2025-02-10, Pirmadienis
Naujienlaiškis

Žmonės nebetiki, kad valdo savo valstybę: kodėl?

urbsys

P.URBŠYS: Nemažai prisidėta prie to, kad žmogus taip netikėtų savo galiomis. Kas yra žmogus? Kas yra valdžia? Kas yra elitas? Mes turėtume pasakyti, kad nuosekliai buvo einama prie to, kad tų galių neatsirastų. Būtų eliminuota tai, kas įteisinta Konstitucijoje, – kad valstybę įkūrė Tauta…

Jeigu žmogus nusivilia, tiesiogiai pažeidžiama tampa ir pati valdžia. Nes, vienaip ar kitaip, ji tampa nestabili. Esminės problemos negali būti išspręstos be žmonių pagalbos.

_____________________________________________________________________

ruba_1

V.RUBAVIČIUS: Maždaug penkiolika ir daugiau metų kalbu tuos panašius dalykus, kur mes judame ir kodėl, bandau išaiškinti, kodėl į tokią bedugnę esame nuriedėję. Mums reikia rasti jėgų pakilti arba laukti kažkokio nušvitimo. Priežastys tarsi aiškios, bet yra valdžios klausimas. Tie, kurie valdo, nenusiteikę dalytis valdžia. Tai vėlgi politinės sistemos klausimas. Paminėjome savivaldą, tai paminėkime ir teisingumo vykdymą. Teisingumo vykdymo procese visuomenė nedalyvauja. O vienas iš kertinių demokratijos principų yra tas, kad visuomenė turi dalyvauti vykdant teisingumą.

                                          Daugiau skaitykite ČIA

2 KOMENTARAI

  1. Čia kaip ir atsakymas į jūsų/ mūsų ginčą,- svarbu atkurti ir savivaldą, ir teisingumą Lietuvoje.

  2. Valstybė, tikimės rūpinasi ir „visų” žmonių gerbuviu. Netik tais kurių rankoms patikėta valdyti krašto turtą. Rinkos ekonomija pripažista asmeninę nuosavybę kaipo geriausią budą kelti krašto gamybos kiekį. Tačiau pagamintas gėris lieka turtą valdančiųjų nuožiuroje. Kiek sau naudoti ir kur likutį investuoti. Samdiniai lieka sėdintys ant minimumo arbo bent tiek kiek gali asmeniškai išreikalauti.
    Esame vienoje rinkoje su visa Europa. Jei mūsų aplinkoje nežmoniškai žemos algos, vienintelis būdas asmeniškai pagerinti tai važiuoti kur daugiau moka. Toks būdas sumoje, krašto žmonėms, nuostolingas, ir žemina krašto gamybos kiekį.
    Kitas būdas valdžiai imtis atsakomybės taisyti šį rinkos ekonomijos trūkumą. Remti pradedančius ir plečiančius gamybą, atsikviesti gamybą iš užsienio, ir kelti algų minimumą pagal pačiois valdžios skelbiamą grafiką.
    Valdžioje esantys turi matyti ateities viziją, ir žengti ryžtingai, kad ją pasiektu.

Komentarai nepriimami.

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Kun. Rimantas Gudelis. Religines bendruomenes remti gyventojų pajamų mokesčio lengvata uždrausta

2023–2024 metais konservatorių „KRIKŠČIONIŲ“ ir Laisvės partijų iniciatyva buvo atimta galimybė religinėms bendruomenėms Lietuvoje gauti gyventojų pajamų mokesčio...

TEISIAMA UŽ LAISVĄ ŽODĮ: už lietuvių kalbą pasisakyti visada bus ne gėda, o garbė

Vytautas Sinica Nelabai galiu patikėti, iki kokio absurdo nuėjome. Prorusiškais sprendimais garsėjantis prokuroras Šarūnas Šimonis nepaisant policijos sprendimų nepradėti...

Dominykas Vanhara. Viešas reikalavimas laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų jau pasidarė nusikaltimas?

Ir ne, čia joks ne clickbait‘as. Būtent tokią nuomonę turi vienas prokuroras su labai įdomia pavarde, pradėjęs ir...

Valdas Vižinis. Apie „šmugelį“ soc. tinkluose dėl vado pareiškimų ir šiek tiek Rūtos

Praėjusią savaitę viešai centrinėje žiniasklaidoje paskelbti kariuomenės vado generolo Vaikšnoro teiginiai apie „pilnus lavonų griovius ir lietuvių pasiruošimą...