Vokietijos vidaus reikalų ministrė Nensė Fėzer
tiesos.lt
Vokietijos kraštutinių kairiųjų vidaus reikalų ministro propaguojamame naujame įstatyme įspėjama, kad vyriausybė pradės tikrinti asmenų, aukojančių „dešiniojo sparno ekstremistams“, banko sąskaitas.
Prieštaringai vertinama Vokietijos vidaus reikalų ministrė Nensė Fėzer (Nancy Faeser) viena fraze pabrėžė, kaip toli Vokietijos vyriausybė pasirengusi nueiti, kad nauju įstatymu išnaikintų savo pagrindinius oponentus.
„Nei vienas iš aukojančių dešiniojo sparno ekstremistinei partijai, neturėtų likti nepastebėtas“, – perspėjo 53-ejų metų politikė, paskelbdama apie naują susidorojimą su politinių grupių, tarp kurių, kaip manoma, yra ir opozicinė Alternatyva Vokietijai (AfD), bankų sąskaitomis ir finansavimu.
„Tie, kurie tyčiojasi iš valstybės, turi susidurti su stipria valstybe“, – pridūrė ji.
SPD politikė kartu su Konstitucijos apsaugos biuro (BfV) prezidentu Tomu Haldenvangu (Thomas Haldenwang) ir Federalinės Kriminalinės policijos tarnybos vadovu Holgeriu Miunchu (Holger Münch) pristatė savo naująjį planą. Pavadinusi jį „Ryžtinga kova su dešiniuoju ekstremizmu“ N. Fėzer pristatė 13 naujų priemonių, ypatingą dėmesį skirdama tiems, kurie finansuoja jos partijos politinius varžovus.
„BfV glaudžiai bendrauja su finansų sektoriumi, kad atkreiptų jo dėmesį į finansinių srautų ir sandorių, susijusių su dešiniuoju ekstremizmu, problemas“.
Ji taip pat sakė, kad dešiniųjų ekstremistų tinklai turėtų būti traukiami baudžiamojon atsakomybėn taip pat, kaip ir organizuoto nusikalstamumo nariai. Norėdama pasiekti savo tikslus, ji nori, kad naujas įstatymas būtų priimtas greitai.
„Vokietijos Bundestagas turėtų priimti įstatymą greitai“, – sakė Fėzer. Be to, įstatymas „padėtų kovoti su neapykanta internete, (…) pašalintų konstitucijos priešus iš valstybės tarnybos (ir) nuginkluotų dešiniuosius ekstremistus“.
Be abejo, vyriausybė paskelbė šį pranešimą, turėdama omenyje partiją Alternatyva Vokietijai (AfD), kuri, nepaisant žiniasklaidos ir vyriausybės kampanijos, nukreiptos prieš šią partiją, toliau didina savo populiarumą. Tiesą sakant, naujausia Insa apklausa rodo, kad ši partija vėl viršijo 20 proc. po to, kai šio mėnesio pradžioje trumpam buvo nukritusi žemiau šios ribos. Rezultatai neabejotinai sukėlė nerimą vyriausybei, nes nesiliaujanti propagandinė kampanija prieš partiją nedavė norimo efekto.
BUNDESTAGSWAHL | Sonntagsfrage INSA/BILD
Union: 30,0%
AfD: 20,5%
SPD: 15,0%
GRÜNE: 12,5%
BSW: 7,5%
FDP: 3,5% (-1,0)
LINKE: 3,5%
FW: 3,0%
Sonstige: 4,5% (+1,0)Änderungen zur letzten Umfrage vom 05. Februar 2024
Verlauf: https://t.co/f9MV7iZ8iJ#btw #btw25 pic.twitter.com/c5vWCP3dpD
— Deutschland Wählt (@Wahlen_DE) February 12, 2024
Keliose Vokietijos žemėse vidaus žvalgybos agentūra, Konstitucijos apsaugos biuras (BfV), jau įvardijo AfD kaip „neabejotiną dešiniojo ekstremizmo atvejį“, o tai reiškia, kad partija jau šiuo metu yra itin griežtai stebima. Dabar, peržiūrėjus galiojantį įstatymą, vyriausybė gali pasinaudoti šiuo įvardijimu ir nukreipti dėmesį į tuos, kurie aukoja partijai.
Kol kas neaišku, kaip toks stebėjimas veiktų ir kokios sankcijos būtų taikomos tiems, kurie aukoja dešiniajai partijai ar organizacijai, tačiau Fėzer tvirtino, kad BfV rūpinsis aukotojų sekimo ir atrankos ypatumais.
Kaip pranešė Remix News, BfV tapo kairiųjų liberalų valdančiosios klasės politine ranka, kai galingoji agentūra aktyviai persekioja jų valdžios konkurentus.
Šiuo metu tokiai stebėsenai taikomi griežti leidimai ir aukštas slenkstis. Tačiau pagal naująjį įstatymą Konstitucijos apsaugos tarnybai nebereikės įrodinėti kurstymo ar smurto, o tik „rizikos potencialą“, o tai suteikia kur kas daugiau erdvės interpretacijoms.
Šaltinis: Remix News