2024-11-30, Šeštadienis

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Lenkijos valdančiosios partijos lyderis yra prieš bet kokias tolesnes derybas su Europos Komisija dėl ES fondų perdavimo.

Jaroslaw Kaczynski. (AP Photo/Czarek Sokolowski)

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen vėl spaudžia sudaryti sandėrį tarp Lenkijos vyriausybės ir Briuselio dėl ES fondų perdavimo, ir Lenkijai laikas atsakyti, kalbėjo Lenkijos žurnalui Sieci šalies valdančiosios Įstatymo ir teisingumo (PiS) partijos vadovas Jaroslavas Kačinskis (Jarosław Kaczyński).

Kačinskis mano, kad Komisija neveikia sąžiningai ir nutraukė susitarimą, kuris buvo pasiektas su Lenkijos vyriausybe dėl lėšų perdavimo.

PIS lyderis tvirtino, kad nesigaili dėl fakto, kad buvo bandoma pasiekti kompromisą, nes Lenkijai svarbu bandyti gauti finansavimą, tačiau, jo manymu, dėl Komisijos elgesio tai tapo nebeįmanoma.

Kačinskis žurnalui sakė, kad supranta, jog Lenkijoje yra norinčių gauti naudos iš suvereniteto ir laisvės praradimo, kurį sukeltų, pavyzdžiui, vienos europinės valiutos įvedimas. Tačiau jis tikėjosi, kad dauguma žmonių matys, jog suvereniteto netekimas neatitinka šalies interesų.

Paprašytas patikslinti, ką Kačinskis ketina daryti pasakęs „to jau gana“ Europos Komisijos elgesio atžvilgiu, valdančiosios partijos lyderis tvirtino, kad tai reiškė, jog Lenkija turės priimti sprendimus elektros kainų atžvilgiu, kurie bus paremti jos piliečių interesais, be jokio ES pritarimo. Jis pridūrė, kad tai nereiškia, jog Lenkija atsisakys mokėti įmokas į ES biudžetą, bet ji tęs kitus veiksmus, kuriuos šiame etape Kčinskis atsisakė konkretizuoti.

Kačinskis nujautė, kad daugiau nei tikėtina, jog greta finansavimo iš atkūrimo fondo užblokavimo Europos Komisija bandys užkirsti kelią finansavimui iš ES biudžeto.

„Aš esu įsitikinęs, kad norėdami palaužti Lenkiją ir padaryti ją visiškai paklūstančią Vokietijai, jie užblokuos ir tuos fondus,“ – kalbėjo jis leidiniui.

Kadangi yra paliesti Lenkijos santykiai su ES, Kačinskis mano, kad „Lenkijai dabar nėra kur trauktis.“

„Mes parodėme maksimumą geros valios ir buvome pasiruošę kompromisui, bet atrodo, kad rengiama kažkas kita. Jei mes laimėsime, mums reikės atstatyti santykius su ES. Mums nepriimtina, kad ES nevykdo sutarčių, susitarimų ar net Europos Teisingumo teismo (ECJ) nutarimų“, – sakė jis.

Jis atkreipė dėmesį į faktą, kad ECJ sutiko, jog visi Lenkijos prezidento paskirti teisėjai yra teisėti, bet Ursula von der Leyen dabar reikalauja, kad teisėjai dabar galėtų kelti abejones dėl kitų teisėjų teisėtumo. Tai, pridūrė jis, negali būti priimtina, nes sukeltų visišką chaosą šalies viduje.

Paklaustas, kodėl, jo manymu, von der Leyen persigalvojo, Kačinskis sakė, kad galbūt ji patyrė spaudimą dėl galimo atstatydinimo ir kad Lenkijos opozicija reikalavo nustatyti daugiau sąlygų, bet tai nepateisina jos dėl pasiekto sutarimo nesilaikymo.

Birželio pradžioje Europos Komisija patvirtino Lenkijos darbinę programą, skirtą šalyje paskirstyti ES atkūrimo fondą. Tai reiškė, kad galėtų būti suaktyvinta 24,9 milijardo eurų dotacijų ir 11,5 milijardo eurų paskolų. Tačiau Komisija susiejo mokėjimus su Lenkijos „pasiekimais“, be kitų, susijusius su tuo, ką Europos Komisija vadina „teismine nepriklausomybe“.

Vienas iš etapų yra Aukščiausiojo Teismo įstatymas, kuris panaikino drausmės rūmus ir pakeitė juos profesinės atskaitomybės rūmais. Tačiau galų gale parlamentas atmetė bandymus paversti negaliojančiais anksčiau priimtus sprendimus, priimtus drausmės rūmų, kol jie dar nebuvo panaikinti.

Šaltinis: Remix News

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Tūkstantis dešimtoji (lapkričio 29) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Į Tėvynę sugrįžo 502 nukautų ukrainiečių karių kūnai. Ilsėkitės ramybėje. Ukrainos pajėgos surengė smūgius rusijoje ir...

Linas Karpavičius. Tik kompromisas, prakeiktas mažas kompromisas

Jau senai pastebiu, kad viešai stengiamasi vengti mūsų abėcėlės raidžių, kurios neatitinka anglosaksiškos abėcėlės mados. Jos visaip iškraipomos, diakritiniai...

Valdant Chavjerui Miliui Argentinos ekonomika atsigauna

Kai 2023 m. prezidento rinkimus laimėjo libertaras Chavieras Milis (Javier Milei), Argentinos ekonominė padėtis buvo sunki. Nors dar...

Algis Krupavičius. Kokia nauja vyriausybė ir ko verti jos ministrai?

Vietoje įprastų viešosios erdvės apgailestavimų ir dejonių: ne tuos išrinko, ne ta koalicija, ne tas premjeras. Apie buvusias...