir buvo nurodyta jį deportuoti į Bulgariją, kur jis jau buvo prašęs prieglobsčio.
Pagal dabartinę Vokietijos praktiką, prieglobsčio prašytojai nėra deportuojami į Siriją ar, pavyzdžiui, į Afganistaną, nes tam reikėtų derėtis su Talibano vyriausybe, tačiau vis dažniau pasigirsta raginimų tai keisti.
Vis dėlto mažai tikėtina, kad deportacijos bus vykdomos rimtai, nes Vokietijoje yra daug prieš tai nukreiptų teisinių draudimų. Be to, kilmės šalis dažnai atvirai atsisako priimti atgal savo piliečius.
Šaltinis: Remix News