2025-01-09, Ketvirtadienis
Naujienlaiškis

Vytautas Sinica. Didysis pakeitimas

Lietuviškai net išversti sunku, bet kas domisi šiais procesais žino tokį terminą „great replacement“. Tai paprasta idėja: Europos šalyse (arba Vakaruose) vyksta masinis europiečių tautų demografinis pakeitimas kitų žemynų gyventojais. 

Dauguma didžiųjų žiniasklaidos priemonių Europoje, dauguma jas aptarnaujančių politologų, dauguma politikų jums pasakys, kad tai sąmokslo teorija. Iš esmės galima nusibrėžti beveik nepriekaištingą taisyklę: jeigu žmogus be ironijos vartoja burtažodžius kaip „radikali dešinė“ arba „kraštutinis nacionalizmas“, greičiausiai jis šį visuotinį tautų pakeitimą vadins sąmokslo teorija.

Bet ar čia vien sąmokslas? Ar vien teorija? Vakarų ir Šiaurės Europoje faktiškai nėra tautų, kuriose pastaraisiais dešimtmečiais drastiškai nedidėtų kitataučių, ne vietinių, gyventojų procentas. Skirtingos šalys tai patiria skirtingais tempais.

Štai Švedija, pastarojo meto didžiausia atvirų sienų pralaimėtoja. 1900-aisiais Švedijoje gyveno 0,7 proc. užsienyje gimusių asmenų. Iš jų du trečdaliai buvo kaimyninių Šiaurės šalių gyventojai. Apskritai gimę ne Europoje arba Šiaurės Amerikoje buvo viso labo 315 žmonių. Palyginimui 2010 metais užsienyje buvo gimę 14,3 proc. Švedijos gyventojų, 2017 metais – 24,1 proc. 2022 metais užsienyje buvo gimę jau 20 proc. šalies piliečių (ne šiaip gyventojų).

Kitas Europos pakraštys – Portugalija. Greičiausiai negirdėjote, kad 2022 metais čia išduota 143 tūkstančiai leidimų gyventi šalyje. Tai sudaro 1,5 procento Portugalijos populiacijos. Procentas tris kartus didesnis nei Prancūzijoje, kur tai tapę viena svarbiausių šiandienos politinių temų. Septyni tokie metai ir turime 10 procentų gimusių užsienyje gyventojų. Tiesa, nereikia nieko projektuoti – tiek Portugalija jau turi.

Iš kur tie „ne šalyje gimę gyventojai“? Na ne iš Ispanijos ir ne Suomijos. Dažniau iš Sirijos (Švedija) ar iš Brazilijos (Portugalija). Švedijos pagrindinių kilmės šalių sąrašas atrodo taip: Sirija, Afganistanas, Somalis, Eritrėja, Irakas. Portugalijoje brazilai sudaro daugiau nei toliau sekančių 7 šalių atvykėliai kartu sudėjus.

Galite pasirinkti kitas neposovietines šalis – vaizdas bus panašus, tik kilmės šalys skirtingos. Šie procesai visur įgauna pagreitį, nes atvykėlių iš kitų žemynų ir kultūrų gimstamumas daug didesnis nei vietinių gyventojų. Bet kaip labai tai stengiamasi nuslėpti. Šios dienos DELFI tekste cituojamas VDU profesorius Domantas Jasilionis sako:

„Tuo metu Švedija ir Prancūzija yra gimstamumo lyderės, bet matome visai kitokią paramos šeimai struktūrą, kai žymiai daugiau skiriama paslaugoms – vaikų darželiams, pomokyklinei veiklai ir kitoms.“

Švedija ir Prancūzija tikrai pirmauja, bet tikrai ne dėl gerų paslaugų vaikams. Tiesiog atvykėlių čia tiek daug ir jų demografija tokia jauna, kad gimstamumas jų tarpe užkelia visos šalies gimstamumą. Jeigu kas teiktųsi išskirti prancūzų ir šalies musulmonų vidutinį vaikų skaičių, būtų įdomus vaizdas. Prancūzija neskaido statistikos pagal gyventojų kilmę, bet minėtoje Portugalijoje, kurią pasižiūrėjau ir apie kurios demografiją beveik niekada nekalbame, dar 2017 metais užsieniečiams gimdavo 9,7 procento visų vaikų, o 2022 metais – jau 16,7 procento. Geras tempas. Gimstamumas pats savaime jau lemia demografinius pokyčius. Prie to būtinai pridėkime šeimų susijungimo teisę – pavyzdžiui, Švedijoje, tai kas penkto naujo gyventojo atvykimo priežastis.

Galima nesunkiai pasiskaičiuoti, kokius užsienio kilmės gyventojų augimo tempus turime Lietuvoje. Skaičiuojant procentais, bent pernai – didesnius nei Portugalijoje, kelis kartus didesnius nei Prancūzijoje. Tik skandalo pas mus nėra.

Ar tai nėra masinis gyventojų pakeitimas? Atsakymą sufleruoja pati DELFI teksto antraštė. Lietuvoje neigiamas gimstamumas, o problemai spręsti esą reikia milijono atvykėlių. Mus, žinoma, jau įpratino taip mąstyti, bet visgi reikia paklausti: kaip lietuvių gimstamumo problemą sprendžia milijonas užsieniečių? Lyg ir niekaip. Būna mažėjantis lietuvių skaičius ir milijonas užsieniečių. Vietinių gyventojų dėl to nė kiek nedaugėja. Nebent! Nebent juos galima, norima ir siūloma pakeisti kitais. Bet pakeisti vietinius gyventojus milijonu kitų gyventojų kaip tik ir yra „great replacement“ – „didysis pakeitimas“.

Sunku su tom sąmokslo teorijom, kai jas atviru tekstu kaip politinius sprendimus dėsto rimti profesoriai, o politikų sprendimai jas tobulai atkartoja.

3 KOMENTARAI

  1. Man tie migrantai- žmonės, kurie nemyli savo šalių, nenori jose, rizikuodami savo gyvybėmis daryti tvarkos. Jie žino, kad vakarų šalyse žmonės moraliai degradavę, kad jiems nieko šventa nėra (Argi ne degradacija tai, kad vakarų šalys Zelenskiui ploja per petį, žada padėt ginklais gintis nuo rusafašistų, bet jų duoda tik tiek, kad putinas kuo ilgiau ukrainiečių nenugalėtų, o tie tik gintis iki pakutinio ukrainiečio). Štai tie „pabėgęliai” akiplėšiškai- nelegaliai atvyksta ir vakarų degradams diktuoja savo gyvenimo būdą. Dirva- palanki. Mūsų liaudyje vakarietiškų vertybių puoselėtojų apstu. Nežinau kiek tokių yra tarp verslininkų, tik žinau, kad jie dėl ruso kapeikos ne tik tėvą, motiną, bet velniui dūšias parduotų. Žiūrėkit kiek vyrkautojų yra tarp vežėjų. Pradžioje jie vyrkavo, kad nėra pigios darbo jėgos, todėl į darbus priėmė „bėglius”. Dabar, kai prisidarė Rusijos vartai, neįgaliai valdžiai plėšo švarkų sagas kad nerašo scenarijų kaip išgyventi. Pagalvokit, o ką gero valstybei, ją „išmaniai” valdydamas gali duoti koks nors šaltkalvis ar proktologas, kurie gerai išmano tik savo specialybės ypatumus. Tad ir muginamės vietoje net 33 metus ir galo nesimato. O kaip jis matysis, kai mūsų rinkėjai, mano nuomone, kaip Eločka (iš 12-kos kėdžių), kurios žodyne buvo tik 30 žodžių. Tos mūsų Eločkos visus šiuos metus renką savo žinomą partiją, kadangi kiekviena težino tuos žodžius, kuriuos randa partijų pavadinimuose. O, kad perskaityti partijų programas, padaryti jų buvimo valdžioje analizę net kalbos negali būti. Tad ir renkama valdžion ta pat pozicija ir opozicija. Jei rinkėjai neateis į protą ir toliau nebalsuos už nacionalinio susivienijimo partiją, tai greitai bus du rezultatai. Vienas tai, kad sulauksim putino saulės. Kitas, kad murkdysimės vakarų vertybių srutose, kalbėdami bendra pasaulio piliečių kalba.

  2. Visiems žinoma taisyklė jog ” Gamta užpildo tuštumą”. Europoje negimdo tiek kad daugėtų, net nei tiek, kad atsistatytų, tad Gamta sukuria „naujas” taisykles. Europiečiai nutarę be reikalo nevargti, vaikų neauginti, negimdyti, tik smagiai mėgautis, tad ir lytys bereikšmės. Gali tai vadinti „Pasikeitimu”, ar „Išnykimu”, ar „Savežūdimu”, ta pati sėkmė. Ar dar yra laiko susiprasti? Ar daugumai nebesvarbu?

    • Ne visai taip. Gamtoje, kosmose yra labai daug tuštumos (sąlyginės). O žmonijos terpėje tuos dalykus (kas tuščia ar netuščia, gimdyti ar negimdyti ir pan.) galima reguliuoti (tam ir yra civilizacija) ir juos leftistai, globalistai reguliuoja, tik ne taip kaip norėtume ar turėtų būti. Jie tai daro pagal savo planą.
      Čia ir visa problema, kad pagal savo, nes jiems nei tautų, nei valstybių interesai nerūpi. Jų interesai aukščiau visko. Bet gi jie tai daro ne jėgos pagalba (santykinai), jų šioms užmačioms pritaria ir jų planus vykdo šalių vyriausybės, parlamentai, dalis visuomenės. Tai gal nepritarkime ir to nebus? Blogiukų visada buvo ir bus, bet jiems ir blogiui turime priešintis. Velnias niekur nedingo, jis vaikšto tarpe mūsų. Negalima žiopsoti.

Komentarai nepriimami.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Prof. Jonas Grigas. Ar galima pasiskolinti energijos iš kosmoso?

Energija yra pažangos varomoji jėga. Jos reikia vis daugiau. Ar galima pasiskolinti energijos iš kosmoso? Jei taip, ar turime...

Karas Ukrainoje. Tūkstantis penkiasdešimt pirmoji (sausio 9) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Antra para dega Engels (Saratov sritis) naftos perdirbimo gamykla, kuri tiekia kurą šalia esančiai rusų...

Antanas Staponkus. Kada Lietuva turės valstybės laikrodį?

Lietuvos mokslų akademijoje (Vilnius, Gedimino pr. 3) 2025 m. sausio 14 d., 15–17 val., rengiamas Lietuvos sostinės Vilniaus...

Vladimiras Laučius. Išlaidos gynybai: ar šuolis pateisins lūkesčius?

Naujoji krašto apsaugos vadovybė išreiškė norą didinti biudžeto asignavimus gynybai iki 4,5 proc. BVP. Suprantama, jog toks augimas...