2025-01-12, Sekmadienis
Naujienlaiškis

Vytautas Radžvilas. Nelygybė ir skurdas – neišvengiama ekonominės kolonijos dalia

Daug kas nuoširdžiai abejoja ir klausia, ar prasminga dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose.

Parlamentarų diskusijos Briuselyje ir vargani atlyginimai bei dažnai tiesiog elgetiškos pensijos Lietuvoje niekaip nesusiję – šitoks požiūris iš tiesų labai paplitęs.

Tačiau tikrovėje yra visiškai kitaip: tuo įtikina eilinę EK ataskaitą pristačiusio ir komentavusio jos atstovybės Lietuvoje vadovo A. Pranckevičiaus veidmainiški padūsavimai dėl sukrečiančios ir augančios nelygybės, skurdo ir socialinės atskirties šalyje.

Pripažinęs, kad padėtis yra „kritinė“, Atstovybės vadovas kukliai nutyli, kad visose tokio pobūdžio EK ataskaitose rutiniškai kartojami bejėgiški pagraudenimai ir abstrakčios rekomendacijos Lietuvai tėra dūmų uždanga, padedanti nuslėpti pamatinį faktą.

ES lyg ir turėjusioje suklestėti Lietuvoje socialinė atskirtis tik didėja, o atlyginimų augimas, vertinant jį pagal ekonomines šalies galimybes, faktiškai yra mažiausias tarp visų Sąjungos šalių.

Būtų klaida manyti, kad tokia padėtis – tik Lietuvos vidaus reikalas. ES senbuvės, turtingos Vakarų ir Šiaurės Europos šalys, yra suinteresuotos Lietuva kaip ekonomine kolonija – ūkiškai kuo nesavarankiškesne ir silpnesne šalimi. Tik rinka savo prekėmis ir pigios, bet kvalifikuotos darbo jėgos šaltiniu.

Keistai ne tik nemažėjanti, bet didėjanti turtinė ir socialinė atskirtis kaip tik yra tai, ko reikia – juk ne kas kita, o ji varo mūsų žmones iš Tėvynės ir kuria nenutrūkstantį į Vakarus tekantį tos kvalifikuotos ir pigios darbo jėgos srautą.

Todėl neatsitiktinai ataskaitose tik abejingai konstatuojamos šios atsilikusios kolonijos ekonominės ir socialinės piktžaizdės ir duodama globėjiškų, bet nieko iš esmės nekeičiančių patarimų.

Kadangi ES biurokratinėms viršūnėms ir Sąjungą savo tikslams palenkusioms didžiosioms tarptautinėms verslo korporacijoms ydinga ekonominė, socialinė ir politinė Lietuvos santvarka yra naudinga, ji buvo ir bus sąmoningai ir tikslingai palaikoma. Todėl veikiant tik Lietuvoje, jokie esminiai šalies vidaus gyvenimo pokyčiai neįmanomi.

Turintys tvirtą Briuselio elito užnugarį ir jaučiantys juos remiančių Sąjungos institucijų galią Lietuvos politinės ir biurokratinė nomenklatūros ir oligarchinio verslo sluoksniai mano esą nepajudinami ir nieko nekeis.

Todėl ES reformos, kurios gali prasidėti tik Europos Parlamente, yra būtina esminių pokyčių Lietuvoje sąlyga.

1 KOMENTARAS

  1. Priklausau žemiausiam-darbo žmonių klasės-visuomenės sluoksniui.Nemanau,kad ir Briuselio sprendimai gali ką pakeisti,kol pasaulį valdo godumas ir TIK pinigai,gražiai įvardijama,kaip verslas,naujos technologijos,būk tai kuriamos ,kad palengvintų gyvenimą žmonėms ir t.t.Kokiems žmonėms-štai klausimas,nes aš tai tikrai nepriklausau tiems laimingiesiems.Dirbu fabrike senąjam Elbione,kuris,kaip matom,stengiasi ištrūkti iš gražuolės Europos glėbio,tik nepatikėsiu niekada,kad tai ką pakeis darbininkų gyvenime-kaip spaudžiami ir išnaudojami esam,taip ir liksim,nes kažkas juk turi uždirbti tuos visus milijonus,kurių taip reiki pilims ir jachtoms …

Komentarai nepriimami.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Meloni: „Pavojus demokratijai kelia Sorosas, o ne Muskas“

Zoltán Kottász Konservatyvioji Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni užsitraukė kritikų nemalonę dėl teiginių, kad jos vyriausybė pasidavė užsienio...

Teresė Kezienė. APIE TIESĄ IR PRABUDIMĄ

Būna įdomių atsitiktinumų. Vienas man nutiko prieš dvejus, gal trejus metus. Lukiškių aikštėje grupelė žmonių giedojo Lietuvos himną. Nors...

Česlovas Iškauskas. Sausio Idos: su kuo mums draugauti?

Sausis mums ypatingas. Ir ne tik todėl, kad Sausio 13-ąją atsilaikėme prieš įnirtusią sovietinę mašiną ir apgynėme Kovo...

Kviečiama į paminėjimą: nekaltumą vertina ne komisijos ar istorikai, o tik teismas

2025 m sausio 12 d. Ukmergėje, Lėno miestelyje ir Lėno miške minimas žymiausias Vyčio apygardos partizanų mūšis su...