2025-01-23, Ketvirtadienis
Naujienlaiškis

Von der Leyen dvigubai daugiau dėmesio skiria „novatoriškiems“ sprendimams, kaip paspartinti deportacijas

Prieš šią savaitę vyksiantį Europos Vadovų Tarybos aukščiausiojo lygio susitikimą valstybėms narėms išsiųstame laiške ES Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen išdėstė ateinančių trijų mėnesių veiklos ir teisėkūros darbotvarkę migracijos srityje, daugiausia dėmesio skirdama deportacijų supaprastinimui, pasitelkiant naująją „Grąžinimo direktyvą“, parengtą atsižvelgiant į valstybių narių lūkesčius, išreikštus per ankstesnį spalio mėnesio aukščiausiojo lygio susitikimą.

Komisijos pirmininkė patvirtino įsipareigojimą paspartinti nelegalių migrantų deportavimą mažinant biurokratizmą, didinant FRONTEX operatyvinius pajėgumus ir taikant „novatoriškus“ sprendimus, pavyzdžiui, steigiant grąžinimo centrus už ES ribų pagal Italijos ir Albanijos protokolo modelį.

Laiške nurodoma, kad Komisija ketina padalyti teisės aktą į dvi dalis: pirmojoje bus sprendžiamos valstybių narių iškeltos problemos ir siekiama bendro požiūrio, antrojoje – rengiamas ES grąžinimo valdymo sistemos skaitmeninimo protokolas.

Dauguma ES valstybių narių nuo šių metų pradžios, kai buvo priimtas Migracijos paktas, siekia griežtesnės pozicijos migracijos srityje.

Nors buvo tikimasi, kad šis pavyzdinis teisės aktų paketas išspręs visas problemas, ES šalys iš karto po priėmimo suprato, kad juo iš esmės nesprendžiamos pagrindinės problemos – apie ką konservatyviosios grupės kalbėjo visą laiką – pavyzdžiui, veiksmingos išorės sienų kontrolės trūkumas, nesugebėjimas vykdyti grąžinimo ar užkirsti kelią antriniam judėjimui Šengeno erdvėje.

Todėl Komisijos direktyva dėl grąžinimo turi papildyti Migracijos paktą, o ne tapti pirmuoju žingsniu siekiant visiškai pakeisti šį paketą, ko pastaruoju metu aktyviai siekė „Patriotai“ – trečia pagal dydį ES Parlamento frakcija.

Savo laiške von der Leyen pabrėžė, kad Migracijos pakto įgyvendinimo pradžia yra dar vienas „svarbiausias Komisijos prioritetas“ artimiausiais mėnesiais, nors jis turėtų įsigalioti tik 2026 m. Nepaisant to, ji akcentavo kelias svarbiausias bendradarbiavimo sritis, kurias būtina kuo greičiau įgyvendinti. Daugelis šių sričių yra susijusios su tais pačiais klausimais, kuriuos būtina atnaujinti priimant Grąžinimo direktyvą.

Primygtinai reikalaudama skubaus įgyvendinimo, Komisija, atrodo, siekia užkirsti kelią vyriausybėms prisijungti prie „Patriotų“ ir nuspręsti atsisakyti Migracijos pakto bei pradėti viską iš naujo. Vis dėlto jau per ankstesnį aukščiausiojo lygio susitikimą paaiškėjo, kad idėja kuo anksčiau pradėti taikyti tam tikras nuostatas yra gana prieštaringa, o kelios valstybės narės net atsisakė iki gruodžio 12 d. termino pateikti Komisijos reikalaujamą „įgyvendinimo planą“.

Nyderlandų organizuotą „priešvyriausybinį“ susitikimą, skirtą tik migracijai ir bendro požiūrio paieškoms. Jame taip pat dalyvavo Austrijos, Kipro, Lenkijos, Čekijos, Graikijos, Vengrijos, Maltos ir Slovakijos vadovai. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, tikimasi, kad ta pati grupė dar kartą susirinks aptarti von der Leyen pasiūlymų prieš ketvirtadienį vyksiantį aukščiausiojo lygio susitikimą.

Tamásas Orbanas yra Briuselyje įsikūrusio leidinio „The European Conservative“ politikos žurnalistas. Jis gimė Transilvanijoje, studijavo istoriją ir tarptautinius santykius Kolozsváre, dirbo keliuose politinių tyrimų institutuose Budapešte. Jis domisi aktualijomis, socialiniais judėjimais, geopolitika ir Vidurio Europos saugumu.

europeanconservative.com

4 KOMENTARAI

  1. Netikiu, kad kas bus. Visokie teisių gynėjai, visokie teismai ir pan. nesnaudžia. O taip vadinami teisėti (?) juk bus įleidžiami ir toliau.

  2. ..pradzioj prisiveza negru,paskui bando inovatyviai jais atsikratyti….protingi tie europieciai,kad juos kur Pjerkunas…

  3. Visi apsimeta – Ir tie kas už, ir tie kas prieš. Visi tyli , nors žino kad migrantų problema kuriama didžiausiu gimstamumu pasižyminčiuose pasaulinio skurdo kraštuose. Tai jų pastangomis pasaulyje gyventojų daugėja po milijardą kas 13 metų. Kuomet motiniškai juos globiančioje ES, su van der Leyen priešakyje,
    gyvena viso labo 0,5 mlrd gyventojų . Iš ko aišku kad Europa pasaulio demografinių problemų neišspręs, tik pati apsivers kaip ta migrantų perpildyta guminė valtis. Kodėl Lietuvos atstovas ES irgi tyli?

  4. Kaip apsišaukėliams išsilaikyti valdžioje, o ne kaip ką ten spartinti. Pirmiausia turi atsakyti už nusikaltimus, padarytus Europos tautoms – atsėdėti kiek priklauso cypėje ir tik tada ką nors siūlyti. Europos išdavikai turi būti teisiami. Kapsukės pseudo istorikai, dirbantys dezi propagandistais irgi. Vedeuškė su Minsko milicijos filialu irgi, jei Lietuvių tauta nori išlikti – privalo desovietizuotis. Kas pasirašė tokį Migracijos paktą – turi sėsti in corpore ir ilgam.

Komentarai nepriimami.

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Tūkstantis šešiasdešimt penktoji (sausio 23) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Švedija investuoja į Ukrainos ilgo nuotolio ugnies priemonių (dronų, raketų) gamybą. Dar viena Skandinavijos šalis...

Naujas LVSO koncertų pusmetis: metas ryškiausioms žvaigždėms

Ieva Bačiulytė Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, šį pusmetį stebins klasikos žvaigždžių...

Edvardas Čiuldė. Lėkšti Sverdiolo papostringavimai apie lėkštumą

Arūnas Sverdiolas savo interviu, paskelbtame lrt.lt, sako, kad viskas šiandieniniame Lietuvos gyvenime yra lėkšta, o politinio vyksmo supratimą...

Ir vėl Vokietijoje nelegalus migrantas nužudė vaiką

Artūras Anužis Šį kartą išpuolis įvykdytas Bavarijos mieste Ašafenburge. 28-erių afganistanietis, kuris turėjo būti jau seniausiai dėl smurtinių nusikaltimų...