2025-01-05, Sekmadienis
Naujienlaiškis

Vytautas Sinica. Slėptuvių civiliams nebus, nes nenumatyta

Veidaknygė

Mažiausiai nuo Rusijos invazijos Ukrainoje pradžios nacionaliniu ir savivaldos lygiu vyksta labai svarbi diskusija dėl slėptuvių trūkumo gyventojams. Pirmaisiais metais atvirai meluota, kad slėptuvių esą užtenka, nurodant visai ne į slėptuves, o į kolektyvinės apsaugos statinius. Tokius kaip mokyklos, darželiai ar teatrai, kur galima gauti maisto ir tvarsčių, bet ne apsisaugoti nuo artilerijos atakos. Kolega Šarūnas Jasiukevičius (Praeities žvalgas) tokius statinius pagrįstai vadino masinėmis kapavietėmis.

Antraisiais karo metais nepripažinus ankstesnio klaidinimo pradėta tiesiog kalbėti apie priedangas, kurių tinklas esąs plečiamas. Štai vienose savivaldybėse, kaip Vilniuje, tų priedangų yra kone pusei gyventojų, kitose (Panevėžio) užtektų vos 6 procentams. Bet priedangos ne slėptuvės.

Ir tik šią žiemą mums su minėtu Š. Jasiukevičium toliau įkyriai keliant tą klausimą, o tai visgi kur tos slėptuvės ir ar jų nebebus, pradėjo tarp eilučių pasigirsti, kad slėptuvių netrūksta, nes civiliams jų ir nepriklauso, ir neturi būti.

Praėjusią savaitę uždaviau šį klausimą Vilniaus miesto tarybos Kontrolės komiteto posėdyje ir TS-LKD atstovas, kariškis Aurimas Navys labai ramiai pasakė, kad čia gal sąvokos maišomos civiliams norint slėptuvių, nes slėptuvės (atlaikančios tiesioginę artilerijos ugnį) numatytos tik priimantiems sprendimus, o visiems civiliams jų nebus ir nereikia – jiems numatytos tik priedangos (atlaiko tik netiesioginę ugnį). O čia gana skandalingas faktas. Ironiškai galima pasakyti, kad paaiškinantis, kodėl Vilniaus taryba balsavo prieš mano siūlymus skirti bent 5 milijonus eurų slėptuvių įrengimui.

Gerbiu A. Navį už atvirumą, jis kariškai sako kaip yra, ne kaip korektiška. Ir visgi visuomenė a) turėtų tai žinoti iš valstybės vadovų, ne iš niekieno nesekamo posėdžio įrašo; b) turi teisę į diskusiją, ar visgi neturėtų būti siekiama įrengti slėptuvių ir kuo didesnei daliai gyventojų. Nes turėtų, bent mes tikrai taip manome. Ir taip, tai brangu, kainuoja milijonus. Bet milijonai nuolat taškomi (Go Vilnius, Mamutų parkas, etc.) ir tikrai gali būti panaudoti prasmingiau.

Politinė reklama, nors iš tiesų tai visiems svarbi informacija. Jeigu jums rūpi, kad tokie klausimai būtų keliami ir sprendžiami, skirkite Nacionaliniam susivienijimui 0.6 proc. GPM (tai atskira, papildoma paramos eilutė greta 1.2 proc. visuomeninei organizacijai), o birželio 9 dieną Europos Parlamento rinkimuose rinkitės 15 numerį – Nacionalinį susivienijimą.

https://www.facebook.com/SinicaVytautas/videos/958794002591705

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

ES Taryba ir Komisija: Šalin rankas nuo nacionalinių valstybių!

ES rinkimai galėjo pakeisti jėgų pusiausvyrą Parlamente, o tai reiškia, kad neišvengiamai žlugs „centristų“ koalicija. Tačiau didžiausias mūšis...

Karas Ukrainoje. Tūkstantis keturiasdešimt šeštoji (sausio 4) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Jūsų dėmesiui – gruodžio mėnesio apžvalga. Tarptautinis frontas Visą mėnesį toliau vyravo strateginė nežinomybė dėl tolimesnės karo...

Visuomenei laikas sunerimti dėl Lietuvos teismų sprendimų

Jūratė Sofija Laučiūtė Labai papiktino teismo sprendimas ir nustebino toks filosofinis, lyg pašalinio stebėtojo, A. Valotkos komentaras. Jis man...

Valdas Sutkus. „Šaltojo karo“ pamokos. Kaip išgyventi šalia „blogio imperijos“

Kaip bebūtų keista, bet einant tretiesiems Rusijos karo prieš Ukrainą metams, pas mus vis dar atsiranda samprotaujančių apie...