Lietuvos Respublikos Seimo narį, Nacionalinio susivienijimo (NS) pirmininko pavaduotoją dr. Vytautą Sinicą lapkričio 22 d. kalbino vienas iškiliausių tikrosios dešinės leidinių Europoje – „The European Conservative“. Šiame pokalbyje V. Sinica trumpai aptarė svarbius Lietuvai pastarojo meto klausimus, tarp jų masinę migraciją, rinkimų kampanijos subtilybes bei naujosios Lietuvos valdžios politiką.
Migracija – didžiausias iššūkis
Pasak Sinicos, dabartinė masinė legali migracija kelia didesnę grėsmę nei 2021 m. organizuota nelegali migracija per Baltarusiją.
„Per pastaruosius ketverius metus Lietuvoje užsieniečių skaičius išaugo 160 000, o tai yra reikšmingas padidėjimas šaliai, turinčiai mažiau nei tris milijonus gyventojų“, – pabrėžė Sinica.
Jis teigė, kad Lietuvos darbo rinkoje šiuo metu aukštas nedarbo lygis, todėl argumentai apie darbo jėgos trūkumą nėra pagrįsti.
„Tai neturi jokios prasmės; be to, toks didelis skaičius žmonių negali būti integruotas. Lietuvos valdžia sako, kad dauguma jų yra ukrainiečiai, bet tai nėra tiesa. Iš 70 000, kurie atvyko karo pradžioje, daugiau nei pusė jau grįžo į Ukrainą“, – sakė V. Sinica.
Dar viena V. Sinicos išskirta problema – kultūrinė ir kalbinė įtampa. Dauguma migrantų atvyksta iš posovietinių šalių ir kalba rusiškai.
„Lietuvoje žmonės gali gauti visą išsilavinimą rusų kalba. Kad suprastumėte problemą: prieš rinkimus Vyriausybė priėmė įstatymą, įpareigojantį viešuose darbuose, pavyzdžiui, parduotuvėse ar taksi, kalbėti lietuviškai“, – sakė V. Sinica.
Jis taip pat perspėjo apie saugumo rizikas: „Baltarusija yra priešiška valstybė, ir tai negali būti vertinama lengvabūdiškai. Praėjusiais metais, atsitiktinių patikrinimų metu, daugiau nei 1 000 Baltarusijos piliečių buvo paskelbti nacionaline grėsme.“
Rinkimų pergalės raktas
Kalbėdamas apie savo sėkmę rinkimuose, V. Sinica nurodė tris pagrindinius komunikacijos aspektus: pasipriešinimą valdančiajai partijai, pabrėžimą to, kad jo konkurentė jau turi mandatą partijos sąraše, ir ryšį su vietos bendruomene, nes kandidatavo rinkimų apygardoje kuri yra jo gimtoji…
„…Aš esu visiškai vietinis politikas, gimęs vienoje apygardos dalyje ir užaugęs kitoje. Tai buvo mažiausiai politinis, bet labiausiai įkvepiantis sentimentas. Jie visi atliko savo vaidmenį, kartu su mūsų nacionalinės konservatyvios partijos programa. Manau, kad kiekviena žinutė buvo naudinga tam tikrai auditorijai ir galiausiai skirtumas buvo 447 balsai arba, procentais, 1,5 proc.“, – sakė įtakingą varžovę TS-LKD partijos vicepirmininkę, dabar laikinai einančia šios partijos pirmininkės pareigas, Radvilę Morkūnaitę-Mikulėnienę sensacingai įveikęs jaunas politikas..
Lietuvos užsienio politika ir gynyba
Nors naujoji socialdemokratų valdžia perims vairą, V. Sinica išreiškė įsitikinimą, kad Lietuvos pozicija dėl Rusijos išliks griežta:
„Eiliniai rinkėjai nori valstybės pagalbos, todėl socialdemokratų žinutė rezonavo, tačiau užsienio politikoje permainų nematau – tvirta laikysena prieš Rusiją išliks. Ir tai yra gerai.“
Jis taip pat kritiškai įvertino buvusios Vyriausybės darbą:
„Gabrielius Landsbergis tarptautinėje arenoje kalbėjo drąsiai, tačiau vidaus politikoje buvo mažai veiksmo. Jo partijos vadovaujama Vyriausybė nedarė nieko, nors Landsbergis viešai pripažino mūsų kariuomenės silpnumą ir būtinybę stiprinti gynybą.“
NS tikslai naujoje kadencijoje
V. Sinica tikisi, kad buvimas Seime suteiks Nacionaliniam susivienijimui daugiau galimybių skleisti savo žinią ir užtikrinti svarbių klausimų svarstymą. Jo teigimu, partijos tikslas – konstruktyvi opozicija ir intensyvi kova už svarbiausius principus, pirmiausia – migracijos kontrolės griežtinimą.
„Ši rinkimų kampanija padarė mus matomus žiniasklaidoje, o tikslas – išlikti aktyviems Seime, kad išlaikytumėme šį matomumą. /…/ Dėl šio matomumo galėsime paskleisti savo žinią ir, svarbiausia, kalbėti apie masinę imigraciją, rūpimą klausimą visiems ir kuris ateityje taps rimta problema“, – pabrėžė V. Sinica.
Cituoju originalų tekstą. Klausimas: „With such high unemployment, what is the point of this migration policy?“ Atsakymas:
„It makes no sense at all; and besides, such a large number cannot be assimilated.“ Ką užsienio skaitytojas pagalvos, perskaitęs „It makes no sense at all“? Nesuprantama p. Sinicos nuomonė, kad valdžios migracinė politika „makes no sense at all“. Ar jo nuomone valdžia tiesiog užsiima beprasmiu reikalu?
Šios svetainės straipsnyje rašoma „toks didelis skaičius žmonių negali būti integruotas“. O kiek galima integruoti? Ar integracija išvis įmanoma? Kur tai pavyko? Tiesa, anglų kalba rašoma „such a large number cannot be assimilated“. Bet asimiliacija ir integracija nėra tas pats.
„In Lithuania, there is a strong tendency for the Left and the Right to alternate, and economic issues are the most relevant for voters. Right now there is only a small middle class, and many people want to receive state economic aid, which has favoured the social democratic approach.“ Nejaugi dėl to taip vadinami konservatoriai, liberalai pralaimėjo? Ir kurie pas mus yra dešinieji, o kurie kairieji?
„Nesuprantama p. Sinicos nuomonė..” Cha, su tokiu Sincos šnekamosios, politologinės anglų kalbos žinojimu, užsienio skaitytojas iš vis mažai ką supras. Gimta lietuvių kalba Sinicai gaunasi „suriesti” nepalyginamai geriau ir suprantamiau… Su Sinicos -„With such high unemployment, what is the point of this migration policy?”-gavosi „angliškai”,kaip ir su žydelio Hazony „nacionalistine dorybe” lietuviškai….Šiandieninės Lietuvos „veikėjų fenomenas” yra bet ką ir bet kaip papasakoti, pasirodyti užsieniečiams ir ypač vietiniams, kad kažką gali „suregzti” angliškai.. O ar užsienietis ką supras ką iš tiesų norėjo pasakyti autorius, yra antraeilis, trečiaeilis.. klausimas…