Vokietijos kairiųjų vyriausybei smunkant apklausose dėl migracijos krizės ir smukančios ekonomikos, kairiesiems ima trūkti rinkėjų. Vokietijos vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser galimai turi „problemos sprendimą“: suteikti prieglobsčio prašytojams teisę balsuoti vietos valdžios rinkimuose jau po šešių mėnesių buvimo Vokietijoje. Jei ši programa būtų įgyvendinta, per naktį Vokietijoje atsirastų milijonai naujų rinkėjų.
„Mes norime intensyviai dirbti federaliniu lygmeniu ir Bundesrate, norime kad visiems žmonėms, kurie gyvena Heseno savivaldybėse ilgiau nei šešis mėnesius, būtų suteikta teisė balsuoti vietos rinkimuose“, – taip apibūdinama jos vadovaujamos Socialdemokratų partijos (SPD) rinkimų programa Heseno žemėje, kurioje N. Faeser šiuo metu dalyvauja rinkimuose.
Vyriausybės duomenimis, daugiau nei milijonas žmonių, atvykusių į Vokietiją iš Ukrainos, Vidurio Rytų, Azijos ir Afrikos, iš karto įgytų balsavimo teisę visoje Vokietijoje.
Šiuo metu teisė balsuoti vietos rinkimuose suteikiama tik kitų ES šalių piliečiams.
Laikraštis „Bild“ paprašė SPD paaiškinti, ką iš tikrųjų reikštų masinis balsavimo teisių išplėtimas. SPD atstovas spaudai atsakė, kad partijos pareiškime turėjo būti konkrečiai apibrėžta, kad naujaisiais rinkėjais taps tie, „kurie turi leidimą nuolat gyventi šalyje“. Tačiau tai vis tiek būtų taikoma įvairiems prieglobsčio prašytojams iš tokių šalių kaip Sirija, Afganistanas ir Eritrėja.
būtų taikoma įvairiems prieglobsčio prašytojams iš tokių šalių kaip Sirija, Afganistanas ir Eritrėja
Faeser yra žinoma dėl savo griežtų kairiųjų politinių pozicijų, konservatorių persekiojimo ir raginimų taikyti masinę cenzūrą; anksčiau taip pat buvo atskleista, kad prieš pat tapdama vidaus reikalų ministre ji rašė kairiųjų ekstremistų žurnalui „Antifa“.
Partija „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) iš karto sukritikavo tai, ką ji vadina mėginimu surinkti balsus iš migrantų, ir išplatino pareiškimą, kuriame rašoma: „Vidaus reikalų ministrė Faeser (SPD), kaip pagrindinė kandidatė Heseno žemės rinkimuose, agituoja už tai, kad vietos rinkimų teisę turėtų visi žmonės, kurie Vokietijoje gyvena „ilgiau nei šešis mėnesius“. Tai reiškia, kad tariamiems „pabėgėliams“ iš Afganistano, Sirijos ar Turkijos taip pat būtų leista balsuoti – net ir neturint Vokietijos pilietybės.
„Tokiu būdu Vokietijos pasas paverčiamas šlamštu. Bet svarbiausia: Faeser ir SPD nori pritraukti žmones, neturinčius jokio ryšio su Vokietija, kaip naujas rinkėjų grupes. Tai nestebina, nes vietiniai gyventojai, iš kurių tyčiojamasi kaip iš „ne migrantų“, bėga nuo (kanclerio Olafo) Scholzo SPD“, – teigiama pareiškime.
laikmetis.lt