2025-01-08, Trečiadienis
Naujienlaiškis

Vytautas Sinica. Krizės atveju globalistinės struktūros neveiksnios, o lankstesnės ir gyvybingesnės nacionalinės valstybės

Maža paslaptis, kad Sveikatos apsaugos kinisterijos (SAM) tarnautojai ilgas savaites dairėsi į ES institucijas ir tikėjosi, kad iš ten ateis planas ir komandos, kaip tvarkytis su virusu. Kai neatėjo, teko skubiai tvarkytis patiems, o ministrui asmeniškai prisiimti ugnį. Tuo mes nesame kokie labai išskirtiniai. Tas pats daugelyje ES šalių – tapo įprasta kažkuo kliautis ir kažko tikėtis.

Dabar gi ES absoliučiai pavedus (kitaip ir negalėjo būti, nes šitai situacijai nėra instrukcijos ir niekas negali jos padiktuoti) visoje Europoje nacionalinės valstybės kovoja kiekviena už save. Vienos kovoja ryžtingai ir susitelkusios, o kitos dar nelabai.

Vokietija ir Prancūzija uždraudė eksportuoti dabar būtinas priemones iš savo šalių, o mes Lietuvoje sėkmingai gaminame ir masiškai eksportuojame į JAV ir kitur. Natūralu, kad Lietuvai neturime, tad perkame iš užsienio, bet iš užsienio net ir sumokėję nesulaukiame, nes kitur pirmenybė nacionalinėms reikmėms ir didžiausiems įtakingiausiems pasaulio pirkėjams. Kokį prioritetą net ir sumokėję už taip trūkstamą prekę galime gauti, pavyzdžiui, Kinijoje, kur mūsų ambasadorė net kiniškai nekalba?

Lietuvos valdžiai ir šiuo metu ypač konkrečiai SAM reikės įsisąmoninti, kad tokių krizių atvejais globalistinės struktūros yra pernelyg nerangios ir apskritai neveiksnios, o svarbiausiais veikėjais vėl tampa lankstesnės ir gyvybingesnės nacionalinės valstybės. Atitinkamai bet kurios šalies valdžia pirmiausiai turi remtis pirmiausiai nacionaliniais resursais ir atidžiai klausytis iškiliausių savo protų.

Kaip tik toks yra biotechnologas filantropas akademikas Arvydas Janulaitis, kuris: a) siūlėsi gaminti valstybei reikiamus reagentų tirpalus; b) siūlėsi daryti tą nemokamai (!!!). Taip, šiuo konkrečiu reagentų tirpalų klausimu siūlomi terminai ilgi. Bet bendras požiūris turi būti ieškoti, ką gali padaryti mūsų protai ir verslai. Ir jau tikrai atsiliepti, kai didžiausi protai patys siūlosi.

Tikrai rimtų iššūkių akivaizdoje turime tik save – savo valstybę ir jos galimybes, jos žmones, jos kapitalą, jos žinias ir susitelkimą. Dažnai daug to potencialo nebeišnaudojama, neieškoma ar negirdima, nes tiesiog nebėra įpratimo tai daryti.

SVARBU. Jau nujaučiu, kad šis įrašas bus bandomas suprasti ne taip, kaip buvo parašytas. Tai nėra priekaištas Vyriausybei ar Verygai. Kuo daugiau gilinuosi, tuo labiau įsitikinu, kad Lietuvoje su virusu yra tvarkomasi aukštame lygyje. Tai nereiškia, kad be klaidų. Klaidų daug, jos neišvengiamos ir prasminga jas konstruktyviai įvardyti, KOL ta kritika nevirsta bandymais apskritai abejoti valdžios tinkamumu ir perimti valdžią krizinėje situacijoje. Baisu ir pagalvoti, kaip šioje situacijoje būtų atrodžiusios ankstesnės bent pastarojo dešimtmečio Vyriausybės.

Pasaulyje visos šalys daro daugybę klaidų, nes niekas nežino, kaip elgtis šioje situacijoje ir niekas nesugebėjo (ir negalėjo) jai pasiruošti. Pasaulyje yra gal viena kita pavyzdingai besitvarkanti šalis ir nė viena jų nebuvo Šengeno atvirų sienų zonoje.

Kai kritikai sako, kad „medikai seniai sakė, kad bus taip ir taip”, labai šaunu. Bet visi jie nutyla, paprašyti parodyti tuos valstybės vadovus, o ne medikus, kurie priėmė teisingiausius sprendimus ir nesulauktų jų kritikos. Vis nerandu tos laimingosios valstybės. Nes medikams rūpi tik ligos suvaldymas ir jie galėtų ir pirmą ligos dieną visiškai uždaryti valstybės gyvenimą. Gi politikams, deja, reikia ieškoti balanso tarp visų susijusių valstybės interesų ir išvengti chaoso.

Visame pasaulyje matome vienokias ar kitokias nesėkmes bandant tai padaryti, t.y. suderinti tai, kas nesuderinama. Veryga tvarkosi geriausiai, kaip galėjome tikėtis iš Lietuvos politikų. O konstruktyvia kritika galime padėti tvarkytis dar geriau.

 

2 KOMENTARAI

  1. Nacionalinės valstybės nacionalinėm valstybėm,nieko bloga čia nėra.Bet su viena išlyga.
    Valstybės gyventojai turi būti protingi,ne tinginiai,Na,kitaip tariant,valstybės piliečiai turi būti kokybiški,ir mentaliteto,ir sveikatos prasme.Nors ir labai nemalonu pažvelgti tiesai į akis,dabartinėje Lietuvos valstybėje to nėra,žmogiškieji ištekliai- labai vidutiniški.
    Kam išradinėti dviratį.Semkimės pavyzdžiu,iš savo geriausios istorinės patirties.Pasikvieskim į savo valstybę,tarkim,korėjiečiu,vietnamiečiu,Kambodžos piliečiu.Duokim žemės įsikurti,kad žmonėm būtu stimulas,ir turėsim darbščius lojalius piliečius,kokie yra pvz.,karaimai.
    Būkim sažiningi sau-nelabai apsigyvens ir vargs Lietuvoje žmonės iš šiltesniu,kad ir neturtingesniu šaliu,jei nebus paskatinti valstybės lygmeniu.

    • Ar tik ši „Božena” ne iš kremliaus savo patarimus siūlo, nes labai panašu į maskolišką variantą – kiniečiams išdalinti Sibirą ir pan. Deja, Lietuvoje ir taip per daug kitataučių įžūlumo ir per mažai Tautos ir tautinio auklėjimo! Tai, kad visokie okupantai stengėsi išžudyti Lietuvos kokybiškiausią ir sveikiausią Lietuvos mentalitetą, elitą, dar nereiškia, kad okupantams tas pavyko 100 proc. Dar yra yra Lietuvoje aukso, kuris dėl savo svorio guli dugne, bet iš jo vis tiek sklinda tokia šviesą ir šiluma, kad Tauta turi dar galimybę vėl pakilti ir išbujoti! Reikia tik surasti tuos klodus ir nepasitikėti svetimtaučiais dėl kelių prižasčių: pirma – savo tėvynes palieka ne patys geriausieji, o dažniausiai padugnės, antra kaip toje patarlėje – kiek vilką bešertum, jis vis į mišką žiūri, tai ir su atėjūnais! Dar mūsų Poėta rašė: „… tik žemėj tėvų, nestatykit svetimųjų Dievų!…”

Komentarai nepriimami.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Linas Karpavičius. Kam Vytautui karūna?

Istorija su valdovų insignijomis įgauna prastą kvapelį. Gal net pasakyčiau smarvę. Ir tai kažkodėl manęs nestebina. Šiandieną politinėje erdvėje...

Almantas Stankūnas. Kasčiūno utopija ir Lietuvos naikinimas

Nors vis dar teigiama, kad konservatizmas siekia išsaugoti ilgą laiką buvusias tradicionalistines visuomenės nuostatas, tačiau save konservatyviomis vadinančių...

ES Taryba ir Komisija: Šalin rankas nuo nacionalinių valstybių!

ES rinkimai galėjo pakeisti jėgų pusiausvyrą Parlamente, o tai reiškia, kad neišvengiamai žlugs „centristų“ koalicija. Tačiau didžiausias mūšis...

Valdas Sutkus. „Šaltojo karo“ pamokos. Kaip išgyventi šalia „blogio imperijos“

Kaip bebūtų keista, bet einant tretiesiems Rusijos karo prieš Ukrainą metams, pas mus vis dar atsiranda samprotaujančių apie...