Pasirodo, Vokietijos kairiojo sparno Vidaus reikalų ministrė slėpė tikrą migracijos krizės Vokietijoje apimtį.
Vokietijos vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser susilaukė rimtų įtarimų, kad ji klastojo vadinamųjų pabėgėlių, atvykusių į Vokietiją nuo metų pradžios, skaičių.
Kai ji tvirtina, kad tik 57647 pabėgėliai pateko į Vokietijos teritoriją, federalinė policija nuo sausio mėnesio užregistravo jau 101900 užsieniečių, o federalinės policijos duomenys apima tik keturis skirtingus šalies regionus: Berlyno, Miuncheno, Pirnos ir Štutgarto. Taigi jos nurodomi skaičiai yra 40 procentų mažesni, negu nurodo jos šalies federalinės policijos pajėgos. O tikrieji skaičiai, tikėtina, dar smarkiai didesni, nes neturima duomenų apie kitus regionus.
Faeser taip pat kaltinama dar didesniu klastojimu, susijusiu su prieglobsčio prašymais. Federalinis Migracijos ir Pabėgėlių biuras (BAMF) praneša, kad nuo sausio mėnesio prieglobsčio prašymus pateikė 154557 žmonės. Tačiau šis skaičius yra 2,7 karto didesnis nei tas, kuris randamas Vidaus reikalų ministerijos „Migracijos analizės ataskaitoje.“
Faeser susilaukė papildomos kritikos ir dėl to, kad nepateikė federalinei policijai „Migracijos analizės ataskaitoje“ spalio mėnesio migracijos skaičių – ataskaitoje įtraukti tik duomenys iki rugsėjo pabaigos. Faeser akstinas slėpti šiuos skaičius nuo plačiosios visuomenės galėjo būti tas, kad, ekspertų manymu, spalį atvyko didžiausias migrantų srautas, jau stebėtas kitose šalyse, tokiose kaip Vengrija ir Austrija.
Šiais metais Vokietija įsileido virš milijono užsieniečių, iš jų apie 750000 atvykusių iš Ukrainos, tačiau iš jų nereikalaujama pildyti prašymą suteikti prieglobstį Vokietijoje. Nežiūrint Faeser pastangų sumenkinti migracijos krizę, miesteliai ir savivaldybės įspėja, kad jie perkrauti ir dėl ukrainiečių, ir dėl didžiulio srauto migrantų iš Afrikos bei Vidurio Rytų, dėl ko 12 iš 16 Vokietijos žemių praėjusį mėnesį pranešė, kad jos daugiau pabėgėlių priimti negali.
Kontraversiška Vidaus reikalų ministrė, kuri ragino imtis masinės cenzūros, nukreiptos į konservatyviuosius, gynė savo pateiktus pabėgėlių skaičius. Ji tvirtino, kad ministerija praneša tik apie tuos imigrantus, kurie sulaikomi prie sienos, ir kad federalinės policijos pajėgos galbūt suskaičiuoja padvigubintus atvykimus. Tačiau tai nepaaiškina skirtumo su prieglobsčio prašymais, matomo BAMF duomenyse.
Šalies federalinės policijos sąjunga kartu su spauda kelia šį klausimą. Sąjungos vadovas Heiko Teggatz sakė laikraščiui Bild, kad aukštesni federalinės policijos skaičiai „tiesiogiai atspindėjo tai, ką mano kolegos jau kelis mėnesius man pasakojo.“ Jis įsitikinęs, kad turi būti įkurti stacionarūs sienos kontrolės punktai, ir įrodinėja, kad tada valdžios organai galėtų „tiesiog pasienyje“ atsisakyti priimti tuos prieglobsčio siekiančius asmenis, kurie užpildė prašymą kitoje šalyje.
Šaltinis: Remix News
Ylos iš maišo pradeda lįsti, bet per vėlai. O gal mūsų vyriausybėlė neklastoja migrantų skaičiaus?
– nemato jokių grėsmių… juk paskelbta nepaprastoji padėtis ir to visiškai pakanka! Tą patvirtino ir Moteriausybė, atsisakydama apsaugos.. Bet už tai galima semti rieškutėmis iš rezervo ,,suvartojimui”: pašalpiniams-pravalgymui, verslams-kompensacijoms ir pan.. vietoj to, kad tas rezervas būtų naudojamas valstybės sienai stiprinti (kur ji, kas tą ,,SIENĄ” matė?), kontrabandos užkardymui (vietoj ,,tikrinimo” šakėmis), krašto apsaugai, slėptuvių įrengimui, visuomenės mokymams ir t.t.. ir pan..