2024-11-23, Šeštadienis

Vytautas Sinica. 260 milijonų dolerių už vaiko atėmimą

Lietuvoje neseniai nuskambėjo žinia, kad nusižudė moteris, iš kurios buvo atimti šeši jos vaikai. Vaiko teisės nė neneigia, kad taip ir buvo, tik pabrėžia, kad atimta pagrįstai, kad prieš tai buvo ilgą laiką teikiama pagalba namuose, kuri visgi nepadėjo. Žodžiu, tragedija, bet piktnaudžiavimo galiomis nebuvo. Neturime faktų (ar bent aš neturiu), kad įvertintume, kieno tiesa, bet nemylinti motina dėl vaikų atėmimo nesižudo, čia, galima sakyti, karaliaus Saliamono testas.

Gi JAV viena panaši tragedija ką tik buvo ištirta ir įvertinta. „Netflix“ neseniai rodė dokumentiką „Take Care of Maya“ apie Maya Kowalski, kuri būdama dvylikos metų buvo atimta iš tėvų Floridos ligoninėje, įtarus juos išgalvojant vaikui ligas ir keliant grėsmę netinkamu gydymu. Po 87 dienų ir eilinio jai nepalankaus sprendimo, atėmusio net teisę susitikti su dukra, Mayos mama Beata nusižudė.

Maždaug prieš savaitę Floridos teismo prisiekusieji nusprendė, kad šeima buvo išardyta nepagrįstai ir priteisė atlyginti 261 milijono dolerių žalą. Tragedija jau įvykusi ir mirusios mamos, sugriautos šeimos ir atimtos vaikystės niekas nesugrąžins. Bet bent štai toks teisingumas. Maya pakomentavo paprastai: jokie pinigai mamos neatstos.

Kam įdomu plačiau, Maya nuo 2015 metų kentėjo labai stiprius skausmus ir jai galiausiai diagnozuotas pažengęs kompleksinis regioninis skausmo sindromas. Vienintelis padėjęs gydymas buvo didelės ketamino dozės, pradžioje net dirbtinai sukelta koma. Bet jos padėjo, skausmai praėjo, Maya gyveno gyvenimą. Kol po dviejų metų jai prireikė į ligoninę ir ten personalas tiesiog neišmanė nei apie ligą, nei apie tokį gydymą, todėl įtarė Miunhauzeno sindromą – iš esmės, kad tėvai išsigalvoja ar net sukelia ligą ir atitinkamai taikomas gydymas yra pavojingas vaikui. Čia tiktų paminėti, kad Mayos mama Beata buvo profesionali slaugytoja, su medicinos mokslu nesusipykęs žmogus. Ji turėjo tvirtą nuomonę, bendravo su medikais nepagarbiai ir kategoriškai, žinoma, tuo sau tikrai nepadėjo. Bet turėjo tokią teisę bendrauti kaip jai norisi – vaikas jos ir diagnozė bei paskirtas gydymas tikri. Pagaliau net valstybė tą pripažino…

Nenaudoju „Netflix“, bet, kiek suprantu, ten galite pažiūrėti gerai įvertintą ir ne sąmokslo teorijos pobūdžio dokumentiką apie Mayos ir jos šeimos istoriją. Dabar pasibaigusią, na, tikrai jokiu būdu ne laimingai, bet bent su žemišku teisingumu. Beje, Maya pateikė ieškinį prieš ligoninę ir dėl darbuotojų seksualinio priekabiavimo. Kuo baigsis jis, neaišku.

Susimąsčiau, ar Lietuvoje bent vienas Vaiko teisių apsaugos tarnybų darbuotojas kada nors buvo asmeniškai nubaustas už šeimai, iš kurios nepagrįstai atėmė vaikus, padarytą žalą? Ir jei taip, tai kaip?

2 KOMENTARAI





  1. Kam susėdus su patyrusiais pasitarti, kam šeimai praktiškai kasdienybėje padėti, kai yra paprastesnis kelias, kai prievaizdas su bizūnu viens du ir patvarko nelaimės, nesėkmių persekiojamą šeimą?

Komentarai nepriimami.

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Tūkstantis ketvirtoji (lapkričio 23) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Kursko kryptis. Kontaktinėje linijoje be pakitimų. Agresoriaus „gynybos“ ministras a. belousov inspektavo pajėgas Kursko kryptyje. Neatmestina, kad...

Blogos naujienos Briuselio elitui: Europos gyventojai ketina reikalauti to, ką Trumpas teikia amerikiečiams

Joe Groganas Visoje Europoje bręsta šokas dėl Donaldo Trumpo perrinkimo ir jo administracijos realybės. Skirtingai nei 2016-aisiais, kai Trumpo...

Lietuviai nesidžiaugia migrantais, išimtis – ukrainiečiai

Pablogėjus lietuvių požiūriui į migrantus, palankiausiai vertinami ukrainiečiai, rodo Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro (IOM Lietuva) užsakymu atlikta...

Kun. Algirdas Toliatas: kviečiu palaikyti maldoje gydytoją Aleksandrą Alekseičiką

Lietuvos krikščionių darbuotojų profesinė sąjungos dvasinis palydėtojas kun. Algirdas Toliatas paragino melstis už atleistą gydytoją Aleksandrą Alekseičiką. Skelbiame...