2025-01-12, Sekmadienis
Naujienlaiškis

Vytautas Sinica apie socialinių tinklų cenzūrą: pasirodo, viskas yra dar blogiau

Pasirodo vakarykštėje laidoje apie socialinių tinklų cenzūrą (ČIA) dar gerokai per švelnų vaizdą nupiešiau. Twitteris blokuoja ne tik Trumpą ir įtakingiausius jo šalininkus, bet ir ištisus tūkstančius jo rėmėjų su, pavadinkime, keistesniais įpročiais. Dešimtis tūkstančių.

Tai yra siaubinga. Ir ne todėl, kad pritarčiau kažkokiam Qanon sąmokslui. Manau, kad jis absurdiškas ir kvailas, o susidėsčius aplinkybėms gali būti ir pavojingas tam tikru mastu. Nejaučiu jokio solidarumo su Q kliedesių išpažinėjais. Ir visa tai visiškai nėra priežastis blokuoti nesąmonėmis tikinčių piliečių socialinių tinklų paskyras. Daugybė piliečių tiki skirtingomis nesąmonėmis ir ramiai sau gyvena be cenzorių persekiojimo.

Štai kairėje daugybė žmonių – paradoksaliai dažniausiai su aukštojo mokslo diplomais – tiki absoliučiu kliedesiu, kad žmogaus lytis nepriklauso nuo jo biologijos ir gali keistis: būti tai viena, tai kita, o gal ir dar kitokia. Tokiu kliedesiu, nė kiek ne mažesniu už Qanon sąmokslą, tikintys žmonės irgi yra neretai susitelkę ir politiškai aktyvūs dėl šio savo kvailo įsitikinimo. Įvairiose šalyse, o taip pat ir JAV jie protestais, rinkimais, politiniu spaudimo ir kitokiomis priemonėmis siekia politinių sprendimų, kurie atitiktų jų liguistą tikėjimą. Niekas dėl to jų neblokuoja ir necenzūruoja socialiniuose tinkluose. Ir neturėtų – niekada to nesiūlyčiau.

Kaip rašė nuostabus britų autorius Douglas Murray, kiekvienas laikmetis turi savo beprotybės formas ir labiausiai tikėtina, kad būtent sąmokslo teorija apie laisvai pasirenkamą lytiškumą po šimto metų bus prisimenama kaip tai, į ką mūsų epochoje žiūrėdami ateities žmonės sukios pirštais palei smilkinius. Tikrai ne apie Qanon, kurio įtaka ir poveikis šiandienos žmonių sąmonėms palyginti mažas ir kuris bus pagrįstai pamirštas jau po kelių metų.

Žmonės nuolatos prisigalvoja ir prisigalvos pačių kvailiausių idėjų, telksis aplink jas, ir kitiems tai nepatiks. Niekas neturėtų būti dėl to užčiaupiamas, kol nekelia konkrečios grėsmės saugumui ar bendrajam gėriui. O tokia grėsmė turi būti vertinama pagal šalyje galiojančius įstatymus ir valstybės institucijų. Tokie sprendimai niekada negali būti atiduoti subjektyvių socialinių tinklų administratorių savivalei.

Maloniai nustebino ES šalių lyderių ir net eurokomisarų blaivaus proto pozicija. Daugelis jų, neabejoju, nemėgdami Trumpo, pasisakė prieš socialinių tinklų savivalę blokuojant JAV lyderio paskyrą. Tai yra pavyzdys mąstymo principais, o ne niekingu „patinka-nepatinka“ aspektu.

4 KOMENTARAI

  1. Socialiniai tinklai šiuo laiku monopolijos svarbiose mūsų gyvenimo srityse. Ir Europoje ir JAV jos smerkiamos ir laikomos kriminaliniu prasižengimu. Iš viso monopolijos kenkia atskiriems žmonėms ir bendrajam gėriui. Monopoliškas elgesys net nepsiekus pilno visuotinumo daro plačiai sklindančia žąlą. Dažnai tai vadinama oligarchijomis. Riboti pasiųlymai plačiajai rinkai iš tik kelių pajėgiančių pasiųlyti bendrovių jau įveda oligarchini bendravimą. Lietuvoje pravedimas įstatymų prisivežti pigių darbininkų iš rytų tai oligarchiniai elgiasiai kaupti pelną už algas dirbančiųjų nenaudos.

  2. Tai jau taip. Visi visus uždaryti ir … kas tada ? Man įdomus Uspaskicho vandens klausimas. TV mergaitė ragino jį uždaryti, užblokuoti ir t.t., o būrys „bachūrų” viešai juokėsi. Aš joks Viktoro gerbėjas tačiau pagalvojau kas būtų jei šiandien marginalizuojam Viktorą ir jį „užblokuojam” dėl jo tikėjimo jo vandeniu tai kas ryt ? Užblokuojam visus budistus už jų tikėjimą Gango vandeniu, o jų visai nedaug, gal koks milijardas tiek kiek ir krikščionių kurie taip pat tiki vandeniu. Švęstu vandeniu ir stebuklingomis jo galiomis ….Ką darom ? Užblokuojam ? Ar jau pamiršom, kad komunistiniai cenzoriai beblokuodami neteisingai galvojančius per 200 milijonų gyvybių sunaikino ?

Komentarai nepriimami.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Tūkstantis penkiasdešimt trečioji (sausio 11) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Ukrainos pajėgos agresoriaus teritorijoje surengė smūgių seriją dronų spiečiais. Smūgių mastą leidžia įvertinti rusų teiginys,...

Meloni: „Pavojus demokratijai kelia Sorosas, o ne Muskas“

Zoltán Kottász Konservatyvioji Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni užsitraukė kritikų nemalonę dėl teiginių, kad jos vyriausybė pasidavė užsienio...

Teresė Kezienė. APIE TIESĄ IR PRABUDIMĄ

Būna įdomių atsitiktinumų. Vienas man nutiko prieš dvejus, gal trejus metus. Lukiškių aikštėje grupelė žmonių giedojo Lietuvos himną. Nors...

Edmundas Paškauskas. Visata po Didžiojo Sprogimo: intelektų margumynas ir humanistika (I)

Priešistorė 1. Visatą valdantys elgsenos dėsningumai Visatos istorija stebina ir žavi savo nepaprastu dinamiškumu bei sudėtingumu. Nuo pat Didžiojo Sprogimo Visata...